Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet megszabadulni egy fóbiától?

Figyelt kérdés

Kisgyermek korom óta rettegek mindenféle hüllőtől és kétéltűtől, főleg a gyíkoktól. Először csak arra gondoltam én is, hogy nagyon undorodom tőlük, és mindenki más is betudta egy sima hisztinek a dolgot. Azóta viszont már felnőttem (22 éves vagyok), és a dolog csak rosszabbodott. Nyáron már alig merek kimenni az utcára, nem merek napozni, a teraszajtót nyitva hagyni, stb... Többször előfordult már hogy éjszaka előjöttek rémálmomban és felébredve is annyira féltem, hogy szinte megbénultam; alig mertem villanyt kapcsolni, hogy megnézzem, tényleg az ágyamban vannak-e, mint álmomban.

Tudom, hogy hülyeségnek és apróságnak hangzik, de minden nyaramat egyre jobban megkeseríti ez az egész. A családom is úgy látja, hogy már nem egészséges szinten mozog a dolog...

Hogyan lehet ezt kezelni? Agykontrollal, vagy hipnózissal javíthatok a helyzeten?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 19. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy M.o-n már nincsenek is hüllők. Lassan mi magunk maradunk egyetlen élőlények, meg a szemetünk. De azért erre is van orvosság!

El kell menni a háziorvoshoz, és elmondani neki. Ő tudja, hogy erre mi a gyógymód.

2012. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, igaz hogy egyre kevesebb van, sajnos (akármennyire utálom őket, azért ne pusztuljanak ki :S). Pont a gyíkokból bezzeg van bőven, főleg itt a mi környékünkön, és már beleőrülök nyaranta. :C Alig merem a kutyámat sétáltatni...


Köszönöm a tanácsot, talán elmegyek hozzá. Csak sajna a háziorvosom általában semmire nem mond megoldást, csak tart egy litániát valami oda nem illő dologról, és a végén annyit mond ezt magamban kell megoldani. No igen, de gondolhatná hogy nem megyek el hozzá egy problémával ha magamban meg tudom oldani. :/

2012. jan. 19. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapból pszichológus.

De a legjobb, ha megkéred az ismerőseidet, hogy kötözzenek egy székhez fürdőruhában, és rakjanak rád hüllőket és kétéltűeket, gyíkokat. Először tuti fogsz sikoltozni meg beájulsz, de sokadszorra már röhögni fogsz rajta, hogy félhettél tőlük.

2012. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Uhh, nem ez az a bizonyos sokkterápia? Jaj ezt biztos nem merném bevállalni. :D De azért megjegyzem, végső megoldásnak (bár szerintem szívrohamot kapnék). :)
2012. jan. 19. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az esélytelen ha szembe nézel a félelmeiddel.

Saját tapasztalatból mondom, mert kipróbáltam és ROSSZABB lett :(

Nagyon félek a bezártságtól, liftbe ezért nem is megyek be soha. Meg tudnék ott halni...aztán egyszer a nagyokos barátaim majdnem betuszkoltak, mondván nézzek szembe a félelmemmel :( Hát majdnem bele haltam komolyan. Azóta már a lift látványától is rosszul vagyok és az ájulás kerülget :(

Szerintem nem jó ötlet szembe nézni a félelmekkel, nekem nem sikerült :(

2012. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De, a sokkterápia.

Én a fogorvostól féltem, három fogam tropára volt menve, katasztrófa.

Elmentem az első fogammal, kihúzták, a másik kettőt kidobattam 1-2 héttel később, egyáltalán nem érdekelt.

2012. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Cseppet sem hangzik hülyeségnek amit írsz. A fóbiák igen érdekes dolgok, de a közhiedelemmel ellentétben könnyű őket leküzdeni.

Írd rá egy papírra az alábbiakat: "Én X, ma x napon, x hónap, és x évben fogadom, hogy a hüllők és más egyéb hasonló állatok hidegen hagynak, s ha meg is látok egyet megőrzöm hidegvéremet.", majd írd alá, ez nagyon fontos, s tedd ki olyan helyre, ahol csak te látod(de minden nap), felkeléskor, és lefekvéskor mond ki háromszor hangosan(fontos, hogy csak ekkor a három alkalommal). Ha napközben meglátsz egy példányt mond ki a varázsszót magadban(ez csak egy hüllő, máskor is láttam őket, és akkor sem történt semmi).

2012. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Kedves utolsó válaszoló, ez egy érdekes módszer, azt hiszem, kipróbálom! Végül is nem veszíthetek semmit. :)

2012. jan. 20. 10:11
 9/9 Lionka válasza:
pszichológushoz kell jarnod, en is jarok a fobiammal..nagyon sokat segit a terapia. a hirtelen sokkterapiat nem javasolnam, a cetli sem hiszem, h segitene. de megprobalhatod..
2012. ápr. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!