Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen kezelésre lenne szükségem?

Milyen kezelésre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Életunt, fáradékony, merengő vagyok 30 évesen. Lehet, fura, de úgy vagyok önző, h nem figyelek oda magamra.

Sok helyzteben úgy vagyok, h már nagyon várom (pl. utazás, strand, stb.), de amikor ott vagyok, valahogy nem tudom igazán élvezni.

Egyszer jobb hangulatom van, máskor kevésbé, mindig mást gondolok dolgokról, de az egész egy körforgás.

Lassan eltaszítok magamtól mindenkit, semmi sem elég jó nekem, aztán pedig sír a lelkem.

Néha rossz gondolatok gyötörnek.

A rövidtávú memóriám igen rossz. Kb. 7 éve tart ez az állapot, 5 éve felkerestem a helyi pszihiátert, aki szinte meg sem hallgatott, hallani sem akart terápiáról, egyből gyógyszerekkel traktált.

2-3 félét írt fel, de csak a Tegretol neve maradt meg, a vényeket be sem váltottam, mert tartok a gyógyszerektől, nem akarok egy húgyos zombi lenni, de így sem jó.

Valaki tud segíteni, kit érdemes felkeresnem, h ne kerüljön kisebb vagyonba egy jó, hosszútávú, fenntartható megoldás?


2011. nov. 12. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus, pszichoterápia, ott nem adnak gyógyszert!!!
2011. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A Tegretol-t nem szokták csak úgy felírni, akár az algopirint. Ez a gyógyszer csak akkor hat, ha beszedik. Egyébként mit vártál volna el az orvosodtól azon kívül, hogy megállapítsa mi a bajod, ír rá gyógyszert, meghatározza, hogyan szedjed? Én az általad leírtakból azt látom, hogy veled mindent megtettek, ami szükséges volt. Ha nem szeded be a gyógyszert, nem szeded be. Csak rajtad áll.

2011. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mit vártam volna?! Pl. pszihoterápiát, beszélgetést, ugye, h ne kelljen gyógyszerrel kezdeni, esetleg a 2-t együtt, de itt erről szó sem volt, ismétlem, szinte meg sem hallgatott. Igen, ezeket, na, meg ezt szedje, néhány hét múlva jöjjön..

Mit is várhattam volna..

2011. nov. 13. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!