Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Candida gomba túlszaporodása...

Candida gomba túlszaporodása okozhatja a pánikbetegség, szorongás kiújulását?

Figyelt kérdés

2012. jan. 9. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha valakinek pánikbetegsége van, meg szorong, annak a fújó szél is okozhatja a betegsége felerősödését, nem egy újabb betegség.
2012. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már azt hittem, hogy meggyógyultam a pánikbetegségből, mert egy éve nem jelentkezett. Pár napig olyan érzésem volt, hogy újból előjön. Köszönöm a válaszod.
2012. jan. 9. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki egyszer pánikbeteg lesz,az akárhányszor kigyógyulhat belőle, de újra vissza is eshet bármikor, mert hiába gyógyult meg, a hajlam benne maradt.És ez sajnos hajlam kérdése.Hogy mi hozza újra elő a pánikot, az teljesen változó,lényegében bármi, ami a szervezet vagy a lélek nyugalmát megbolygatja.
2012. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez elég elkeserítő. Megpróbálok mindent elkövetni ellene. Most úgy néz ki sikerül. Köszi a válaszod!
2012. jan. 10. 17:53
 5/8 anonim válasza:

A válasz: - IGEN.


Rengeteg depressziós, pánikbeteg, vagy szorongásos állapot mögött ez áll. A gomba toxinjai révén kárositja az iddegrendszert.

2013. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves válaszoló. Igen én is rájöttem, hogy a szorongás sajnos összefügg valahogy a gyomorral, bélrendszer működésével. Valószínű a gomba is okozza. Szedek azóta folyamatosan egy erős probiotikumot és szerencsére úgy néz ki hogy 1 éve tünetmentes vagyok. Egyébként az allergia is gyanús nekem.
2013. dec. 11. 11:15
 7/8 anonim válasza:

Feltehető de nem biztos, mert annak megint sokféle oka lehet.

Az idegrendszeri károsodásokért, pszihés panaszokért, stb. a gomba által -anyagcseréje által- termelt acetaldehid felelős (főleg) ez lép reakcióba a dopamin nevű ingerület átvivő anyaggal (neurotranszmitterek) és okozza a legkülönfélébb zavarokat, akár éveken át.

Ez sok "meg nem gyógyuló", visszatérő pánik roham,-betegség, levertség, depresszió stb. alapja, mivel más, vagy, a pszichés állapottal összefüggésbe látszólag nem hozható tüneteket produkál.

2013. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen nagyon valószínű, hogy így van amit írtál. Köszi a választ.
2013. dec. 12. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!