Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar vagy csak...

Bipoláris zavar vagy csak sima depresszió? (bővebben)

Figyelt kérdés

Az elmúlt két hétben elég rossz hangulatom volt, nem örültem semminek, de valamikor amikor valami jó dologra gondoltam vagy éppen kondiztam akkor azért kicsivel jobb hangulatom volt, de később újra rosszra változott. Koleszos vagyok és az utóbbi időben a szobatársaim sokat csesztettek hogy béna vagyok meg minden ilyesmi. Azóta van rossz kedvem.


15/F



2012. febr. 29. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
szinte minden kamasz küzd ilyenekkel.
2012. febr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ez elég természetes egy kamasz esetében. A sport, a mozgás nagyon jó hatással van a szervezetre, boldogsághormonokat termel. Nem mindegy, hogy vkinek csak rossz a kedve, vagy depressziós. A depresszió elég komoly betegség.
2012. febr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez egy emberi tulajdonsag, hiszen mindenki orul annak ha megdicserik, de mar amikor kritizaljak, s negativ jelzokkel illetik, akkor mar szomoru lesz. TAlan kezd el a rendszeres mozgast, mint tapasztaltad is, hogy utanna mar felfrissulsz, hiszen nem csak a testnek, de a lelekre is jo hatassal van.
2012. febr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik hogy ne csesztessenek, hanem kussoljanak és hagyjanak békén.
2012. febr. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a bipolárishoz úgyhogy megnyugodhatsz.

A bipoláris zavar rettentő durva dolog. Teljesen két szélsőséges véglet.

Egyszer fent a mennyországban utána lent a pokol feneketlen bugyrában a halálra várva.

Annyit beszélnek a bipolárisról mostanában, hogy lassanként mindenki annak tartja magát, akinek egy kicsit is ingadozik a hangulata. Ha tudnák, hogy valójában mi ez nem beszélnék be maguknak, amitől aztán halálra ijednek.

A depressziónak is vannak fokozatai. Én pánikbeteg vagyok.

Tudom milyen fent és lent.

Egyébként azt tudomásul kell venni, hogy az embernek az élete folyamán minden nap más a hangulata, folyton változik, nem stabil. Aztán ha különböző hatások érik egy ideig vagy rossz vagy jó a hangulata de ez múlékony dolog. Viszont oda kell figyelni rá és még az elején a tökére lépni.

Én is egy vidám, lökött kamasz voltam ha valami trauma, stressz ért-ami volt bőven-akkor úgy voltam vele, hogy na majd ez is elmúlik. Nem foglalkoztam vele. Hiba volt. Most itt tartok.

Ehhez hozzájárultak a tapló emberek is körülöttem.

Nincs lehetőség átkérni magad másik szobába?

Vagy visszavághatnál nekik. Foghatnád humorosra is a dolgot. Ha látják, hogy lepereg nem lesz olyan élvezetes. Esetleg elereszted a füled mellett. És ők mitől olyan menők? A csesztetésben? Majd meglátod ezzel a mentalitással ki viszi többre.

Lerágott csont de tényleg nem kell az ilyenekre odafigyelni pláne komolyan venni. Egy normális ember nem szekálja rosszindulatúan a másik embert. Ha megteszi ezzel lesz ő kevesebb nálad. Akkor nehogy már adj a véleményükre!

Tudom, hogy szar végig élni engem is csúfoltak de mindig többre tartottam magamat tőlük már csak azért is mert én nem voltam olyan tapló mint ők.

Az a suli is véget ér egyszer és sose kell, hogy lásd a képüket többé az meg még úgyse kell, hogy néhány s*gg arc szemétkedése-akik nem tudnak értelmes dolgot kiböffenteni-ez tegye tönkre a kamaszkorodat. Hagyd rájuk és keresd meg a saját társaságod. Vannak, akik nem érdemelnek figyelmet. Ahogy bemégy a szobádba dugj be egy fülhallgatót, hallgass zenét, szard le őket, úgyis csak erre alkalmasak az ilyenek. Egyszerűen foglald le magad mással, a szobádba meg csak aludni menj, tanulni a könyvtárban vagy akárhol lehet.

2012. febr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Diagnózis: kamaszkori bizonytalanság, mellyel párhuzamosan enyhe internet-hipochondria áll fenn.


A depresszió nem "rossz kedv", hanem valami sokkal rosszabb és alapvetően más dolog. Fontos jellemzője, hogy ellentétben a te problémáddal, nincs azonosítható oka. Ettől betegség, és nem egyszerű érzelmi reakció.


Gyúrj, majd ha megerősödtél, a szemétkedő szobatársakat tanítsd jobb modorra.

2012. márc. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nola_1120 válasza:
2012. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mia_may ***** válasza:
Ennek semmi semmi köze nincsen a bipoláris zavarhoz , egyszerűen kamaszkori hangulat ingadozásod van és kész
2012. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!