Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet gyógyitani az...

Hogyan lehet gyógyitani az izomgörcsöt?

Figyelt kérdés

Háziorvosom szerint pszichés alapon van az izomgörcs a nyak, váll, hát illetve deréktájon. Nagyon sok gyógyszert kaptam, több kezelésen is voltam, ezidáig mindegyik hatástalan volt. Többféle gyógyteát is kipróbáltam, de semmi nem hat, nem érzem a javulást.

Mit tehetnék a gyógyulás érdekében?


2012. márc. 9. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Masszázs. Nem olcsó, ha van masszőr ismerősöd, vedd igénybe, ha nincs, megéri áldozni rá. Egy alapos átgyúrás csodákra képes, sokkal többet ér, mint bármilyen gyógyszer, vagy tea.
2012. márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Háziorvos ad beutalót a reumára,ott írnak fel neked többféle kezelést is. (elektromos,hidró,masszázs,lézer stb)

A gyógyszereket dobd ki a fenébe. De igaza van az elsőnek,ha egy normális masszőrhöz eljársz rendbe fog jönni. Persze ki kell deriteni mi okozza,ülőmunka,helytelen testtartás,stressz és ezeken lehetőség szerint változtatni,mert vissza fognak térni az izomgörcsök,csomók,merevség stb.

Jó lenne hetente 3-5 * egy órát mozogni,mondjuk úszni,vagy tornázni,esetleg kocogni.

2012. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy magnéziumhiány. Magnéziumot kéne szedned.
2012. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az izomgörcsöket magnézium hiány is okozhatja.Egy izomlazító krém bemasszírozása is segíthet.
2012. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fejedet tudod tartani? Nem fordul ki? Egy ismerősömnek ferde nyak torticollis betegsége van. Már botox injekciót is kapott, de semmit nem használt. Honnét állapította meg a háziorvos, hogy pszichés eredetű?
2012. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!