Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok figyelni, mit tegyek?

Nem tudok figyelni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tanulnék az érettségire pl. a törikönyvből, de nem tudok folyamatosan odafigyelni, van hogy hiába figyelek nagyon, vissza kell olvasnom többször is a mondatot, hogy úgy érezzem felfogtam. Sokszor ilyen kényszeres gondolatok miatt nem tudok koncentrálni, hogy pl oda kell néznem az ajtóra, hogy nem jött-e be valaki hátulról fejbevágni.. :D És akkor ez eszembe jut és hiába próbálok mégjobban koncentrálni, mindig elégedetlen vok magammal ez miatt a végén. Van amikor meg ezek nélkül a gondolatok nélkül jól haladok, de aztán meg megint mintha egy másik énem direkt gátolna a figyelésben, de persze ilyen gondolom nincs :D Fáradtsággal nem tudom menyire van összefüggésbe, mert volt hogy éjszaka olvastam végig 1ik könyvet szünetbe.

2012. márc. 23. 00:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik fontos lépést már meg is tetted azzal, hogy írtál róla. Tanulás előtt ezt megteheted mindig, hogy leírod magadnak a zavaró gondolatokat, hátha lecsillapodnak. Most nekem az ugrott be, hogy próbálj meg ilyenkor mozogva tanulni, hintázva, sétálva, írva, rajzolgatva, vagy időközben némi tánccal megszakítva a zavaró gondolatokat.

Ha mostanában nem tanultál otthon rendszeresen könyvből önállóan, akkor hozzá is kell szokni. De nekem olyan érzésem is támadt a kérdésed nyomán, hogy ha az ember egész nap túlpörög, akkor nehéz megállni tanulni csak úgy nyugisan.

Ilyen gondolatokkal nem is lehet tanulni, érdemes lenne belegondolni és kiiktatni azokat a háttérforrásokat, amik ezt okozhatják. Legyen az zaj vagy bármi egyéb.

2012. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!