Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociofóbiás vagyok és ez...

Adrian_1987 kérdése:

Szociofóbiás vagyok és ez megkeseríti, lehetetlenné teszi az egész életem. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok, már régóta érezem, hogy valami nem stimmel velem de ez az állapot egyre csak rosszabbodik. Az emberektől, nyilvános szerepléstől való félelmem teljesen megkeseríti az életem minden területét, legyen szó munkáról, vagy magánéletről. Többször próbáltam már kitörni ebből az állapotból, a "minden fejben dől el" elvet követve de eddig nem jártam sikerrel. Bármennyire is próbálom elnyomni a félelmem, a testi reakciók (kézremegés, pirulás, zavart beszéd) egyből elárulják a problémát. Emiatt már számos állásinterjút elbuktam, barátaim nem nagyon vannak, párkapcsolatra pedig emiatt képtelen vagyok. Pszichiáterekben nem bízom, 14 évesen jártam, fel is írtak gyógyszert, de nem segített semmit. Akik hasonló szituációban vannak/voltak, azok hogyan birkóztak meg ezzel a problémával?

2012. márc. 4. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

nem vagy egyedül.én is ilyenben szenvedek régóta.Munkám is ott hagytam többek közt ez miatt és azóta munka nélküli vagyok.

előfordul ,hogy gyengébben van rajtam ez az egész,van hogy erősebben,de akkor nem megyek ki az utcára egy hétig se,mert nem bírok emberek közt lenni,rosszul vagyok.

Szedtem gyógyszert én is ,de nekem sem segített.

Én sem tudok teljes életet élni.

Ez nem sokat segít tudom,de nem vagy egyedül ezzel..

engem is érdekelne,hogy egyáltalán van aki kigyógyult ebből vagy élhetőbb lett az élete?

2012. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy állj hozzá a dolgokhoz, hogy mindent be kell vállalni, ha nincs is hozzá bátorságod.


Például ha eszedbe jut, vagy felkínálják ismerősök, hogy menj el velük valamerre, akkor tilos visszautasítanod. Ha eszedbe jut, hogy jó lenne beszélgetni valakivel, akkor tilos lebeszélned magad róla. Minél félelmetesebb dologról van szó, annál inkább igyekezz figyelmen kívül hagyni, hogy félsz. :)

2012. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg kutyaharapást szőrével alapon?


Ergo, olyan helyzetekbe kényszerítenéd magad, ahol kénytelen lenné sok ember között lenni és beszélni velük. Kávézóban részmunkaidőbe munka, vagy gyorsétterembe átmenetileg? Itt rengeteg ember megfordul, és ezzel eléggé rá lehet venni magad arra, hogy megszokd a tömeget.

Esetleg amatőr színtársulatban való szereplés?

2012. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, azért írtam ezeket, mert nálam ezek hellyel-közzel tudtak segíteni.
2012. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is 24 éves vagyok és kb. túl vagyok ezeken, szoc.fóbiásnak semmiképp se mondanám már magam, pedig nagyon mélyen voltam. Sajnos nehéz "innen" segíteni, pedig azt gondolná az ember, hogy ha valaki tudna, az egy olyan, aki ezeket átélte és le is győzte.
2012. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!