Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért leszek bizonytalan...

Miért leszek bizonytalan sokszor olyan dolgokba amiről már döntöttem?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat gondolkozok dolgokon, és miután megvalósult utána meg sokszor elbizonytalanodok, hogy lehet mégsem így kellett volna döntenem. Legyen az vminek a vásárlása, vagy ha összejöttem vkivel akkor utána azon gondolkoztam, hogy lehet nem is azzal a csajjal kellett volna összejönni. -miért van ez és mivel lehetne ezen javítani?

2012. ápr. 10. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed, kérheted pszichológus segítségét. Ilyen dolgokból élnek, no meg a kétkedő és olykor félő emberekből.
2012. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ezen a dolgon csak 2 féleképpen tudsz javítani! Vagy nem mész bele a dolgokba, vagy pedig ha már döntöttél és belevágsz akkor próbáld meg kiélvezni a lehetőségeket addig ameddig lehet! Saját példámból mondom, hogy én az utóbbit szoktam választani. Addig élvezzük a dolgokat amíg lehet, ha pedig vége valaminek akkor se azon kelljen agyalni, hogy mi lett volna ha mással jössz mondjuk össze... Hanem úgy zárod le, hogy jó volt ennyi volt Te meg tettél mindent! (de ez nem csak pár kapcsolatra értendő) :)
2012. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a problémában szenvedek. Hát ha nem tévedek, akkor te is attól félsz, hogy elrontod a dolgokat, azután meg elkezded majd emészteni magad. A hiú és a maximalista emberek ide jutnak. Én pszichoterapeutához járok, az a helyzet hogy folyton bizonyítani akarok, bármit csinálok a hétköznapokban, nekem tökéletesnek kell lennem, minden őrültségbe bele kell vetnem magam, különben egy senkinek érzem magam. Ha elrontom, akkor meg utána elkezdem magam marcangolni. Már pihenni sem tudok rendesen, mert mindig azon agyalok, hogy jól csinálom-e a dolgokat, meg hogy csináltam-e ma valami hasznosat. Vissza kéne egy kicsit venni a rohanásból mert pórul fogsz járni, nekem elhiheted.
2012. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pszichiáternél: Doktor úr, én mindig olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem?
2012. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hatalmas nagyot írtál és az a lényeg, hogy igencsak építő jellegű volt a válaszod! Hidd el, hogy nem gondolok Rád úgy mit egy kis degenerált p.csre!
2012. ápr. 24. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs önbizalmad. Ennyi.
2012. ápr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem érted a finom iróniát, vagy talán mégis? Pszichológushoz kell menned, tele vagy szorongással, önbizalomhiánnyal és kisebbségi komplexussal.
2012. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó lehet nagyon is igazad van! Hogy lehet ezen változtatni doki nélkül?
2012. ápr. 27. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!