Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyanyelvem (magyar) elvesztése?

Anyanyelvem (magyar) elvesztése?

Figyelt kérdés

A következőket tapasztalom:

Amikor magyarul fogalmazok

sokszor elgondolkozok a szavak jelentésein, szókapcsolatok helyességén, és sokszor mérlegelem azt, hogy a "címzettem/teim" számára mennyire lesz világos a közlendőm.

Legfőbbként írásban, de amikor éberebb vagyok beszéd közben is úgymond automatikusan koncentrálok erre. Mintha elvesztettem volna a "magyarom anyanyelviségét", hasonló érzés mintha angolul beszélnék. Nem zavar, nem szeretném megváltoztatni ezt az állapotot,

de érdekel, hogy szerintetek miért lehet.


2012. ápr. 5. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is érzek néha hasonlót, és szintén írásban.

Na ez az, már megint. Mit is írtam? Hiszen nem az írásban érzem, hanem magamban :)

Szóval: én is érzek néha hasonlót, amikor írásban kell kifejezni magam.

2012. ápr. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom miért lehet.(Bocsi)

Szerintem jól fogalmazol. Erre az jutott eszembe: bárcsak több ember lenne, aki elgondolkozik ezen.

Fb-on rengetek olyan emberke az ismerősöm, akinél sokadik olvasásra lehet kibogarászni h mit akar. Nem beszélve azokról akik azt hiszik magukról h tök jó szlenget használnak. De valójában csak beszélni nem tudnak magyarul.

2012. ápr. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem tudatosan használjuk a nyelvet, csak úgy "megy". Ha tudatosítjuk, akkor elbizonytalanodunk. Olyan ez, mint a lélegzetvétel. Egész nap lélegzel anélkül, hogy tudatosítanád. Ha elkezdesz tudatosan levegőt venni, akkor egy pillanatra hihetetlennek tűnik, hogy ez majd automatikusan menni fog akkor is, ha pl. alszol.
2012. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
En kulfoldon dolgozok, felevente jovok haza...Nem sok magyarral beszelgetek kinn, max ha az itthoniakat felhivom. De akkor neha kell gondolkodnom a magyar szavakon, mert angolul akarom mondani az agyam mar atallt ra :) Azert eleg vicces hogy parszor elkezdem a mondatot magyarul es angolul fejezem be es sokszor eszre sem veszem :)
2012. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!