Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik (mindegy milyen fajta)...

Aszakura kérdése:

Akik (mindegy milyen fajta) szerepjáték függők voltak/vannak, és leszoktak vagy próbálnak leszokni róla, kérem mondják el hogyan teszik/tették!?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 01:49
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
mire gondolsz konkrétan?
2012. febr. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a játéktól való elszakadás folyamatára gondolok. Ki hogyan próbálja, vagy kinek hogyan sikerült, miket élt át alatta. hogy küzdötte le a függőséget.
2012. febr. 12. 02:22
 3/7 anonim ***** válasza:
format c , keresel valami mást ami nem köt le annyira , aztán ennyi
2012. febr. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha azért játszol, mert nincs más az életedben, ami igazán fontos lenne, akkor találni kell ilyet. Én nem voltam szerepjátékfüggő, csupán naphosszat animét néztem. Mióta találtam párt magamnak és összeköltöztünk, lassan elkopott az animefüggőségem magától. Mert egyszerűen nem maradt rá időm. És egyáltalán nem bánom, mert sok más pozitív dolgot kaptam helyette, így erre a pótlékra már nincs szükségem. :)


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha nincs más, ami sokat adna neked az életben, akkor addig nem érdemes leszokni róla, amíg nem találsz ilyet. Különben majd függő leszel újra, csak valami mástól. Ha még fiatal vagy, akkor belefér ez a típusú függés, ha meg már fiatal felnőtt, akkor ideje önállósodni. Ami azzal jár, hogy hirtelen sok teendője lesz az embernek és mire elkészül velük, se energiája, se ideje nem marad játszani. :)


A leszokás folyamata meg akkor a legjobb, ha szinte észrevétlen. És pont ezért jó, ha nem erőlteted, mert az szenvedéssel jár, de ha valami egyszerűen csak kiszorítja a függést az életedből, az közel sem igényel olyan akaraterőt meg kitartást, viszont jóval hatásosabb és tartósabb. :)

2012. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. febr. 13. 21:54
 6/7 anonim válasza:

Nekem sikerült!

1Egyszerűen nem mentem többé arra az oldalra

ez nem volt elég ahhoz hogy leszokjak

2 ezért kitöröltem minden erre az időszakra emlékeztető dolgot a számitógépemből

3 megszüntettem mindent amit arra az oldalra irtam

4 megszüntettem mindent mindent

5 kitöröltem a fejemből azt az időszakot azzal hogy új élményeket szereztem és a jelen pillanatba éltem.NEm hagytam hogy a gondolataim elkalandozanak és minden egyes percet beprogramoztam.Sok verset tanultam hogy az járjon folyon a fejembe és ne a régi emlékek.2 évembe telt de sikerült .

2012. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
őszintén gratulálok hozzá :)
2012. febr. 15. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!