Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az ember mindent elveszít...

Ha az ember mindent elveszít egyszerre, ami fontos volt számára, akkor van-e értelme tovább élni? Mi van, ha évek múltán se érzi jobban magát és nem tudja magát túltenni a veszteségein?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
van, mert mikor nem is számítanál rá, akkor beköszönt a boldogság, tapasztalat
2011. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Első: ez önáltatás.
2011. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha nem? Ez nem így működik...a rossz dolgokat nem követik feltétlenül jók is..
2011. dec. 10. 17:49
 4/10 anonim ***** válasza:
A gondolkodásmódon kell válatoztatni. Nem könnyű élni az elveszett dologok nélkül, de nem szabad összeroppani emiatt. Ha mindig azután sóvárogsz, nem hagysz helyet az újabb dolgoknak (pedig lehet, hogy valami sokkal jobb pótolhatná a hiányt). Élni pedig mindenképpen érdemes :), jöhet bármi, csupa izgalom az élet (meg amúgy is hamarabb meghalunk mint kéne :P, minek rásegiteni).
2011. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valami jó mindig van az életben.

Nekem pl itt vannak az állataim. Így ha tényleg nagyon meg akarnék halni, rájuk gondolok. Ki foglalkozna velük? Az én hülyeségem miatt halnának meg ők is?


Ajánlom, hogy szerezz be egy háziállatot. Ráadásul nagyon jó lélekdonor is :) Engem nagyon sokra tanítottak. (van macskám és törpenyulam)

2011. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsónak: van egy háziállatom, és nem tervezek öngyilkossá válni (én a szüleim miatt, nem tehetném ezt velük), de az életben már semmi szépet nem találok...sose hittem volna, hogy lehetséges ennyire rosszul éreznem magam, de... hát sikerült
2011. dec. 10. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor mégsem vesztettél el minedent :), a család nagyon fontos, és értékes dolog :) ... egyébként mi történt ha megkérdezhetem?
2011. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezheted, de ez hosszú is, bonyolult is meg nem értheti meg bárki. Nem akarok senkit se megbántani, de ez tényleg...komplikált.
2011. dec. 10. 18:11
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt már ilyen, igazából most sem olyan hű de fantasztikus életem van, de pár év alatt találtam olyat ami leköt, szívesen csinálom és nem gondolkodok ezen már ennyit
2011. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem ha makacsul ragaszkodsz a veszteségeidhez, akkor nem évek, de évtizedek múltán is rosszul fogod érezni magad miattuk. le kell mondanod róluk, nem szabad minden nap felsóhajtani, hogy "hát igen, ez is milyen nagy veszteség volt".
2011. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!