Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt depressziós? Aki volt...

Van itt depressziós? Aki volt hogyan gyógyult? Mit cisnál az orvos?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 22:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nekem felírt pár gyógyszert, amitől mindig nagyon rosszul voltam, émelyegtem. Aztán megelégeltem, engem ne tömjön semmivel, mert az még nem oldja meg a depimet, csak elnyomja.

Saját magamtól jöttem helyre. A depi elment, "csak" kedélyállapot-hullámzásaim vannak, amit elég jól tudok már uralni, plusz egy kis pánikbetegség, de az már elenyésző. Egyszerűen kerülöm azt a szitut, ami kiváltja.

2012. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
hogyan lehet házilag ilyet kezelni?
2012. jan. 6. 23:06
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
Nem járok orvoshoz (inkább a halál minthogy kockáztassam, hogy kiderüljön, és ezzel a szégyennel éljek együtt), ezért nemsokára teljesen felemészt. Most 22 éves vagyok, de nem hiszem, hogy megérem a 23-at.
2012. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Kedves Kérdező, és főleg kedves Utolsó!


Fontos tudni, hogy mi váltja ki a depressziót. Ha hormonális oka van, akkor muszáj gyógyszerrel helyrerakni.

Ez nem szégyen. Ez ugyanolyan hormonális betegség, mint pl. a pajzsmirigy-betegségek.

Csak a sok b@romarcú ember képes azt hinni, hogy a depressziós ember szimplán szomorú, vagy hisztis.


Legelső lépcsőfok a gyógyuláshoz: el kell fogadni, és szembe kell nézni a ténnyel: depressziósak vagyunk.

2012. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Ebből ki lehet gyógyulni? Van reményem?
2012. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én igazából nem tudom,hogy az vagyok-e már tettem fel hasonló kérdést,de megkaptam,hogy hisztis vagyok.. Leíroma ,,tüneteket"..nem várok semmit csak legalább megnyugtat,hogy valakinek leírtam:

- nem érdekel semmi,elvesztettem az érdeklődésem minden iránt ez talána legijesztőbb mind közül( tudom,hogy barátokat kellene szereznem,de nincs erőm hozzá vagy nem is tudok erre mit írno)

-nagyon rosszul alszok és félek,h vki bántani fog alvás kzben( pedig ki bántana??)

-akkor ez a már pontosan 4 éve tartó rosszkedv

-egyedül lennék állandóan

- ha társaságba kell lennem vagy bezsélegtni valakivel izgulok remegek,és angyon zavrba vagyok..majdhiogynem sírok

-és olyan érzésem van mindig,mintha szenvednék:S

2012. jan. 6. 23:40
 7/24 anonim ***** válasza:
59%

#1 vagyok


Először is, remény mindig van a gyógyulásra!


Kedves Kérdező, szerintem ez nem is annyira depresszió mindt inkább kevert szorongásos és depressziós zavar.

Egyszer mindenképpen el kellene menni orvoshoz, hogy kiderüljön hormonális oka van-e.

Én alapvetően az életvitelemen, és az életszemléletemen változtattam. Előtte zavartak az emberek. Még az is, ha csak köszöntek. Aztán elkezdtem szándékosan keresni az emberek társaságát. Talán az volt az első lépés felfelé, hogy rájöttem, hogy engem szeretnek, és szerethető vagyok. Elkezdtem magam értékesnek találni. Jó hangom van, szóval elkezdtem énekelni. És sportoloni. Túlsúlyos voltam, 83 kilóval. Fél év alatt 62 lettem. Megjött az önbizalmam, megjött a szerelem az életembe. Letettem a cigit az italt, rendbetetettem a fogaim. Elkezdtem nyelveket tanulni. Már folyákonyan beszélek 2 idegen nyelvet, és most tanulom a harmadikat. Egyszerűen a pozitív hozzáállás bevonzotta a jó dolgokat.

Megszerettem magam.


És ez nagyon fontos: Ne azt mondd, hogy azért nem vagy pozitív mert nincs minek örülni, hanem fordítsd meg. Először legyél pozitív és aztán lesz majd mindek örülni.

2012. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én orvos nélkül gyógyultam ki. :P Önismeret, rengeteg olvasás pszichológia, filozófia témában, és akaraterő, felelősségvállalás önmagamért.
2012. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
de hogyan kezdjem el? azt se tudom igazából mi okozza ezt:S
2012. jan. 7. 21:14
 10/24 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam, hogy mi okozza. Lehet, hogy a hormonok. Tök mindegy. Kezdd el úgy, ahogy írtam. Tessék barátkozni, sportolni, bármit, amiben jó vagy, tanulj, stb.

A lehetőségek száma végtelen.

Kezdj el tenni magadért. Más nem tud segíteni.

2012. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!