Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziósok miért vágdossá...

A depressziósok miért vágdossák a csuklójukat?

Figyelt kérdés
Érdekelne. :) Mitől jobb? Semmit sem old meg.. De ez valami kényszer?
2012. jan. 15. 01:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Figyelemfelkeltés.
2012. jan. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Segítségért kiáltás ez.

Ha meghal megoldotta. Ha valaki végre ráfigyel, és orvosi segítségre beszéli rá, akkor is megoldja. Figyelni kell erre.

Van aki bántja magát, annak is orvosi segítségre van szüksége, nem biztos, hogy depresszió kategóriába esik, lehet más a neve, de lehet mindkettő. Az olyanok egyébként akik magukat bántják utána igenis jobban tudják érezni magukat.

2012. jan. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Figyelemfelkeltésnek azért sem mondanám,mert gyakran nem derül ki mások számára,hogy az illető kárt okoz önmagában.Legtöbben szégyellik,rejtegetik mások elöl.Valamilyen szinten elnyomja a lelki fájdalmat,hiszen addig a fizikai fájdalom áll a középpontban.Ezzel akkor van a legnagyobb probléma,ha valaki rendszeresíti,így hozzászokik,és szinte kényszerré válik,egyre gyakrabban és gyakrabban csinálja,méghozzá egyre kisebb problémáknál alkalmazza...Sajnos nagyon csúnya vége lehet.
2012. jan. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ezt nem a "sima" depressziósok csinálják, ez annál már jóval több.
2012. jan. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom, mert a hagyma elfogyott....
2012. jan. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
02:27, aki nem szeretné, hogy észrevegyék biztos nem a csuklóját (vagy kizárólag a csuklóját) fogja karcolgatni. Szerintem ebben az esetben tényleg azt szeretné az illető, hogy figyeljenek rá, segítsenek rajta.
2012. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én már több mint 3 éve csinálom. Szerintem nem figyelemfelkeltés, mert akkor tudnának róla. Azt, hogy én csinálom szinte senki sem tudja, aki tudja is, nem foglalkozik vele. Többször elképzeltem, hogy mit mondok majd, ha "lebukom", de ezeket a helyzeteket profi módon elkerülöm. Nem csak a depressziósok vagdossák a csuklójukat, és nem is csak a csuklójukat. Eleinte én is csak ott csináltam, de aztán ez kiterjedt a lábamra, és az egész alkaromra is. Mindenki mondja, hogy semmit nem old meg. De. Nekem igen. Sokszor kerülök olyan helyzetbe ahonnan már senki nem tud visszarángatni, és így legalább nem leszek öngyilkos, és teher sem, mert erről nem tud szinte senki. Az én részemről az hülyeség, hogy kényszer. Igaz a legtöbb ember, aki ezt elkezdi, az függővé válik, de én inkább a megszokás szót használnám erre. (Az én szemszögömből.!)Attól jobb, hogy fáj, és nekem kellemes. Nem kell közben a többi fájdalomra gondolni, ez is igaz. Komoly pszichés probléma áll a háttérben, és baj, ha elhanyagolják, mert egy idő után visszafordíthatatlan lesz a folyamat...
2012. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
ez ilyen stresszlevezetés lehet, nem?
2012. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem figyelemfelkeltés.

Vagyis embere válogatja, én azért csináltam annó, mert borzasztóan gyűlöltem önmagam, és mikor éreztem a fájdalmat, és láttam a vágásokat, olyan érzés volt, mintha a legnagyobb ellenségemnek árthatnék. Mellesleg az sem volt hátrány, hogy olyankor kevésbé éreztem a lelki fájdalmakat, mert nem arra koncentráltam

2012. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%

Nem minden depressziós vagdossa magát, és nem mindenki, aki vagdossa magát depressziós. Van aki csak szimplán mazochista, bár ez biztosan a kisebbség. A legtöbben inkább divatból vagdossák magukat, manapság bizonyos körökben az a menő, aki a legnyomorultabban érzi magát. Ezzel azt fejezik ki, hogy nekik már annyira sz@r, hogy vagdosniuk kell magukat, miközben meg semmi bajuk nincs és még életükben nem tapasztalták meg azt, hogy milyen az igazi lelki fájdalom. Ha ugyanis annyira depressziósak lennének, nem lenne kedvük még a vagdosáshoz sem...


Összegezve: képmutatás.

2012. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!