Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet gyógyítani/enyhíteni a...

Lehet gyógyítani/enyhíteni a szociális fóbiát orvosi segítség nélkül?

Figyelt kérdés
valószínűleg szociális fóbiám van. nem szeretek emberek közt lenni, utálom a tömeget, nem szeretek tömegben lenni...valahogy olyan feszült vagyok. ha a városba is kell mennem, főleg magamban. vagy csak suliban...bárhol ahol sok nép van. azért mondom hogy valószínűleg mert orvoshoz nem fordultam ezzel, nem is szeretnék, de több ember is ezt mondta hogy ez az lehet. mivel tudnám ezt megszűntetni, nem is értem igazából miért vagyok olyan feszült ideges nyugtalan tömegben, mit tehetnék ezzel?
2009. máj. 28. 21:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
18 éves srác
2009. máj. 28. 21:52
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem súlyos, akkor elvileg tudsz javítani ezen az állapoton, de nem könnyű. Ugyanis épp abból áll a "tréning", hogy szembe kell magad állítani a kellemetlen helyzetekkel. Meg kell szólítani idegen embereket, először csak egész egyszerű dolgokkal, mint pl. hány óra, aztán lehet útbaigazítást kérni, és tovább haladni odáig, hogy pl. sorban állás, várakozás közben elkezdj beszélgetni valakivel. Nem könnyű, de csak elkezdeni nehéz, ha látod, hogy nem is olyan szörnyű, és semmi kellemetlen következménye nincs, akkor már egyre könnyebb lesz.
2009. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most váltasz sulit? Mész továbbtanulni?

Mert az új suli megoldja.

Én 15 éves koromig voltam iylen amit leírtál az új suli megoldotta, kb egy hét alatt. Pedig évekig voltam iylen. Az emberek próbáltak velem beszélni, ismerkedni, és elkezdtem hinni, hogy nem is kell tartanom mindenkitől: )

2009. júl. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem. 18 vagyok, de nekem az új suli sem oldotta meg. mindenhol vannak szemét kötekedő emberek...kikészítik az embert
2009. júl. 13. 18:43
 5/11 anonim ***** válasza:

0:59-es vagyok.

Én tudom miylen érzés ez.

Minden lényegtelen emberre figyelek, ha ártani akar nekem, engem könnyű kicsinálni.

Azzal próbálom magamat nyugtatni hogy életem során senki nem fogja elfogadni mindenemet, amit csinálok, lehetek akármiylen tökéletes mindig kritizálni fognak valami miatt. És nem csak engem, hanem minden egyes embert, minden jó embert, aki csak lélegzik, van valai aki abba is beleköt. Muszáj nyelni és továbblépni. Sajnos az élet iylen.

Szerintem neked valamiylen szintű hiperérzékenységed is van a szociális fóbia mellett. Ismerek sima szocfób embert, ő simán emberkerülő, és nem nagyon izgatja az emberi közeg, a vélemények, csak szívesebben van egyedül, de azt annyira hogy szinte menekül az emberek elől.

Én, aki hiperérzékeny is vagyok mellette, folyamatosan stresszelek hogy mikor ér valami újabb pofáncsapás, mert mindent kb olyan szintűnek élek meg, ha van rajtam, a dolgaimon valami kifogásolható.

Azt tudom hogy bennem van a hiba és túl érzékeny vagyok, de én nem tudok rajta változtatni nagyon.: )

Végülis én már hozzászoktam, próbálok ilyenkor robotként működni, és egyszerűen minden érzést, jót, rosszat, kizárni a fejemből.

2009. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
12:48asnak: sajnálom hogy ilyenek értek téged is, azt hiszem én is ilyen "szuperérzékeny" lehetek igen..próbálom figyelmen kívül hagyni a kellemetlen dolgokat, megjegyzéseket, csesztetéseket, azzal nyugatom magam amit írtál, tényleg igaz.
2009. júl. 14. 18:21
 7/11 anonim ***** válasza:

12:48vok

Az az igazság hogy nem ér annyi cseszetés de én a legkisebbet is nagyon felfújom, meg napokig, sőt hetekig, hónapokig képes pörögni az agyam lényegtelen dolgokon. Igyál sok orbáncfű teát. Már sokmindent próbáltam de ez tényleg bejött és megnyugtatott.: )

Meg néha elmegyek egy kedvenc helyemre rendezgetni a gondolataimat, hogy mi fontos nekem, mivel kell törődnöm, mivel nem. És ez is szokott segíteni.

2009. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én is az vagyok, 18/L

ugyanígy vagyok, nem szertetel emebrekel elött beszélni, vagy akármit csinálni, nem szeretek közöttük lenni (persze ha csak idegenek)amitől félsz azzal kel szembenézni, nagyon nehéz, de csak így lehet ebből kilábalni

és sok barátkozni kell, kapcsolatokat teremteni (nekem ez a legnehezebb)

2010. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia! Írtam neked emailt, ha szeretnéd, hogy valaki meghallgassa a problémáidat, válaszolj nyugodtan:)
2010. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok:(

15/L

2010. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!