Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok ezen változtatni?...

Hogyan tudok ezen változtatni? HELP!

Figyelt kérdés

8-9 éves koromtól egészen 14 éves koromig (főként a fiúk!) folyamatosan megaláztak, beszólogattak, sőt volt, hogy tettek formájában is bántottak.

Aztán középsuliba kerültem, és azt hittem, hogy minden jó és szép lesz... de itt sem igazán tudtam megnyílni, sokszor nem bíztam meg senkiben, nem hittem nekik... ez a mai napig is fennáll!

A buszon is félek, ha egy 2 főnél nagyobb fiúbanda jön, hogy vajon mikor fognak belémkötni?! Szó szerint félek tőlük, és ez a lassan 2 éve tartó buszozás sem enyhitette! :( Mit tegyek?? Pszichológushoz nem akarok menni, pedig még 8-ban ajánlották, de én nem akarom, hogy bárki is tudjon erről, mert félek, hogy ő(k) is kinevet(nek). :( Lécci segítsetek, hogy mit tudok tenni?? :( 16L



2012. ápr. 11. 14:26
 1/3 anonim válasza:

16l az jelente hogy lány? Bár nem vagyok tanácsadó pár dologt javasolnék neked. Mindenféleképpen barátkozz másokkal a suliban, ha csapatban vagy nem fognak piszkállni. Az értelmessebbeknél rájuk szólsz és békén hagynak. AMI NAGYON FONTOS BESZÉLLD MEG A SZÜLEIDDEL. vannak önvédelmi sporttanfolyamok járj egyre közülük .

én x. kerületi vagyok a sasok taekwon-do csoportjába járok egy éve. Bár nem érzem magam gyengének és egy brutál izomagy se vagyok de képességeimet és az izmomat is nagyon fejleszthetem ott. 15 éves fiú

2012. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a pszichológus és a szüleid nem fognak kinevetni. Én 18 éves srác vagyok, de még csak el sem mosolyodtam a sztoridon. Inkább sajnálatos. Én sem vagyok tanácsadó, de úgy látom, hogy lehetne jobb a helyzeted a középsuliban, de amire oda kerültél elvesztetted a bizalmad az emberekben. Tényleg beszélj erről valakinek, akit szeretsz és akiben megbízol. Biztos van valami megoldás.
2012. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Értelmes ember nem nevet ki. Teljesen komoly és valós a problémád, aki ezért esetleg kinevetne, az magáról állítana ki szegénységi bizonyítványt.


Nyugodtan menj el egy pszichológushoz, szakember, nem fog kinevetni, hidd el!


Egyébként szerintem kis lépésekben kellene haladni. Interneten tudsz chatelni fiúkkal, azzal nincs probléma? Talán ha jobban megismernéd őket, rájönnél, hogy a legtöbb fiú azért rendes és nem kell tartanod tőlük.


Vagy (ezért biztos le leszek pontozva) megpróbálhatnál feminin melegekkel is ismerkedni, illetve van sok csendes, félénk srác is. Sőt manapság egyre több az intelligens és jólnevelt srác a te korosztályodból is, akikkel akár a sütés-főzésről is lehet beszélgetni. Szóval arra akartam utalni, hogy talán kezdhetnéd az ismerkedést olyanokkal, akiket nem érzel veszélyesnek, akik kevésbé dominánsak.


A nagypofájú, durva, beszólogatós gyerekekről meg csak annyit, hogy ők a legbizonytalanabbak,teljesen kétségbe vannak esve, csak az ellenkezőjét próbálják mutatni. Te sokkal erősebb vagy náluk.

2012. ápr. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!