Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó pszichológus?

Figyelt kérdés
Mit csinál és mit nem? Miket kérdez, miket mond? Tájékoztatásképpen írom, hogy melyik oldalról érdekel a kérdés: Nemrég kezdtem pszichológushoz járni, életemben először, egy váláshoz hasonló esemény után éreztem ennek szükségét. Nincs viszonyítási alapom, milyen a jó vagy nem jó pszichológus, ezért érdekel, mások mit gondolnak erről mit tapasztaltak.

2012. ápr. 11. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit kérdez, mit mond? Ez attól függ, hogy téged milyen módszerrel kezel.

Ha analitikus pszichoterápiára jársz, akkor jobbára hallgatni fog, ami akár kínossá is válhat..

2012. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem az a jó, aki tud segíteni :D , minden más csak részletkérdés

az a "baj" én csak jókkal találkoztam

2012. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
persze a legtöbb pszichológus nem dr, de ha mondjuk van valami tudományos fokozata, akkor jó eséllyel jó
2012. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:
Jártam kisebb megszakításokkal hosszú évekig. Eleinte csoportosra s később egy egy órára hetente kéthetente attól függően hogy ő hogy látta szükségét.Nekem az a véleményem hogy olyan mint a házasság,vagy találtok közös hangot, vagy csak kerülgetitek egymást. Én csak őt ismertem és csak erről tudok véleményt mondani. Én beszéltem s ő néha visszaterelt a megfelelő mederbe. Nem adott tanácsot,receptet a vélt vagy valós problémáimra csak néha kérdezett. Nekem ő volt a jó terapeuta.Akkoriban én TB. ellátás keretein belül jártam és úgy vélem azért tudtam még sokáig dolgozni mert valaki meghallgatott. Igazából az ő eszközeik erre elegendőek mert ő sem tud neked jobb munkahelyet,vagy másik élettársat szerezni csak talán rávezet a hibáidra és az erényeidre.
2012. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!