Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy a 4 évvel...

Mit tegyek hogy a 4 évvel ezelőtt történteket elfelejtsem? Csak 12 éves voltam mikor a nevelőapám megerőszakolt, egyszerűen hiába próbálom elnyomni és elfelejteni nem megy. Ti mit csinálnátok hogy elfelejtsétek?

Figyelt kérdés

(privibe is írhattok)

légyszi értelmeseket


2012. febr. 17. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk elmehetsz egy pszichológushoz átbeszélni a veled történteket.
2012. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elmehetsz a rendőrségre is, ott ismerős az erőszakolós téma. Kivizsgálják majd.
2012. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem éltem át ilyet, de szerintem az ilyesmit nem lehet elfelejteni, csak feldolgozni
2012. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elfelejteni soha, de pszichomókus segíthet feldolgozni.


A rendőrség meg jó, de

a - már nincsenek rajtad külsérelmi nyomok

b - hatszázszor kifaggatnak, s csak még nagyobb fájdalmat okoznak ezzel

2012. febr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

El kell engedned az élményt. Megsiratni, meggyászolni, feldolgozni valahogy, és továbblépni. Én így csinálnám:

Felidézném a fájdalmat, a félelmet, és az akkori énemet, az érzéseit, és a valós énemmel állnék mellette, átérezném mindazt, ami történt, és engedném feltörni a fájdalmat. Ez általában nagyon, nagyon fáj. Ha a fájdalom kiéget, utána jobb lesz, és jöhet némi gondolati munka.

Feldolgozás alatt azt értem, hogy elgondolkozol azon, miben befolyásolja ez a világképed, miben csalódtál, amikor ez megtörtént, jó volna feltenned magadnak a kérdést, hogy tudsz-e még bízni az emberekben, elhiszed-e, hogy ez csak azért történhetett meg, mert kiszolgáltatott és éretlen voltál, de most már tehetsz ellene. Elfelejteni még ezután sem tudnád, de lassan eltávolodna az élmény.

2012. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kemikália válasza:
57%
Ha most vagy 16, bőven időben vagy, hogy egy hozzáértő szaki minden segítséget megadjon ahhoz, hogy később normális életed lehessen. Viszont nem kéne vele sokáig várni, mert egyedül be fogsz csavarodni. Első lépésként a körzeti doki is adhat beutalót pszichológushoz, voltam ilyennél 20 évesen (bár más okból), meglepően sokat segített.
2012. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!