Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mennyit vásároltok egy...

Ti mennyit vásároltok egy héten? Szerintetek vásárlásmániám van?

Figyelt kérdés

Sokan mondják,hogy nem normális az,hogy mennyit vásárolok.

De nem tudok ellene mit tenni.


Nem érzem szépnek magam,ezért próbálok mindig stílusosan,divatosan öltözködni,hogy ezzel tűnjek ki(bár mindenki mondja,hogy szép vagyok,de szerintem csúnya vagyok).

Ha rossz kedvem van,akkor is elmegyek vásárolni és közben és az utána lévő pár órában boldog vagyok,megfeledkezem a gondjaimról.


A plázában veszek reggelit csütörtökönként,mert olyankor nincs első 2 órám a suliban és olyankor is mindig veszek valamit,mert nem bírom ki.


De ha csak bemegyünk "nézelődni",akkor is egy vagon ruhával jövök ki.

Soha nem úgy megyek,hogy "na,akkor veszünk valamit",hanem csak minden boltban veszek pár dolgot és mire észbe kapok,már nem fér a kezembe több szatyor.



A gardróbba már nem férnek be a cuccaim,lépni nem lehet tőlük a szobámba sem és elég sok olyan van,amin még rajta van az árcédula is :/


De nem csak a ruhákkal csinálom ezt,hanem szinte mindennel.A telefonjaimat is gyakran cserélem,az iPodomat is,a sulis cuccaimat is és a kiegészítőimet is és nem tudom,hogy miért.



Ti mennyit vásároltok?

Egy vásárlás alkalmával mennyi pénz költötök el?

Szerintetek már beteges,amit csinálok?



15L


2012. márc. 16. 12:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
az
2012. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

túl sok a zsebpénzed.

28évesen ezt még doha nem tettem-tehettem meg mindig gyűjtöttem valamire

de látom nem maradtam le semmiről mert téged sem boldogít.

kezdj lakásra gyűjteni jogsira.......légy kreatív.

2012. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem kapok zsebpénzt soha,ha megyek valahová,akkor viszek el itthonról és reggel is kapok pénzt,mert anya nem enged el pénz nélkül sehová.
2012. márc. 16. 12:44
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Havonta maximum 10 000 költök ruhára... (cipővel együtt)szerintem te egy kicsit beteges vagy. Na jó nem kicsit. :D
2012. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Igen, ez már beteges. A pénz honnan van? Anyudék adják? Mennyit?

Képzeld, én nem is vásárolok hetente. Inkább havonta. 1-2 nadrág, felső, kiegészítők, félévente cipő. Max. 3-4 ezret költök, ritkán 5-6-ot.

És ezt biztos nehezen tudok elképzelni, de: nincs iPodom, a telefonomat (ami egy Sony Ericsson K550i) már 5 éve használom.


És ennek ellenére nem vagyok igénytelen, tudom úgy válogatni azt a kevés cuccomat, hogy ne érezzem csúnyának magamat, ne legyek igénytelen. (Bár szerintem te se érzed magad annak, csak így vagy menő, hogy mindig márkás, új cuccokba jársz.)

2012. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Egyébként az lemaradt, hogy néha veszek drágább cuccokat, de arra gyűjtök, és a szüleim csak egy részét fizetik. Ilyen pl. ha bakancsot veszek (évente-kétévente), az kb. egy 10-es, ebből én fizetek 5-öt, a szüleim is 5-öt.
2012. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

így ha naponta kapsz-és kb mennyi jön össze egy hónapban?

anyud nem kérdi mire kell??

2012. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 tetro ***** válasza:
100%

Én elég sok ruhát vásárolok magamnak, de nem ész nélkül mint te. Ráadásul az hogy nem kapsz zsebpénzt... Kedves, amit otthonról viszel el, amit reggel kapsz az zsebpénz. Azért nevezzük így, mert te nem teszel érte semmit. Sajnos azt gondolom én is, hogy te túl sok pénzt kapsz otthonról az életkorodhoz képest. Nem érzed a valódi értékét. Én például ruhákat ha épp sok mindent vásárolok is, akkor sem plázában, hanem megrendelem fél-harmad áron külföldről. És nem veszek magamnak százezerért félévente telefont. Vehetnék, csak teljesen értelmetlen. Manapság meg egy normális telefon mellé minek még ipod is?

Te kompenzálsz, azt hogy valamitől üres amúgy az életed. De ezt csak te tudhatod hogy miért. Tény, hogy a problémádat ez nem oldja meg, így csak szórod a pénzt, de ha a szüleidnek ez nem gond, akkor nincs ezzel baj. Remélhetőleg te meg kinövöd.

2012. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz zsebpénzt??

Korlátlan mennyiségűt kapsz.


Németül szép neve van: Kaufsucht, vásárlási szenvedélynek lehetne fordítani. Ez tulajdonképp egy betegség. Csak jobb, mint a drog, vagy az anorexia, mert az egészségre legalább nem káros.


Más tevékenység után kéne nézned, ami hasonlóan örömmel és megelégedettséggel tölt el, mint a vásárlás. Inkább valami kreatív, vagy szociálisan hasznos dolgot, amitől értékesnek érzed majd magad, mert amit csinálsz, az valójában egy fajta pótcselekvés.


Ha kell, fordulj szakemberhez (anyukád biztosan pszichológusra is adna pénzt), hogy kiderüljön, pontosan mi is az oka, hogy szükséged van erre, mert az világosan látszik, hogy csak maga a vásárlás dob fel, a cuccokat utána nem is használod, az már mindegy...


Jó, hogy felismerted, hogy valami nem stimmel! A kamaszkor mindenkinek nehéz. Ne hagyd magad!

2012. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Anya ad reggelente pénzt,éppen amennyit kivesz a pénztárcájából,de nálam is van mindig 2-3 ezer forint a táskámba szétszórva.Ha délután megyek vásárolni,akkor csak elveszem a pénzt a fiókból,inkább nem írok összeget...


Anyáék nem szólnak érte,csak anya kérdezi,hogy miket vettem meg apa folyton azzal húz,hogy saját lakást kell venni a cuccaimnak,ha így folytatom,mert a szobámba nem fognak elférni.



Múlt héten is csak egy kendőt akartam venni,de vettem egy hozzá illő táskát és egy cipőt.Utána láttam ugyan olyan mintájú felsőt,mint ami a cipőn van,így azt is megvettem.

2012. márc. 16. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!