Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nyugtatókról, antidepresszán...

A nyugtatókról, antidepresszánsokról is le lehet szokni, úgy hogy az orvos beutal kórházba?

Figyelt kérdés
12 éve szedem,de nem tudom,létezik e rá olyasmi, mint az "alkohol elvonó kúra".Gondolok arra, hogy az orvos beutal kórházba,míg végleg le nem tudok szokni róla.

2012. febr. 18. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvos úgy látja, hogy már nincs rá szükséged, akkor biztosan segíteni fog, hogy abba tudd hagyni. Először nyilván nem kórházba küld, hanem fokozatosan csökkenti az adagot. De nyilván csak akkor, ha már nincs szükséged rá :)
2012. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb pszichiátriai osztályon foglalkoznak nyugtatóról leszoktatással, de ha nem vagy nagyon ráfüggve a szerre, akkor nem fontos a kórházi kezelés.
2012. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos magamtól nem fog menni,már próbáltam.:( Fokozatosan csökkentettem,de visszaszoktam a napi 5 szem gyógyszerre
2012. febr. 18. 18:13
 4/4 anonim válasza:
Mivel 12 éve szeded, gondolom, nem ok nélkül írták ezeket a gyógyszereket fel Neked. Ha le akarsz szokni, ahhoz gyógyultnak kell lenned. Azt írod, otthon nem megy, és szerintem valójában tudat alatt szorongsz attól, milyen lesz a gyógyszerek nélkül. Én 4 évvel ezelőtt leszoktam, mert teherbe estem. Nagyon nehéz volt, hiszen borzasztóak voltak az elvonási tünetek, főként a hangulatjavítóról volt nehéz leszokni, de megtettem, mert abortuszellenes vagyok, és féltettem a babát. Szerencsére remek orvosom van, és maximálisan mellettem áll mindenben. Szerintem le lehet szokni kórházi kezeléssel is, de hidd el, ha elég erős vagy, és tényleg nem kellenek a gyógyszerek, otthon is menni fog. Én sajnos visszaestem kb. úgy fél éve, szedem a gyógyszert, és remélem lesznek még olyanok az életkörülményeim, hogy nem lesz szükségem gyógyszerekre. Remélem, tudtam kicsit segíteni. Kitartás!
2012. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!