Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nagyon félek amikor...

Nagyon nagyon félek amikor zivatar van, főleg mikor erősen fúj a szél zivatarkor. Csak én vagyok így evvel, vagy más is fél rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Pedig felnőtt nő vagyok, 33 éves, nem tudom miért félek ennyire amikor már csak meglátok egy nagyon erős fekete zivatarfelhőt,már akkor egyben van a gyomrom,a luzusom erősen ver.Igazából attól félek, hogy leviszi a tetőt vagy ilyesmi, amikor erős felhőszakadás van vagy jégeső.A redőnyünket is csak úgy szaggatja, és átfúj a szobán a szél,mert rossz a szigetelés.magasan lakunk a 8.emeleten.Régen amikor még szülökkel laktam, sosem féltem ennyire, mért pont idősebb korban jön rám,hogy ennyire rettegek tőle.Főleg, hogyha a szabadban vagyok. éve amikor volt az a bizonyos agugusztus 20.ai tüzijáték Budatesten, akkor a szbadban éltem ezt át, és hát borzalmas volt, a mellettünk lévő templomtetőről repkedtek a cserepek a fejünk felett, na azóta még jobban félek, és azóta sem néztem élőben a tüzijátékot!
2009. máj. 30. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is voltam így pár évig, de aztán elmúlt. Én az esőtől féltem, azt hittem, ha esik, akkor árvíz lesz, és elvisz mindent. Nagyon féltem, fizikai rosszullét jött rám, sokszor hánytam is. De ez mára elmúlt. Gondold át, hogy egy biztonságos helyen vagy, és azért itt Magyarországon nincsenek tornádók vagy hurrikánok, ami akkora pusztítást tuda végezni. Én is laktam közvetlen erdő mellett, és az ablakokat és az erkélyeket folyamatosan csapkodta az állandó szél, elég ijesztő volt, de megszoktam. Elbeszélgettél már esetleg erről a pároddal? Ő nem tud megnyugtatni? Bújj hozzá ilyenkor, vagy próbáld lefoglalni, és ha továbbra is vannak félelmeid, akkor fordulj szakemberhez, mondd el neki, mit érzel! Ő biztos tud tanácsot adni és segíteni! Sok sikert! ;)
2009. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, úgy értem lefoglalni MAGAD! :)
2009. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A férjem csak röhög rajtam amikor így bepánikolok mikor jön a zivatar.Itthon vagyok a kisfiammal gyeden,és amióta itthon vagyok, azóta meg mégjobban félek.egész nap az eget nézem nyáron, hogy nehogy zivatar legyen amikor lemegyünk sétálni.Na meg mániámmá vált, hogy az időképet nézem egész nap, (az egy meteorológiai oldal a neten)itt látom, hogy mikor közeleg felénk az zivatar.Ez egyfjta felkészülést ad, hogy mire ide ér, addigra kicsit bátrabb legyek.Azt utálom nagyon, mikor nem számítok rá, és egyszer csak belekeveredünk egy nagy zuhiba kocsival.Eddig minden nyaralásunk hazajöttekor elkapott egy egy nagy zivatar pár évvel ezelőtt.Akkor nem féltem még annyira, hanem izgalmasnak tartottam a dolgot.De amióta itt lakom a 8.on itt olyan védtelennek érzem magam.Minden szoba ablaktól ablakig van,és nincs redőny csak az egyik szobában, de ott meg annyira rángatja a szél, hogy inkább bemegyek a fürdőszobába, hogy ne lássam a nagy zivatart.nah meg van a tönbház udvarán ahol lakunk egy nagy óriási nyárfa, amibe ha belecsapna villám, pont a nappalinban kötne ki.:( Szóval szerintem az lehet a baj, hogy nem érzem biztonságosnak a lakást.Édesanyáméknál ha vagyok és nagy zuhi van, ott nem pánikolok annyira.Néha már ez a félelmem miatt, jobban szeretem a telet mint a nyarat.:(
2009. máj. 30. 17:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a dörgést nem bírom hallgatni.
2009. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én csak azért nem szeretem a vihart, mert akkor erősen fúj a szél... mert ha erősen fúj a szél és a szabadban vagyok akkor bepánikolok és ugy érzem mintha megfulladnék...
2009. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Gondold át, hogy egy biztonságos helyen vagy, és azért itt Magyarországon nincsenek tornádók vagy hurrikánok, ami akkora pusztítást tuda végezni"

ezt erősen megcáfolnám bizonyíték :: [link]

2011. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!