Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek idegesség ellen?

Mit tehetek idegesség ellen?

Figyelt kérdés

5-6 hónapja minden kis apróság miatt nagyon ideges leszek. Ez egy nap nagyon sokszor jelentkezik és ilyenkor török, zúzok, dobálok.

Olyan kis dolgok miatt leszek ideges, mint mondjuk egy nap többször feltett kérdés, a férjem valamit nem vett meg amit felírtam a bevásárló listára, az utcán valaki megjegyzést teszt rólam valami miatt stb.

Kezd már egyre súlyosabb lenni, mert van már sajnos olyan is, hogy annyira ideges leszek, hogyha mondjuk beraknának egy ketrecharcoshoz, fél perc alatt kinyírnám dühömbe.


Járok rendszeresen (heti 4x) küzdősportra és szintén hetente (5x) lovagolni is. Van otthon box zsák is a feszültség levezetésére, de amikor ideges vagyok az is csak útban van, tehát nem is használom olyankor.


Mit csinálhatok ilyenkor? Vagy, hogy csökkentsem az idegességem mértékét?


2012. márc. 21. 20:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy próbáltam már a gyógy, illetve nyugató hatású teákat, Magne B6-ot és társait, de semmi nem használt eddig.
2012. márc. 21. 21:03
 2/3 bdavid0815 válasza:

Szerintem meditálj. Az megnyugtat.


A nap egy csendes szakában, mikor nem zavar senki.

Ülj le vagy feküdj le kényelmesen.

Csukd be a szemed lazán.

engedd el az összes izmodat.

és mondogass pár szót gondolatban hogy eltereld a gondolatokról a figyelmed (pl. szeret, béke, fény)


Addig csináld míg jól esik.


Nekem segített, remélem neked is fog.

2012. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A zene sok dologban segít.

Köztük az idegességben is. :]

2012. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!