Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen egyedül vagyok. Úgy...

Teljesen egyedül vagyok. Úgy érzem magam, mint egy kísértet, pedig elvileg ezek kellenének, hogy legyenek a legszebb éveim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hiába van családom, nem tudok velük mit kezdeni. A szüleim állandóan úton vannak, megállás nélkül dolgoznak, de még ha itthon vannak, sem értik meg, hogy mit akarok nekik mondani. Ők nem értik, mi a bajom, mert az idő máshogy telik az egyedül tengő ember és a sikeres, utazó, eseményekben mindig részt vevő ember számára. Nem képesek felfogni ennek a súlyát, nem beszélek velük egy nyelvet. Ilyenkor, nyáron főleg ritkán vannak itthon. Apám azért nem ért meg, mert ő teljesen más lelki beállítottságú, neki olyan gyerekkora volt, hogy szegények voltak, de volt a faluban egy csomó barátja meg a szüleivel, rokonokkal mindig dolgozniuk kellett. Anyukám túl sokat aggódik értem, de ennek ellenére nem teljesen érzi át a helyzetemet. A nővérem alig van itthon, és érdemben éves szinten körülbelül percekben mérhető az az idő, amit beszélünk, vagy egymással töltünk. Ha valami miatt ketten maradunk, akkor ő rendszerint az egyik számítógépen foglalkozik a barátnőivel meg úgy általában az életével, én meg a másikon nézem rendszerint ezt az oldalt. Reggel-este jó reggelt!-jó éjszakát!-ban merül ki a kapcsolattartásunk. Ha néha egyedül vagyunk, akkor is olyan, mintha egy idegennel lennék, valahogy csak a külsőmet nézi, hogy mikor mostam hajat, már nem pattanásos az arcom, meg ilyenek. Semmit nem tudunk egymás életéről, teljesen külön utakon nőttünk fel.


Barátom van néhány, de túl közeli kapcsolatot képtelen vagyok kialakítani. Magamhoz legközelebb állónak édesanyámat érzem (tudom, rettentő gáz) de persze ő egy másik korban élt, nem ugyanaz, mintha megbízható korombeliekkel lennék együttvéve. De a korombelieket idegennek érzem, nem "értem a nyelvüket", nem tudok velük azonosulni. Más vagyok, a szüleim munkájából adódóan mindig felnőttek vettek körül, az ő társaságukban nevelkedtem, sokat voltam egyedül, sokat olvastam, nem szocializálódtam velem egykorúak közé. Más dolgok érdekelnek, mint őket, más világban élek, és ezt ők is látják rajtam. Mondanom sem kell, így nyáron nem dőzsölök a bulimeghívásokban, táborokban, általában bármiben, ami közös program lenne velem egykorú fiatalokkal.

Rettenetesen magányosnak érzem magam. Ez már évek óta így megy, teljesen el vagyok szigetelődve. A szüleim sem értik, mi bajom, de nem is érthetik, hiszen az ő szempontjukból minden rendben is van. A gyerek kap enni, megkap mindent, amire szüksége van, egészséges, és kész. Mint mondtam, van pár barátom, de elég felületes barátságok ezek. Azt hiszem, sok dologban túlnőttem mentálisan a koromon, míg sok dologban ugyanannyira lemaradtam. A barátaimmal néha beszélgetünk, meg ilyenek, néha vannak programok, de nem az az igazi, valódi barátság. Nem is nagyon keressük egymást szünidőben. Inkább én hívogatom az embereket, ha nagyon nem bírom a magányt, de fordítva nagyon ritka. Ez nem csak egy embernél van, ez egy elég általános dolog. A suliban egy olyan baráti köröm van, hogy elvagyunk, de mindenkinek van egy régebbi baráti köre, akivel valódi barátságban van, és ilyenkor mindenki ezekkel az emberekkel van. Nekem nincs ilyen. Látom olyan volt osztálytársaimon, akik tényleg igazi barátok, hogy napi szinten találkoznak, hülyülnek, mindent együtt csinálnak. Ha valamelyikük gondol egyet, lehívja a másikat billiárdozni, amibe több ember is bevonódik, de ebből én valahogy mindig kimaradok. Mindenki úgy ismer engem, mint aki másokkal tölti az idejét, de ha minden ismerősöm összekerülne, akik alapból nem ismerik egymást, rájönnének, hogy senkivel nem töltöm az időmet. Az ő szempontukból megint csak nincs probléma. Szerintem akkor kapnának észbe, hogy hoppá, ezzel a gyerekkel egy ideje nem volt rendben valami, ha a híradóban látnák, hogy öngyilkos lettem, vagy elmegyógyintézetbe kerülnék. Amúgy érzem, hogy agyilag lefele épülök. Egész nap teljesen fáradt vagyok, pedig nem mozgok, de nincs is kedvem és erőm egyedül kondizni, nagyon aluszékony vagyok, egyre többet alszom, de nem vagyok kipihent, és ébredés után még sokáig mintha félálomban lennék és szédülök. Nagyon intenzív álmaim vannak, néha visszagondolva már keverek egyes dolgokat a valósággal. Könnyen el is kapnak betegségek, pedig régen tényleg vasszervezetem volt. Pont arról voltam híres, hogy szinte soha nem betegedek meg, most meg a legkisebb dolog is elkap és ágyba dönt. Ebben a tanévben (2010/11) szerintem többször voltam beteg, mint régebben három másik tanévben együttvéve. És egyre szarabb a rövidtávú memóriám. Csak hosszas gondolkodás után jut eszembe, hogy mi történt pl. tegnap, vagy egy hete ilyenkor. Szórakozott vagyok, elhagyok dolgokat, leteszek valamit valahova és egész nap keresem. A szobám egyre rendetlenebb. És döntésképtelen vagyok. Órákig vagyok képes rágódni a legkönnyebb döntéseken is, közben izzadok, minden bajom van, és sokszor meggondolom magam, úgyhogy már az anyám is hülyének néz. Régóta tartó dolog ez is.


Tudom, hogy ha meghalnék, akkor sok embernek hiányoznék. Engem mindenki úgy ismer, mint a szeretett és sikeres szülők kis csodagyerekét, akinek csodálatos esze van, és sokra fogja vinni. De úg érzem, ez egyre távolabb kerül. Ironikus, hogy engem az emberek inább egy kitartó, energikus valakinek ismernek. Ez azért van, mert nem szeretem kimutatni, ha baj van. De nagy baj van. Teljesen be vagyok "gyöpösödve". És vannak bizonyos félelmeim. Pl. ha az van, hogy egy barátommal idegen emberek közé kell menni, vagy valamilyen szórakozóhelyre, akkor nagyon erős, megmagyarázhatatlan félelem fog el. Néha még remegek is.



Köszönöm mindenkinek, aki szán rá egy kis időt, és elolvassa ezt a kis szösszenetet. Tisztában vagyok vele, hogy sok, amit írtam, éppen ezért nem várom mindenkitől, hogy válaszoljon rá. Tudom, hogy lesznek olyanok, akik nem olvassák végig, ezeket kérem, hogy az ilyen "jézusom, te regényírónak készülsz, vagy mi, szerinted lesz ember aki ezt végigolvassa?xd"-típusú válaszaikat inkább ne írják le, és ne válaszoljanak. Köszönöm előre is!



19/f


2011. aug. 12. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Én végigolvastam,bár nem tom miért de meglepődtem a végén,hogy Te fiú vagy és nem lány! Nem tudom miért!:)

Nos,én is hasonló napokat élek meg,mint Te. Bár az én szüleim szinte mindig itthon vannak, a családban egy szellemnek érzem magam. Összejövetelkor is mindenki jól elvan,én pedig csak nézem és hallgatom őket. Aztán pedig le vagyok b@szva,hogy nem is szólok senkihez se...

A barátaim elvannak a saját kis életükkel,nem igazán járunk össze,szinte nem is találkoztunk a szünet alatt.

Annyit tudok tanácsolni,hogy rendezd át a szobádat,hogy ot legalább jól érezd magad. Aztán este vegyél fel egy melegítő gatyót,meg egy pólót, és menj el kocogni. Jót fog tenni,kellemesen elfáradsz és gondolkodni is tudsz közben. Kiszellőzik a fejed! És egészségileg is jobban leszel! :)

2011. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon sokban hasonlítunk ha egykorúak lennénk lehet jóbarátok lennénk:)

14/L

2011. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
hát nah azzal látom nincs baj hogy nincsenek "barátaid" vagy olyan emberek akikkel ne tudnál barátkozni. aztkell h mondjam erről te tehetsz. nem igaz hogy egy közös témát nem találsz senkivel ?
2011. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Kitartást a továbbiakban, lesz ez még jobb! :)

18L

2011. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem könnyű ez az időszak most neked, nyári szünet van, nincs megfelelő társaságod, mint mondod, nincs semmi értelmesnek mondható tevékenységed, egyenes út az elmagányosodáshoz.Ez az egyik oldal.A másik pedig az, hogy korod alapján benne vagy az energiarobbanás kellős közepében, ősember korunkban, ilyenkor vívták a legények a nagy csatáikat és vonszolták be hajánál fogva a leányzót a barlangba. Ez a felemás helyzet, amit a mostani fiatalok többsége megél, torkollik ilyen pszichés tünetekbe, és a te helyzeted, hidd el, még rózsásnak mondható, mert neked legalább rendezettek a családi körülményeid. Vállalnod kellene valami önkéntes munkát egy alapítványnál, vagy bármit, ami adna valami megelégedettséget, és nem lennél ennyire magányos. Neked kell nyitnod a világ felé.
2011. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Huhh, én végigolvastam és tényleg van baj. Szerintem a legjobb az lenne, hogy ha keresnél egy hasonló gondolkodású lányt. Egy kapcsolat el fogja terelni ezeket a gondolataidat, csak ugye ismerkedni is nehéz így a helyzetedben. Figyelj én tényleg ezt tanácsolom, mert átérzem a helyzetedet, én se vagyok egy barátkozós típus, mondjuk elég közkedvelt vagyok csak én nem kedvelek sokmindenkit. Barátokkal ilyen helyzetben nem fogsz érni semmit, mert ha nem tudsz szocializálódni társaságokhoz, akkor az csak mégjobban el fogja venni a kedvedet az egésztől, hogy "mi a f*szt keresek ezek között???" Próbálkozzál olyan lányoknál akik hasonló beállítottságúak! Biztos, hogy vannak, nem mindig a külsőt kell nézni, és neked nagyon fontos lenne egy társ akivel tudnál beszélgetni és megosztani a problémáidat. Próbálkozni kell, ne félj a visszautasítástól. Persze ne támadd le egyből őket a problémáiddal, de érezni fogod, hogy ha társra találsz! szurkolok neked, mert az írásodból is látszik, hogy nem vagy buta gyerek, ezért biztos vagyok benne, hogy ha keresel akkor találsz magadnak egy párt. Az öngyilkossági gondolatokat pedig felejtsd el, nem szabad játszani vele, hogy kinek hiányoznál és kinek nem. Jobbulást!
2011. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, én is így gondolom. Nincs hol kibontakoztatnom az energiáimat, csak nézem mások gondtalan életét és közben próbálok hozzá jó képet vágni. Igen, feleslegesnek érzem magam, és érzem, hogy csinálnom kellene valamit. Testileg egyébként körülbelül három évvel le vagyok és voltam mindig is maradva, úgyhogy nem igazán tudom, hogyan vívjam a nagy csatákat és vonszoljam be a leányzókat a barlangba...
2011. aug. 12. 19:03
 8/14 A kérdező kommentje:

"Barátokkal ilyen helyzetben nem fogsz érni semmit, mert ha nem tudsz szocializálódni társaságokhoz, akkor az csak mégjobban el fogja venni a kedvedet az egésztől, hogy "mi a f*szt keresek ezek között???" "


Igen, ez nagyon igaz.


"Próbálkozzál olyan lányoknál akik hasonló beállítottságúak! Biztos, hogy vannak, nem mindig a külsőt kell nézni, és neked nagyon fontos lenne egy társ akivel tudnál beszélgetni és megosztani a problémáidat. Próbálkozni kell, ne félj a visszautasítástól. Persze ne támadd le egyből őket a problémáiddal, de érezni fogod, hogy ha társra találsz!"



Kicsit úgy érzem, hogy amit írsz, az jellegzetesen a női megoldás erre a problémára. De ezzel nem megbántani akarlak, vagy ilyesmi, nehogy félreértsd! Tényleg igazad van sok dologban, csak a fiúk inkább magukban dolgoznak a probláma megoldásán, mint megbeszéléssel. Én úgy érzem, hogy most nem az az első, hogy lányt találjak, akivel beszélhetek a problémákról, mert ez inkább csak még érzékenyebbé tenne, és elszigetelne a fiúktól. Inkább férfiasodnom kellene, és rávezetés kellene, hogy hogyan oldjam meg ÉN MAGAM a problámákat, amitől nőne az önbizalmam és kilábalhatnék. Egy lánynak inkább az elismerésére lenne szükségem, hogy tartsam magam valamire, mint fiú.

2011. aug. 12. 19:10
 9/14 anonim ***** válasza:

19:01-es vagyok, és 20/F


Szerintem viszont úgy tudnál erősödni, ha valaki elfogad olyannak amilyen vagy, és azt szereti aki vagy. Ne azért változtass, hogy szeressenek, hanem keress olyat aki azért szeret aki vagy. Ennyi idősen már nem fogsz változni, vagy ha változtatsz is akkor legbelül érezni fogod, hogy ez nem te vagy, és nem fog menni. Szerintem próbáld meg amit írtam, ha nem megy akkor se vesztettél semmit. Viszont ami még fontos, hogy fogadd el magadat is. Kicsit sz*rj az egészbe, és hagy a többi embert. Magaddal foglalkozz ne azon agyalj, hogy ki mit gondol rólad. Próbáld meg kialakítani a személyiségedet, arra meg sz*rjál, hogy ki mit gondol róla. Én is így vagyok vele. De ha egy átlag jóska ként folytatod annak semmi jó nem lesz a vége. Sokan vannak így hidd el, de változtatni kell, nem magadon, hanem a hozzáállásodon a többi emberhez úgy ahogy leírtam! ;)

2011. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

hmm...elolvastam. Döbbenet hogy ilyen egyedül vagy annak ellenére mennyire normálisnak tűnsz.

Mit tegyél? Egyetértek azzal hogy férfiasodnod kell, ne válj érzékennyé és puhánnyá ez hosszútávon nem segít.

Amit előzőleg már valaki írt, kezdj el kocogni vagy sportolni, mindegy, hogy mit csak szeresd. Ha úgy fejeződik be a napod hogy legalább sportoltál máris úgy érzed tettél valamit. Nem is szólva arról milyen egészséges és fittebb leszel tőle. ( Ami a későbbiek folyamán jól jön majd a lányoknál :).

Ezenkívül keress munkát, hogy rá legyél kényszerítve, hogy emberek közé menj, vagy keress egy klubbot ahova szívesen csatlakoznál. Lehet nehéz, de az első lépéseket neked KELL megtenned. Az elején lehet sok csalódás ér vagy nem jön be rögtön de nem szabad feladni.

Ami a családodat illeti...hát úgy látom mindenki éli a saját kis életét, nem igazán tudom milyen mértékben tudsz te ezen változtatni.

2011. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!