Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől függ, hogy együtt...

Mitől függ, hogy együtt éreztek egy depressziós emberrel?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki önmagának diagnosztizálta a depresszióját, az idő 70%-ban rosszul érzi magát, nem vagdossa magát, az esetleges szuicid gondolatai tettekben nem nyilvánulnak meg. Néha megkarmolja a karját, de két-három óra alatt eltűnik.


Egy másik ismerősöm sajnos már megjárta a pszichiátriát, önveszélyesnek nyilvánították, evészavarral diagnosztizálták, vagdossa magát, a karjába vájja a körmeit úgy, hogy utána véres lesz, kiharapja a száját, nem tud enni, azt mondja, nagyon fél attól, hogy meg fogja ölni magát.


Mindkettejüket nagyon féltem, egyikük sem érdemelne ilyen érzéseket, de a másodikért jobban aggódom, mert súlyosabbnak tűnik az állapota. Az előbbit támogatják a barátai és biztosítják arról, hogy vele vannak, szeretik, de az utóbbit sorra hagyják el az emberek, mondván, hogy nem depressziós, hanem unja magát, és már alig tudom meggyőzni arról, hogy őt igenis lehet szeretni, mert nem hisz nekem.


Azt szeretném kérdezni, hogy mitől függ, hogy támogattok-e egy depressziós embert?

Nem látom át a gondolatait azoknak, akik otthagyták a barátnőmet, és szeretném megérteni, mert nagyon félek, hogy valami borzasztó dolgot fog tenni.


Nem tudom, mit lehet kezdeni ezzel a depresszió dologgal. Annyira féltem mindkettejüket.


2012. jan. 14. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze nem szép dolog, hogy xarnak rá a haverjai, de ez tényleg csak azt mutatja, hogy nem igazán jó barátok voltak korábban, amikor nem volt depis. Azt hiszem már millió helyen olvastam, hogy a barátok eltávolodása vagy a barátoktól való eltávolodás a depresszió tünete vagy velejárója vagy ilyesmi. Ilyen szitukban a családi támogatás is fontos, főleg hogy önveszélyes. De a környezetet nem igen lehet okolni azért, ha esetleg csinál valamit, mert azért ha nincs kórházban és mondjuk nem figyelnek rá a nap minden percében, akkor megtalálhatja az alkalmat, hogy megölje magát, szóval itt kéne a család, hogy figyeljen rá.
2012. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit írtál, szerintem is nagyon más körből jöhettek az illetők, mert én míg a másodikért nagyon aggódnék, bevallom, lehet, hogy az elsőt nem venném komolyan. Magát diagnosztizálja, és 70%-ban érzi rosszul magát.. ilyen nincs. Egy depressziósnak nincs 30% szabadnapja, mikor egy kicsit kikapcsolódik.


Persze ha jó barátom az illető, mindenképp komolyan veszem. (Pláne, hogy szerencsémre, nincsenek ilyen pózör "depis" barátaim, aki minden áron sajnáltatni akarja magát.) Szóval szerintem is a kapcsolat minőségétől függ, hogy mellette állnak vagy sem.

2012. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A második illető családja a lány elmondása szerint kezd kiállni mellette, úgyhogy ez kicsit megnyugtató. Kezd hajlandóságot mutatni arra, hogy esetleg újrakezdje a terápiát.


De tényleg furcsa ez a különbség a hozzáállás között. Kezdtem kétségbeesni, hogy az emberek zöme elfordul, amint súlyosabbra fordul valaki állapota, de akkor tényleg a környezettel lehet a baj. Fene tudja.


Én sem hiszek az öndiagnosztizálásban, de ha már felmerül benne, hogy van rá esélye, akkor csak lehet valami aprócska baj.

2012. jan. 15. 20:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehagytam, hogy köszönöm szépen a válaszokat. (:
2012. jan. 15. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!