Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudnék segítséget kérni?

Hol tudnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Régebben feltettem egy kérdést, többen is azt válaszolták, hogy valószínű, depressziós vagyok és forduljak orvoshoz. Azóta csak rosszabbodott a helyzet, és nehéz beismerni, de úgy tűnik, egyedül nem tudom megoldani a problémát. A családom miatt szeretnék már kilábalni a dologból, mert látom, hogy aggódnak és szégyenlem is a dolgot, nem akarok nekik több csalódást okozni. Szeretnék segítséget kérni, de sajnos nem engedhetem meg, hogy magánorvoshoz forduljak.

Esetleg tudja valaki, hogy hová lehet ilyenkor menni? Családsegítő? Találtam a kerületben egy pszichiátriai szakrendelést is, de nem tudom, ott hogy működik a dolog.

A háziorvosomnál már voltam egy pár éve, mikor elkezdődtek a bajok, de nem segített. Azóta sokkal rosszabb lett a helyzet, véget akarok vetni neki.

Egyébként budapesti vagyok!


Előre is köszönöm a segítséget!


22/L



2012. febr. 17. 09:58
 1/4 anonim válasza:
100%

Először is mindenképp keresd fel újra a házi orvosodat, és beszélj vele, hogy ezt már nem bírod tovább. Ha nem segít akkor csak nyugodtan menj el a pszichiátriai szakrendelésre. Kérj meg valakit akiben megbízol, hogy kísérjen el. Ott valószínűleg fognak segíteni. Csak menj oda és mond el mi a panaszod. Lehet, hogy beutalót kérnek. Ha így lesz akkor mond el, hogy azt nem kaptál, mert egy gyökér volt a házi orvosod. Ha minden kötél szakad az üllői út környékén van egy pszichiátriai kórház menj el oda. Mond el mi a problémád. (Most ez hülyén hangozhat. De ha úgy érzed mindegyik tipp kudarcba fulladt, akkor szimulálj betegséget, így kórházba kerülsz. Ott mikor látják, hogy semmi bajod pszichiátriai vizsgálatot fognak kérni, ott már helyben vagy és tudsz segítséget kérni.) Barátnőm így maradt életben.

Sok sikert! :) Fel a fejjel, és próbálkozz. Ne add fel!

2012. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! Azt hiszem, megpróbálom újra. Csak annyira kínos elmenni ezzel a dologgal az orvoshoz. Nem tudom, hogy kéne megfogalmaznom ezt az egészet.

Tényleg annyira szégyenlem ezt a dolgot. Még magam előtt is. Csak már nem tudom mindig színlelni hogy jól vagyok, már nem mindig megy. És utálom látni hogy a családom ennyire aggódik, hogy kétségbe vannak esve hogy miért vagyok ilyen. Főleg hogy már a tanulmányaim is kezdenek szétesni, sőt... Mindent jól elrontottam....


Szóval köszönöm, megpróbálom a háziorvost.

2012. febr. 17. 10:28
 3/4 anonim válasza:
100%
Nincs mit! Örültem, hogy segíthettem. Majd írd meg, ha gondolod Priviben, hogy hogy ment a dolog. Ha nem jött össze kitalálunk mást! :)
2012. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd megírom! :)
2012. febr. 17. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!