Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham. Ti hogy "élitek túl"?

Pánikroham. Ti hogy "élitek túl"?

Figyelt kérdés

Mindenki pszichiáterhez akar küldeni. A tudat, hogy más ember segítségét kellene kérnem, illetve el kéne mondanom neki a problémáimat, olyan dühöt vált ki belőlem, mint szinte semmi más. Nem akarok dokihoz menni. Idegesít még a gondolat is.

Fél éve derült ki, hogy pánikbeteg vagyok (a suliban rosszul lettem, de olyan szinten, hogy ki kellett hívni hozzám a mentőt - a vérnyomásom 171/167 volt, a pulzusom pedig 179). Eddig még úgy ahogy megvoltam, de amióta koleszba kerültem egyre többször és egyre intenzívebben jönnek a rohamok. Éppen pár napja történt, hogy az iskolában rosszul lettem, de olyan szinten, hogy bevörösödtek a szemeim. Először azt hittem, hogy elpattant egy ér, de végül 2 óra múltán eltűnt a vörösség.

Ráadásul szerintem düh-problémáim is vannak. Illetve nem tudom. Türelmetlen vagyok és képes vagyok akármilyen apróságon felhúzni magam.

Az egyik barátnőm meg állandóan azzal szekál, hogy depressziós vagyok, mert hogy nem járok el otthonról, meg legszívesebben inkább csak ülnék a besötétített szobámban.


Elnézést kérek, hogy ilyen hosszan írtam le... :( Igazából már úgy vagyok az egésszel, hogy magas ívből lesz*rom. Az, hogy ide írtam egy kérdést, csak egy végső próbálkozás, nem igazán hiszem, hogy bárki is tudna segíteni.

De azért várom a válaszokat.


Előre is köszönöm mindenkinek, aki elolvassa.



2012. márc. 25. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj lesz orvoshoz fordulnod,erre már gyógyszer kell.Egy pánikbeteg
2012. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megértelek teljesen!Hozzám még nem kellett mentőt hívni hál'Istennek,de akkor se volt kellemes.Olyan mintha megőrülnék és lever a víz.Próbálok olyankor másra gondolni,de nem megy.Volt már,h elsírtam magam nyilvános helyen,mert annyira sz..r volt. :( Nem tudok ellene tenni sajnos,de igyekszem.Egyébként ugyanúgy vagyok mint te,nem akarok menni sehova és rám is rám tör többnyire egy ilyen "idegroham".Kitartást! :S
2012. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmeztem, az a fő problémád, hogy nem tudod kezelni a dührohamaidat, ezért felmegy a vérnyomásod, és egyéb testi tüneteid jelentkeznek, ezért pánikbetegként kezelnek. Igaz?!


Azon kellene változtatni, hogy ne legyél olyan türelmetlen.


A Magne B6 vitamin segíthet ebben egy kicsit.


A felfogásodat is meg kellene változtatni.


Hány éves vagy? Lány/fiú?


Legyen egy célod az életben: lediplomázol, eljutsz Párizsba pl.

Ha történik valamilyen rossz dolog (piszkálnak a suliban, hasonló..) tedd fel magadban a kérdést: Ez az eset eltántorít engem a célomtól? --> Nem! --> akkor nem is idegeskedem rajta.


Hallgass boldog, vidám, pörgős zenéket, sportolj, az ugrókötelezést ajánlom (kötél nélkül is lehet ugrándozni :D) nekem ez segített a dühöm csillapításában.

De ha fiú vagy, és van rá kereted, járj el boxolni, karatézni, ilyenek.


Vagy vegyél hurkapálcát, ha ideges vagy törd félbe őket, amíg jobb nem lesz.


Azt szabad tudni, hogy milyen volumenű dolgok miatt szoktál dühbe gurulni?

2012. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem hittem volna, hogy ennyi választ fogok kapni. Köszönöm mindenkinek!


Kedves utolsó!

A pánikrohamok, tényleg pánikrohamok...Igazából ezek a düh-problémák csak pár hónapja jelentkeztek. Egészen pontosan a novemberben...Legalábbis akkor vettem észre, hogy egy egészen apró marhaság miatt kikelek magamból. Magne B6-ot próbáltam már, Sedatif Pc-t is, és egyik sem segített eddig.

Áprilisban leszek 20 éves és lány vagyok.

Nagyon apró dolgokon gurulok be...Ha éppen valaki nem "olyan" hangon szól hozzám, akkor képes vagyok órákig rágódni rajta, hogy az most éppen miért volt. Vagy ha anyám éppen rosszkor hív...Képes vagyok leordibálni a haját telefonon keresztül.

Utána persze rosszul érzem magam miatta, meg nem tudom én.

Tulajdonképpen olyan is előfordult már, hogy a semmi miatt gurultam be. Egyik percben vidám voltam, a másikban meg legszívesebben törtem-zúztam volna...A harmadikban meg bőgtem volna...

Igazából nem értem, hogy miért.

2012. márc. 25. 21:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg fel kellene keresned egy pszichiátért. Nem fog tetszeni, amit most írok, de ezt úgysem tudod titkolni. Az iskolában is biztos, hogy többen tudják már, hogy mi a bajod, nem tök mindegy akkor, hogy eggyel több ember tudja-e, aki ráadásul segíteni is tudna. Nem csak gyógyszerek léteznek ilyen problémákra, hanem tréningek, terápiák is. Olvass utána, és keress egy számodra szimpatikus pszichiátert.
2012. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ma 21:46!


Köszönöm a választ!

A családomon és azon a pár barátomon kívül más nem tud róla.

Igazából pénzem sincs, hogy pszichomókishoz menjek. Ha jól tudom, akkor elég rendesen le tudják húzni az embert.

2012. márc. 25. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én legjobb barátnőm pánikbeteg. Nem mondtuk senkinek, mégis tudja az egész iskola, hogy valami pszichés probléma áll a háttérben. A rosszullétek, a rohamok sajnos magukért beszélnek. De ez is ugyanolyan betegség mint a magas vérnyomás vagy bármi más, nem kell szégyellni. Tudom, hogy ezt nehéz megmagyarázni, de sajnos testvérem, barátnőm is pszichés beteg, hidd el, tudom miről beszélek. Egyébként pszichiáterhez sztk alapon is lehet menni. Tény, hogy a legtöbben ott nem úgy állnak a dologhoz, ahogy kellene, de azért köztük is van olyank, aki jó szakember és segít is, ezért mondom, hogy nézz körül, hogy a környékeden kik rendelnek, és kiről van jó vélemény a neten, és ahhoz jelentkezz be az sztk-ba, így ingyen is lenne.
2012. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mielőtt összetöröd az asztalt, leírom neked, hogy a pánikbetegség pszichiáter általi gyógyszeres és terápiás kezelése nem éri el a havi 1000.- ( egyezer.-) forintot. Ez csak a gyógyszer ára, mert a kezelés az ingyenes. Mindössze el kell menned vagy a háziorvosodhoz, vagy az iskolaorvosodhoz, és elmondani neki a bajodat. Tudom te pont ezt nem akarod. Viszont gondolj bele, ha hasonló gyermeked lesz, aki majd neked nem akarja elmondani a baját. Szétvered, vagy hagyod szenvedni? Különben itt senkit sem hatsz meg ha gyagya vagy. Viszont akkor szenvedjél, és ne panaszkodjál. Ez ilyen egyszerű. És még valami: a doktornak a legapróbb részletességgel kell elmondanod a panaszodat, mert ebből állítja elő a gyógyszeredet. Ha te kihagysz valamit, akkor az ki is marad. Egyáltalán: ekkora ésszel hogy tudtál eljutni egyetemre?

2012. márc. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

tegnap 22:00


Köszönöm a választ!

Jobbulást kívánok a barátnődnek és a testvérednek is!


ma 01:26


Nem tudom te merrefelé élsz, de nálunk van, hogy hatezer forintot is elkérnek óránként. Nincs pénzem ilyesmire. Még ezer forintom sem lenne rá.

"Viszont gondolj bele, ha hasonló gyermeked lesz, aki majd neked nem akarja elmondani a baját." - Ehhez neked semmi közöd! :)

"Különben itt senkit sem hatsz meg ha gyagya vagy." - Szerintem félreértettél. Nincs szó itt gyávaságról. Egyszerűen nem bízom meg a pszichiáterekben. Ennek biztos van valami olyan oka, amiről te nem tudsz, én viszont igen. Tehát ne állítsd, hogy gyáva vagyok, ugyanis nincs igazad.

"Viszont akkor szenvedjél, és ne panaszkodjál." - Ki panaszkodik? Feltettem egy kérdést GYK-ra, mert láttam egy csomó hasonló kérdést a témában. Egyszerűen csak kíváncsi voltam. Reméltem, hogy valaki tud, valami újat mondani, ami esetleg enyhítheti a rosszulléteket.

"Egyáltalán: ekkora ésszel hogy tudtál eljutni egyetemre?" - Ez hogy jön ide? :) Szerintem ennek nincs semmi köze a témához.


Egy kérdést viszont hadd tegyek már fel: Éltél már át pánikrohamot?

2012. márc. 26. 02:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok,a pánikos,a pszihiáter ingyenes,mindenhol van ingyen pszihiátriai gondozó.
2012. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!