Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiatalnak néznek, nagyon...

Fiatalnak néznek, nagyon bánt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már a sírás határán vagyok, mert 25 éves leszek és szinte mindehol letegeznek, sziát köszönnek nekem, holott én Jó napot-val! lépek be mindenhová. Ma egy idősebb hölgy azt mondta a mellette álló nőnek a buszmegállóban, hogy: menjen csak a kislánka előre (felszállásnál)! Nagyon bánt. Alacsony vagyok, lehet ez is befolyásolja. Boltban ha egy üveg bort vásárolok, elkérik a személyim!!! :( Természetesen nem ez a legfőbb problémám, de hihetetlenül fáj. Sokan gyereknek néznek, és ami a legrosszabb: hülyének. Egyetemre járok, beszélgetések alkalmával igyekszem a legszebb szókincsemet használni..és így is mindehol a lenézésbe botlom..
2012. márc. 23. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer még örülni fogsz annak, hogy fiatalabbnak néznek a korodnál.

22 évesen terhesen, nagy pocakkal rám szóltak a buszon, hogy kislány miért nem adod át a helyedet :) Vagy volt olyan, hogy egy társasággal (köztük a férjemmel) beültünk valahová, és csak tőlem kérték el a személyit, holott mindenki fiatalabb volt nálam.

A tegezés meg ma mindenhol szokás. Sok helyen még a nyugdijasnak is sziát köszönnek a tizenéves kiszolgálók.

2012. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban engem is zavart, de most már harminc vagyok, semmi sem változott, és rájöttem, hogy ez a világ legjobb dolga. Csak agyban kell eldönteni, hogy nem zavar és kész. Gondolj bele, később mennyire jó lesz ez, tíz, húsz év múlva!

Az idősebb hölgyeknek meg úgyis mindenki kislányka :)

A hang amúgy sokat számít, ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek. Beszédtechnikát gyakorolj esetleg, segíthet sokat.

2012. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes probléma. Más nőket meg az zavar már ebben a korban, hogy csókolommal köszönnek nekik a nagyobb gyerekek is. Kérdezd meg, hogy "tán pertut ittunk, hogy tegez", vagy a buszmegállós szituban mondd, hogy már nem vagy kislány. Nem kéne, hogy ennyire zavarjon.

Tőlem is kérdezték már meg, hogy elmúltam-e 18. Akkor voltam 26. Inkább csak vicces volt.

Azt hogy hülyének is néznek, szerintem már csak te kombinálod bele, nem?

2012. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok! :) Valójában én Szlovákiából írok és itt az emberek nem olyan nyitottak, mint Magyarországon. Ha Nálatok járunk ott természetes, hogy tegeznek itt viszont degradál egy kissé. ( Tuti én fogom fel rosszul) Kisvárosban élek, az emberek rendkívül szlovákosan beszélnek én viszont igykeszem minél szebben, magyarul beszélni, ez eleve a pályám feltétele.

Úgy érzem, hogy ez a gyerekes külső is az oka annak, hogy nem találok magamnak párt..

2012. márc. 23. 12:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Valójában szerintem tényleg hülyének néznek...ez azért érezhető a beszélgetések alkalmával. A testbeszéd, a stílus..anyáskodnak felettem még a fiatalabbak is..
2012. márc. 23. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Én 26 vagyok, és nálam is alapprobléma, mert alacsony vagyok, de lett egy olyan fellépésem, ami alapján már egyre kevesebbszer tegeznek le. Na meg nem "fülesezek" úton-útfélen, az utcán, buszmegállóban, mint a mai tinik, akiknek ki se esik a fülhallgató a fülükből. Nem hordok pics@ruhákat sem, egyszerű szövetnadrág, nem csöcskidobós felső, elegáns blúzok. Lehet, hogy ez is számít.
2012. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, az öltözet minden bizonnyal sokat számít! Viszont amikor rohangálós napom van, laposban kell hogy menjek. Bőrkabát, farmer, sima lapos cipő..télen szövetkabát, kardigánok. Valamin változtatnom kell, az biztos és az is lehet, máshol kell keresnem a probléma forrását. Nem kellene ezen ennyire kiborulnom..
2012. márc. 23. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Még 3-4 évig ez fog fájni, aztán ha elkezdenek magázni, a gyerekek meg nénizni, akkor az lesz a bajod, hogy "öregnek néznek".
2012. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szövegértés!!! Amint azt a leírásban is kifejtettem, nem ez a legnagyobb problémám, valamint nem gyermekektől várom, hogy első sorban tiszteljenek meg, magázzanak, hanem: bolti eladóktól, idegenektől egy buszmegállóban (és igen, a buszvezetőktől is) stb.
2012. márc. 24. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!