Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám befolyásolni az...

Hogyan tudnám befolyásolni az érzelmeimet? Hogyan tehetném magam érzéketlenné?

Figyelt kérdés
Pl. elkezdek érezni valaki iránt valamit, de én nem szeretném ezt érezni iránta. Ezt hogyan tudnám elérni? És hogyan válhatnék teljesen érzéketlenné? Ezt úgy gondolom, hogy ne érezzek szeretet senki iránt, ne érezzek szomorúságot, ne érezzek boldogságot. Egyszerűen csak legyek a világban és tegyem a dolgom mindenféle külső behatás nélkül.
2012. febr. 28. 21:33
 1/6 mmT ***** válasza:

:-O nem értem miért akarsz ilyenné válni. ettől vagyunk emberek. inkább tanuld meg kezelni a fájdalmadat, de nem kiiktatni akarj minden érzést.

olvass Antony de Mellow-t, meg pozitív gondolkodás témában is kutakodj.

sok szerencsét!

2012. febr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"elkezdek érezni valaki iránt valamit, de én nem szeretném ezt érezni iránta. Ezt hogyan tudnám elérni? "


Sehogy. Az egyetlen módszer, hogy mással foglalkozol.


"És hogyan válhatnék teljesen érzéketlenné?"


Ha már meghaltál, még lehetsz eleget teljesen érzéketlen. Jelenleg azonban ez képtelenség.


"ne érezzek szeretet senki iránt, ne érezzek szomorúságot, ne érezzek boldogságot"


Nem ez az igazi célod, ez csak ideológia. Valójában az a bajod, hogy valamelyik konkrét érzésedtől akarsz megszabadulni. Konkrétan gondolom tetszik egy lány, elérhetetlennek tartod és ettől szenvedsz. Hát, ez nem először fordul elő a történelemben, és sokan kibírták már. A kulcs az, hogy találj magadnak valami értelmes elfoglaltságot.


"Egyszerűen csak legyek a világban és tegyem a dolgom mindenféle külső behatás nélkül."


Mi "a dolgod"? Ha nincsenek érzéseid, akkor semmi sem a "dolgod", akkor éppenséggel azt sem tudod megindokolni, hogy minek levegőt venni. Ugyanis semmilyen racionális érv nem szól mellette, csak az az irracionális, érzelmi alapú meggyőződés, hogy élni jobb, mint megfulladni.


Ösztöneink vannak, ezeket ki akarjuk élni. Megszabadulni tőlük nem tudsz, viszont meg tudod választani a kiélésük módját.

2012. febr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Depisebb hangulataimban én is ezt szertném, de ez lehetetlen. Az ember egy érző lény, aki tagadja, az hazudik. Jó lenne, ha nem kellene szenvedni, és apozitív érzéseket meg azért nem szeretnénk, hogy utána a csalódás fájdalmát elkerüljük, de ez lehetelen. Max. a begyógyszerezett pszichiátriai betegek érezhetnek hasonlót, de az sem állandó, és nem hosszútávú. Bármikor felléphetnek érzelmek, tompítani lehet őket a gyógyszerekkel.

"Biológiásan" pedig az agyban van minden érzelem, tehát az agy által termelt kémiai anyagok és az agy kölcsönhatása okozzák az érzelmeket. Csak elméletileg: ha érdekel, nézz utána ennek a régi típusú "gyógymódnak": lobotómia. Hatásosságáról megoszlottak a vélemények.

2012. febr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy viszonylag jól közelítő módszer, ha saját világot alakítasz ki, így nem foglalkozol a valósággal annyit. Pl. hobbi otthon, amiben örömet lelsz, eltereli a figyelmedet az élet gonoszságáról és a szenvedésről. Pl. kézőművészet, zenélés, kertészkedés, kiskedvenc tartása. Ezek akár teljesen ki is tölthetik az életedet. De ez csak a "külvilág"tól óv meg valamennyire.
2012. febr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"így nem foglalkozol a valósággal annyit.... kézőművészet, zenélés, kertészkedés, kiskedvenc tartása. "


Ez mind valóság.

2012. febr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na ma már a második ilyen kérdést olvasom...

Gyakorold az önuralmat. Egy idő után nem csak kívülről fog látszódni, hogy rendben vagy, hanem teljesen nyugodt leszel belül is.

3 éve még minden nap remegett a kezem az idegességtől. (Eléggé látszódott, sokszor rá is kérdeztek...) Folytonosan ideges voltam. Megelégeltem. Mindig nyugodtnak mutattam magam, és rájöttem hogy a nyugalom a legfontosabb. Ma már odáig fajult a dolog, hogy képtelen vagyok idegességet érezni. Tudom, hogy fel kéne idegesítsen a dolog, de nem érzem azt az érzést. Hogy minden érzelmet le lehet-e ily módon kapcsolni, azt nem tudom.


Nem ismerem a problémáid, így más tanácsot nem tudok adni. Elfogadom, hogy teljesen átgondoltad, amit szeretnél, úgyhogy nem fogom megkérdőjelezni :)

2012. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!