Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gátlások között élek már évek...

Gátlások között élek már évek óta. Nagyon szeretnék ezen változtatni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Mindig szorongás fog el amikor meg kell ismerkednem emberekkel, kevesebbnek érzem magam mint mások. Csúnyának érzem magam, és nincs önbizalmam a lányok terén sem. Szociális gátlásaim vannak, mindig jól meggondolom mit mondjak, nehogy leégjek mások előtt, ezért sokszor nem tudom élvezni a beszélgetéseimet... Valaki segítsen, aki jártas az ilyesmiben, mert mostmár megőrülök :(


18F



2012. márc. 30. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem vagy egyedül a problémáddal! Én is gondban vagyok az ilyesmivel. A mondanivalódon ne gondolkodj előre, nincs értelme, rossz taktika, mert ezzel mintegy elismered, hogy nem tudsz idegenekkel kommunikálni, és a saját csapdádba esel, felsülsz esetenként, és csak még rosszabbul fogod magad érezni. Ne gondolkodj előre,de légy kezdeményező, lesz ami lesz. Az ismeretlen emberekkel való társalgás sok embernek fejtörést okoz, hidd el! Javaslom, hogy minél több időt tölts a barátaiddal, gyakorold a kommunikációt. Néha képbe jön egy-egy ismeretlen ember, pl. a barátaid ismerősei, velük is tudsz "gyakorolni". Ezek mind-mind növelik az önbizalmadat. Ne hasonlítgasd magad össze másokkal, mert akkor mindig vesztesnek fogod érezni magad! Ha ilyesmire vetemednél, hessegesd el a gondolatot. Ehhez szükséged lesz sok-sok önfegyelemre! Sok sikert!
2012. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!