Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel? (pedig...

Hogyan dolgozzam fel? (pedig már évekkel ezelőtt volt)

Figyelt kérdés

5 éve megnéztem egy horror filmet. Akkor voltam 10 éves. Elmentem a barátnőmhöz, mert születésnapja és ott aludtunk vagy 6-an. Kitaláltuk, hogy megnézünk valami horror filmet mert most nincsenek szülők és az húúú de jó. Anya emlékszem még értem is jött, hogy nem aludhatok ott meg, hogy nem gondolom tán komolyan... Aztán mégis ott aludtam. Vagy 3-an voltunk még fent, amikor a filmet néztük a többiek belealudtak. Én amúgy se voltam ilyen horrorfilm nézős, sőtt még egyet se láttam akkor még és azóta se néztem többet. Azt hiszem rosszkor voltam, rossz helyen és nem kellett volna megnéznem annyi idősen.

Az a gáz, hogy már 5 év telt el és azóta is szorongok este. Tetőteres házunk van és én leköltöztem a nappaliba mert ott érzem csak jól magam. Egyszerűen szerintem ez annyira ciki mert nem merem mindezt beismerni senkinek, hogy miért nincs ágy a szobámba.

Na szóval, hogyan tudnám ezt feldolgozni. Azóta még csak utána se mertem keresni a filmek, és még csak újra bele se mertem nézni pedig szerintem ez lenne a normális. De valami más módszert szeretnék találni, szerintetek?? 15/L


2012. márc. 25. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik volt az a film? Vagy miről szólt?
2012. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nézd meg újra


én az archnofóbiás filmmel voltam igy,9 évesen rémisztett halálra.

tizenévesen újranézve már csak megmosolyogtam a hatalma műpókot.

2012. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a Sikollyal voltam így, egyszerűen ha megláttam a maszk képét, már frászt kaptam, aztán már felnőtt fejjel rávettem magam, és végignéztem 1x, 2x, 3x, míg meg nem találtam azokat a dolgokat, amik tetszenek benne. Aztán a kedvenc horrorommá vált.

De a Ros Red és Hatodik érzéktől továbbra ver a víz, utóbbit még mindig nem mertem megnézni. :)

2012. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az volt a címe, hogy : A Szem

Ez egy csajról szól aki megvakult vagy vak is volt már nem tudom, és egy másik csajnak a szemét kapta meg aki látta a szellemeket, de felakasztotta magát mert nem bírta a nyomást. Még most is durvának tartok egyes jeleneteket ahogy visszaemlékszem.

2012. márc. 25. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt egy film amitől én is sokáig rosszat álmodtam és féltem.A címe a halálnak halála.Egyszerűen el kell terelned a gondolataidat róla és el kell hitetned magaddal hogy azok a dolgok amik abban a filmben voltak , azok nem léteznek.
2012. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most keserítselek el? :D 7 évesen néztem meg egy akkoriban nagyon durvának számító horrorfilmet. 22-3 éves koromig bár a szobámban aludtam, de villanyfénynél, illetve elő előfordult, hogy éjszakánként felriadtam és reggelig nem mertem aludni. Ok, ez mondjuk 14-5 éves koromig, de a villanyfény borzasztó sokáig megmaradt. Rólam tudta mindenki a környezetembe, de sosem úgy adtam elő, hogy úristen képzeljétek, tök gáz, nem merem leoltani a villanyt egy 15 éve látott horrorfilm miatt, hanem röhögve, hogy tudom, hogy ciki, ez van. Ha te tudsz magadon nevetni, akkor mások is veled fognak, nem rajtad. Évekkel később megnéztem a filmet, nem lett jobb. Most már láttam többször is és semmi. Nyilván lehet ezt a folyamatot gyorsítani egy jó pszichológus segítségével, de amíg nem szorongsz annyira ettől az egésztől, hogy az valós problémát okozna, addig ne is csinálj belőle nagyobbat. Ha viszont megnehezíti az életedet akkor hajrá, keress valakit aki tud segíteni.
2012. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azon kívül, hogy a nappaliban alszom és ha este felkelek akkor sokáig nem bírok aludni. Amúgy nem nehezíti! :)
2012. márc. 28. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom régi kérdés: engem a rémálom az elm utcában akasztott ki, a 3dés verzió, lehettem kb. 13 éves amikor megnéztem moziba. Első horror filmem volt, jah és első 3dés film is volt. Amiért kiakasztott, h mi utána haza értem pont iszonyú nagy vihar volt, elkezdtem kattogni mindenfélén és onnét kezdve jó sokáig nem hevertem ki a dolgokat. Később viszont pár év után kifejezetten szerettem a horror filmeket, egyik se akasztott ki sokáig, egészen a kőr kettőig, az viszont nem a félelem miatt konkrétan. Inkább a tartalmára akadtam ki. Na azóta végleg le mondtam a horrorokról. Nézegettem, h milyenek vannak mostanság, de egyik se tetszett alapjáraton se meg, h azt mondjam, h na jó megnézem. Szóval, nyugi kihevered, csak ne agyalj rajta. Kapcsolj ki alvás előtt, vagy meditálj, gondolj szép dolgokra stb.

Amúgy amúgy még csak annyit, h idővel még nevetni is fogsz az egészen, ezek tudod csak filmek, semmi több.

2014. ápr. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!