Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy idegen...

Mitől van az, hogy idegen helyen sokkal ritkábban van székletem?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta úgy megy ez, hogy idegen helyen "nem tudok kakilni". Az idegen helybe minden beletartozik, ami nem otthon van - még a nagyszüleim háza is, sőt még az albérlet is, ahol hétközben lakom már több mint 2 éve! (egyetemre járok, hétvégén otthon vagyok, hétköznap albérletben)


Otthon gond nélkül kakilok minden nap egyszer. Amint nem otthon vagyok, ez legjobb esetben is 3 naponta történik meg, mondjuk hétköznapokon csak egyszer... de ha tényleg idegen a hely, mondjuk nyaralás közben, akkor előfordul hogy egy hétig nem ürítek. De nem is érzem hogy kéne, nem fáj a hasam, egyszerűen csak nem kell elmennem.


Viszont tudom hogy ez így nem egészséges. Milyen okai vannak ennek? Gondolom mentális... De hogy tudnék rajta változtatni?


2011. febr. 25. 10:23
 1/1 anonim válasza:
Szerintem sehogy nem tudod ezt befolyásolni, ez mindenkivel így van. Nyilván stressz ér a szokatlan, új hely miatt és ezért. Azért egy hétig nem elmenni elég veszélyes, inkább ülj be a wc-re és próbálkozz, előbb-utóbb menni fog.
2011. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!