Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék segítséget kérni....

Szeretnék segítséget kérni. Mi lehet a probléma? Mi okozza ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 18 éves lány vagyok. Az a problémám, hogy minden hónapban előjön egy úgymond 3-4 napig tartó rosszullét. De nem ilyen fáradtság, levertség érzés, hanem azt érzem, hogy hányingerem van, vagyis gombóc van a torkomban. Nem igazi hányinger, mert nem kavarog a gyomrom, meg szinte semmit nem ettem pl. ma sem, csak egy sima kiflit, és attól nem hiszem, hogy hányingerem lenne. Ehhez tartozik hogy szorít a mellkasom, alig kapok levegőt, lefagynak konkrétan a végtagjaim, lábam, kezem és néha még a hasam is megy. Testi problémám biztosan nincs, teljes mértékben kizárom, mert voltam már háziorvosnál de nem tud velem mit csinálni, csak hányinger ellen gyógyszert írni. Nem hiszem, hogy a gyomrommal vagy akár a bélrendszeremmel lenne gond. Szóval, fogalmam sincs mit tegyek ebben a helyzetben. Lehet a sok stressz, vagy túl feszült vagyok nem tudom, de nagyon idegesít ez a dolog. Már több mint 2 hónapja tart és mikor semmi problémám nincs akkor jön elő. Suliban minden rendben, itthon minden rendben, barátaimmal minden rendben, fogalmam sincs miért van ez. Szerintetek? Mit tehetnék? Orvosi segítségre van szükségem?

Elnézést, ha túl hosszú lett, de csak így tudtam elmondani mi a problémám. Köszönöm szépen!



2012. márc. 28. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok stressz okozhatja. Nem lehet innen pontos diagnózist adni, de ha nincs testi elváltozás a háttérben, akkor csakis pszichés eredetű lehet és az általad leírt tünetek nagyon hajaznak a pánikbetegségre.


Valószínűleg azért jön elő akkor, amikor semmi gond nincs, mert akkor lazulsz fel annyira, hogy az addig elfojtott stressz a felszínre kerül és a tüneteket okozza. Esetleg nagyon félsz a jövőtől, és ez a félelem nagyon mélyre van benned elásva önmagad elől is.


Iskolapszichológust fel tudsz keresni? Esetleg ifjúsági pszichiátert? Ha ez így megy tovább, akor jó volna. Sok kéősbbi bajt megelőzhetsz vele. Ifj. pszich-hez nem kell egyéb, mint 18 év alatt a szülő beleegyezése és egy beutaló a háziorvostól.

2012. márc. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod! Igen így, hogy valaki leírta, hogy félek a jövőtől valóban így van. Sokat gondolkodom, mi lesz majd, jövőre érettségizek. Akkor fel keresem a suliban az iskolapszichológust! Köszönöm szépen még egyszer!
2012. márc. 28. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. :) Már az iskolapszichológussal való néhány beszélgetés is nagyon sokat javíthat az állapotodon.
2012. márc. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az emberi ( állati ) agynak az a feladata ( ha nincs más dolga!) hogy keresse bajt, a veszélyt. Ha nem talál, kreál. Foglald le keményen. Ne legyen ideje bajt keresni. Pl: rendszeres sportolás, tanulás. Semmi bajod sincs. Az agyad csak jódolgában csinálja....
2012. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam. Az a baj, hogy rengeteget kell tanulnom, így nem is merek belekezdeni semmibe. Mert nem lenne időm rá. De mostantól másképp fogok csinálni mindent, sokat fogok olvasni, többet kirándulok, többet leszek a természetben. Bízom benne, hogy sikerül valamivel lefoglalnom magam.
2012. márc. 30. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!