Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte mindenen képes vagyok...

Szinte mindenen képes vagyok görcsölni. Még az olyan dolgokon is amiről én magam tudom hogy marhaság. Mit javasoltok ez ellen?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
pl. min?
2009. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
minden kis hétköznapi dolgon.
2009. jún. 3. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ettől csak következetes gondolkodással és önfegyelemmel tudsz megszabadulni. Gondolj csak bele, hányszor áll az ember rendkívüli helyzet előtt az életben, amit mégis meg kell oldania. Tartalékold inkább az erőidet ilyen helyzetekre és próbálj meg túllépni az apró-cseprő, elkerülhetetlen kisebb kellemetlenségeken. Hidd el, ezekből kijut mindenkinek. Ezektől meg kell, hogy edződjünk éppen annak érdekében, hogy az esetleges komolyabb problémáknál is tudjuk venni az akadályokat.
2009. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. Azon is tudtam problémázni, h' merjek-e kérni 20 dkg párizsit. Aztán ahogy egyre idősebb lettem, egyre komolyabb problémákkal kellett megküzdeni. Ezzel párhuzamosan nagyon tudatosan tanulmányoztam a pszichológiát, szociálpszichológiát, de nem amerikai önsegítő könyvek, hanem rendes szakirodalom szintjén. Ha az ember tudja, h' kb. mi miért történik vele, könnyebben kezeli a helyzeteket, előbb-utóbb megtanulja a saját javára fordítani a paráit is. Ha valami nehézség merül fel, azt meg kell próbálni úgy nézni, h' mi a legtöbb, amit kihozhatsz belőle, mit tudsz tanulni általa. Tehát tudatos önelemzés, és idő. A leckéket mindenkinek kiosztja az élet, és addig ismétli, amíg meg nem tanuljuk.
2009. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!