Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja ezt? Ez lehet...

Mi okozhatja ezt? Ez lehet paranoia?

Figyelt kérdés

Már régóta meg akartam kérdezni, de valamiért sosem tettem fel a kérdést.. Ne nevessetek ki, és aki nem tud a kérdésre válaszolni kultúráltan, inkább tartsa meg a véleményét, köszi..


Eléggé gyereknek tartom még magam, 16 éves vagyok.. Mindig anyával és a tesómmal aludtam egy szobában.. Amikor ez változott, nagyon féltem egyedül.. Az elalvás nálam nagyon nehezen működik, akkor is, ha kimerült vagyok. Na, a lényeg, hogy felkeltem, ránéztem az időre, gondoltam hétvége van, alszom még nyugodtan legalább 10-ig.. Aztán mikor visszaaludtam, arra keltem, hogy remegek, szakad rólam a víz, nyitva van a szemem, tudatomnál vagyok, ez nem álom.. mintha földrengést hallottam volna, majd megfordultam, hallottam hangosan a szívverésem, és ott állt valaki felettem és fenyegető szavakat mondott.. felálltam, addigra megszűnt, és felébredtem.. Ezt eljátszottam vagy 3X egyhuzamban, és mikor új szobába kerültem (egy kisebbe) megszűnt.. De nem sokáig, ugyanis utána folytatódott, szívverés hangja, és a zaj nélkül.. pedig addigra komolyodtam, és nem féltem semmitől.. Olyan, hogy elkap egy félelem, ami nagyon erős, és nem vagyok képes belőle felébredni, nyitva a szemem, látom a szobát, néha azt is, hogy valaki ottvan felettem.. Volt, amikor már annyira elviselhetetlen volt az egyik "félálmom" hogy felkeltem az ágyból, és csak akkor maradt abba, mikor megindultam az ajtó felé, és bevertem a fejem.. Már nagyon ritka nálam az ilyen jelenség, de akkor is érdekel, mit üzenhetek ezzel saját magamnak? Mire utalhat? Megőrültem?:S nem szívok, nem iszom, soha nem is tettem:/ Rémálmaim eddig soha nem voltak:/ de ezek.. na és ezután, egésznap rossz a kedvem..


2012. jan. 14. 19:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit hosszú
2012. jan. 14. 19:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem nevetlek ki, elhiszem amit írsz. Nem hinném, hogy betegség lenne, de az előfordulhat, hogy valamitől tudat alatt nagyon félsz és így jelentkezik.


Nekem tavaly júniusban volt olyan élményem, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy a kanapén ülök, betekerve abba a takaróba, amit a hálószobában tartok és ott is alszom. Mikor magamhoz tértem, izzadtam és remegtem, fogalmam sem volt, hogyan kerültem a hálóból a nappaliba, de azt viszont éreztem és tudtam, hogy valamitől vagy valakitől menekültem a hálószobából. Szóval ilyen előfordul, de azért meséld el valakinek a családodban, hátha ő tud segíteni!


30/N

2012. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A családban csak a nagyszüleimnek tudtam elmesélni,de ők azt mondták, teljesen megőrültem:S
2012. jan. 14. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok az.


Hát, a nagyszüleid a lehető legrosszabb módon reagálták le azt, hogy bizalommal fordultál feléjük és elmondtad nekik a dolgot. Sajnálom :-(

2012. jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért köszi a választ :)
2012. jan. 14. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:
édesanyádnak nem tudod elmondani?
2012. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bár megtehetném.. 3 éve meghalt :/
2012. jan. 14. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!