Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy egy munkahely...

Lehetséges, hogy egy munkahelyen a kollégák nem veszik észre, ha egyikük depressziós?

Figyelt kérdés
Azaz szerénynek, csendesnek tarthatják, ezt elfogadják vagy félreismerik őt, és ennyi...? Vagy éppen nem mernek, nem akarnak tenni érte, mellette? Kérek szakszerű tapasztalatokat, válaszokat!
2012. jan. 18. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy szakszerű a válaszom. De nem is érdekel senkit a másik baja. Sajnos ilyen időket élünk ebben a pénzközpontú társadalmunkban...
2012. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Miért kéne tenniük valamit? Ha elvégzi a munkáját,akkor nincsmiot tenniük. Munkatársak, nem barátok
2012. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én középiskola utolsó évében lettem elég keményen depressziós. 4. éve ismertek az osztálytársak (addig úgy hittem voltak közülük barátaim is), tanárok. Lesz*rták. Akarom mondani "nem vették észre".

Ezek után föl se merül bennem, hogy egy munkahelyen bárkit is érdekelne, ha egy kollégának komoly lelki problémái vannak.

2012. jan. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha észreveszik, sem érdekel senkit. Valószínűleg nem is csak egyikőjük depressziós, hanem egy 20-30 fős cégnél, csoportban legalább 10-en.
2012. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Tanulságos, de igen szomorú is. Lehet, hogy ilyen állapotban el tudja az egyén éppen látni a munkáját, de hosszabb távon mindenkinek, a cégnek is a megbeszélés és a közös megoldás lenne jobb. Mert ez ott helyben könnyebb lehet, mint orvosnál vagy másnál. Főleg ugye, ha a munka vagy a környezet, a munkafeltételek okozzák a gondot, és ő pl. szólni sem mer már...
2012. jan. 19. 19:57
 6/9 anonim ***** válasza:
3 éve depressziós vagyok. az osztálytársaim nem veszik észre. munkahelyen se lehet ez másképp.
2012. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy egy munkahelyen a kollégák nem veszik észre, ha egyikük depressziós?"


A "depresszió" senkinek nincs az arcára írva.


"Vagy éppen nem mernek, nem akarnak tenni érte, mellette?"


Nem hiszem, hogy sok köze van a munkatársaknak egymás mentális állapotához.

2012. jan. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek, senki nem foglalkozik vele. Bár a munkatársak nem barátok, valamelyest illő volna odafigyelni egymásra. Bár az is igaz, hogy ha megkérdezi valaki, hogy vagy, hajlamos vagy azt válaszolni, hogy "jól", "semmi bajom", stb.. és egy kolléga valóban nem fogja forszírozni a dolgot. Sokszor még a barátok, családtagok sem. Sajnos ilyen az élet, ha gondod van, magadnak kell megoldanod, vagy elmenni szakemberhez.


Ja és még annyit, hogy sokan igyekeznek még ilyen lelkiállapotban is a legjobb arcukat mutatni és könnyen azt hiszi a környezet, hogy minden rendben van, hogy "néma gyereknek..."

2013. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, utolsó mondatban nem "hogy", hanem "hiszen"-t akartam írni.
2013. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!