Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párkapcsolati depresszión...

A párkapcsolati depresszión belül melyik fajta vagyok én? Hülyének néznek, hogy még Vele vagyok.

Figyelt kérdés

A párkapcsolati depresszión belül melyik fajta vagyok én? Pár éve megállapították, de nem találom azt a leletet sajna.

Van egy rossz párkapcsolatom 7 éve, az utóbbi 3-4 évben annyira rossz, hogy már mindenki (a saját családomon belül is) hülyének néz, hogy még Vele vagyok, Őt szeretem és ennyi mindent letudok Neki nyelni.

Beismerem, hogy változtatnom kellene. Tudom, hogy ezen a párkapcsolaton már nem lehet, de másikba meg félnék belevágni.


2011. márc. 5. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz konkrétan, csak azt, hogy gyenge vagy. Nem kell egy rossz kapcsolatban élned és mindent lenyelned neki, így sosem leszel boldog. Tényleg hülye vagy, ha képes vagy elfuserálni az éveidet egy olyan pasi mellett, aki nem becsül és szeret és tisztel.
2011. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nem párkapcsolati depresszió, hanem debilség. Ha szar a kapcsolatod X éve, akkor ki kell belőle mászni, ha benne maradsz és siránkozol akkor hülye vagy. Aki pedig hülye, az...
2011. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem megállapították, de sajnos nem találom ezt az orvosi papírt.

Egyáltalán létezne olyan pasi, Aki becsül, szeret és tisztel?


Szóval párkapcsolati depresszió, de nem tudom, hogy annak vannak -e fajtái?

2011. márc. 5. 15:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Kapcsolatfüggőség.
2011. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják,hülyeség,nem párkapcsolati depresszió.Nyilván normális ember nem kínozza magát olyan mellett,aki nem becsüli meg,evidens módon az ember a jót keresi,és a jó dolgok mellett kíván megállapodni...Te egyszerűen csak függsz egy pasitól,ragaszkodsz a sz.rhoz,mert félsz kilépni... ez meg már rég nem szerelem...úgyhogy kapd magad össze,és igenis,tedd meg a lépést afelé,hogy új életet kezdj! Nem könnyű,de ha másnak ment,neked is menni fog.Sok sikert!
2011. márc. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Sztem nincs párkapcsolati depiség, csak párkapcsolati függőség. Függsz tőle, nem mersz tőle megszabadulni, ezért inkább lenyelsz tőle mindent. Gondolom a tűrés alatt a folyamatos megcsalást is értetted. Ez a pasi csak egy ondótartálynak néz, szeret veled játszani,mert megtudta a gyenge pontodat: függsz tőle, és ő ezt ki is használja. Ha már lealáztattad magad egy raklappal, akkor ne várd el,hogy bármikor is tisztelni fog. Keress fel egy pszichológust! Segíteni fog!

2011. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van "párkapcsolati depresszió"? A neten sehol sem találtam ilyesmit?
2011. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdőjel nélkül.
2011. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy az volt a papíromra írva, hogy kapcsolatfüggőség miatti depresszió!?


Mindenkit megbecsül a párja?

Egyébként egy-egy nagyobb vihar után úgy érzem, mintha még nagyon szeretném, de valóban elképzelhető, hogy ez már nem az, csak függőség, kapaszkodás a régi rosszhoz!

Meg a kislányom is nagyon apás és olyan rossz, hogy a 11 éves fiamat elszakítottam az apjától és simán kitudtam szállni, amikor azt mondta, hogy vége. A 4 éves lányom apjával meg egyszerűen nem bírom abbahagyni, mert már tudom, hogy az első szakítás rossz döntés volt, hogy simán feladtam. Ez utóbbival 7 éve vagyok együtt. Nem szeretném az apjától elszakítani, inkább lenyelek mindent neki.


Megcsalás szerintem nincs a dologban. Leírom, hogy pl.-ul mikre gondoltam:

Előfordul, hogy sáros cipővel megy végig a lakáson, mert valami bent maradt neki.

Van olyan, hogy kinyomdossa a telefont és nem hallgatja végig, amit mondani akarok.

Autószerelő és ha használja a kádat vagy a mosdót nem várja meg, amíg lefolyik, hanem otthagyja koszosan.

Kislányunk közöttünk alszik és nem szólna rá, hogy másik ágy vagy szélére, hanem azt mondja neki, hogy gyere bújjunk össze.

Van olyan, hogy este 8-10-ig dolgozik. Akkor ha hazajön fürdés, vacsi és laptoppozik éjszakáig vagy elalszik az ágyban laptoppal együtt.

Már nem tudom, hogy mikor őszinte.

Régen elmosogatott, ma már a franciaágyon eszik és előfordul, hogy csak oda maga mellé a földre leteszi.

Nem tudunk megbeszélni semmit.

Havi 20 ezer a telefonszámlája és sűrűn foglalt, amikor hívom.

Van olyan, hogy csúnyán beszél anyumról, rólam vagy a fiammal. Előfordult már, hogy ok nélkül lek..-zott, leribancozott és nem kér bocsánatot.


Hát ezeket nyelem neki évek óta és szerintem ezek hozzátartoznak a normális emberi viselkedéshez. Vagy tévednék?

2011. márc. 7. 10:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Khm..szal ezek a problémák. Nos az együttélés nem könnyű, de megvallom őszintén, olyan kétségbe voltál esve, amikor ezeket írtad, hogy százszor komolyabb dolgokra gondoltam. A sztem csak az,hogy nulla az alkalmazkodási képessége. Képtelen felfogni a drága, hogy közösségben él. Ha nem bírod tovább, lépj, ami a papíron volt, elképzelhető,hogy a kapcsolatod miatt vagy depis, de ha ez tényleg igaz, akkor ne vedd félvállról, mert a depresszió gyógyszeres kezelést igényel.
2011. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!