Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az szerintetek,...

Lehetséges az szerintetek, hogy felvett autisztikus tüneteim legyenek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez a leírás nagyon kevés ehhez, de talán valaki tud hozzátenni valami okosat. Először is azzal kezdeném, hogy a pszichológus szerint szuper intelligens vagyok, csináltatott velem egy IQ-tesztet 148 lett (marhaságnak tartom egyébként, szerintem ez semmit nem jelent), viszont sok barátom, ismerősöm van, okosnak tart mindenki, sokan kíváncsiak a véleményemre. Tehát mások társaságában teljesen normális vagyok. Néha (egyre gyakrabban) bizonyos emberek mellett akik felé teljesen nyitott vagyok úgy viselkedem (szinte akaratom ellenére) mint egy 5 év körüli gyerek. Hisztizek, csapkodom magam, nyávogok, akaratos, erőszakos vagyok, olyankor még a hangom is megváltozik, mintha nem is én lennék. Amikor normális vagyok egyáltalán nem szoktam kényeskedni, toleráns, kedves vagyok mindenkivel. Nem tudok csak úgy váltani a kettő viselkedés között, kell, hogy valami történjen. Egy példa: a legjobb barátom (férfi) lakásában voltam, szomjas lettem, meg se próbáltam normálisan kérni, egyből elkezdtem nyavalyogni, hogy hozzon vizet. Odajött türelmesen mondogatta, hogy mondjam szépen, felfogtam de nem voltam rá képes, szinte már a földön feküdtem és hisztiztem és csak mondogattam a kis hülyeségeimet, motyogtam magamban. Megcsörrent a telefonom, hopp, vége volt, újra normális lettem. Egy másik: a páromtól kaptam egy kis plüss bárányt 3 hónapja, amikor csak meglátom a barit, már jön az 5 éves formám, megszemélyesítem, úgy viselkedem vele mintha a gyerekem lenne, és mivel alap helyzetben remekül tudom manipulálni az embereket, már a férjem is kezd úgy viselkedni mintha a bari apukája lenne, pl.csinált neki egy bukósisakot, hogy jöhessen velünk motorozni. Nagyon félek, tudom, hogy ez egyáltalán nem normális, de a pszichológus-aki az egyik legjobb barátnőm-azt mondja semmi bajom nincs, voltam másiknál is de semmi értelme nem volt. Szeretnénk kisbabát de így nem merem. A párom nagyon szeret és ahogy látom őt ez abszolút nem zavarja, sőt, azt veszem észre néha, hogy még tetszik is neki. Az egyetlen aki komolyan veszi a legjobb barátom, de semmit nem tud tenni azon kívül, hogy olyankor próbál visszahúzni a valóságba. Szerintetek mi lehet ez? Kb.3 éve van, egyre gyakrabban.
2012. márc. 18. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi köze ennek az autizmushoz, csak gyerekes vagy bizonyos helyzetekben.

Nincs gond veled, ez vagy te, szeresd. :)

2012. márc. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem erről van szó. Ez nem gyerekesség, rég nem vagyok már tini, és mindössze 3 éve fordul elő ez, mint már írtam egyre gyakrabban. Olyasmi ez mintha kettős személyiségem lenne, de magamtól nem tudok váltani a kettő között. Ez nagyon nincs rendben, csak nem tudom mit tehetnék.
2012. márc. 18. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen csapongó időszakom (egyébként valami bipoláris zavar vagy mi a neve). Nálam leginkább a stressz okozta (akkoriban érettségiztem) és a pihenés, lazulás teljesen kigyógyított belőle. A végén már olyan gyorsan változott a hangulatom, hogy épp nevetve mentem be a szobába, amikor megláttam a törikönyvem és elkezdem bőgni és hisztizni, majd széttéptem a könyvet. Aztán bejött anyám és én meg elkezdetm hangosan röhögni az arckifejezésén.

Szerintem ilyen időszak minden ember életében előfordul legalább egyszer - nincs benne semmi természetellenes. Pihengess egy kicsit vagy sportolj valamit.

2012. márc. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem autizmus, de biztosan nem normális. Keress egy másik pszichológust, ott is sokféle van.
2012. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!