Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pszichopata ugyanolyan,...

Minden pszichopata ugyanolyan, vagy ég és föld?

Figyelt kérdés

Tehát vannak a tipikus, filmekben bemutatott (ld., Christian Bale) fehérgalléros, megnyerő és beszédes, társasági (társaság középpontja típusú) emberek. Vagy pl.: Ted Bundy.


Vannak magukba forduló, maguknak való csöndes, békésnek tűnő pszichopaták is? Akik nem tudnak és nem is beszélgetnek az emberekkel, környezetükkel, barátaikkal, maximum, ha valamit el akarnak érni. A katyvasz pedig ott van a fejükben, akár ölhetnek is, lehet, hogy minden nap úgy ülnek be a munkahelyre, (akár pont melléd!) hogy előző este kinyírtak valakit hidegvérrel és erre élveztek el? És az ilyenekről gondolják azt, hogy csak csöndes "kisgyermekek", békés lelkek és ha egyszer kinyílnak, nagyon barátságosak.


Vagy nem mind gyilkos, az ilyen fajta embertípus már más tészta? Ezektől is ugyanúgy kell félni és lehetőleg kerülni őket, de ha nem pszichopaták, akkor micsodák?


És mitől pszichopata a pszichopata? Robert Hare könyvét ismerem, de bővebb infókra van szükségem, mert nagyon érdekel a téma! Tapasztalatokra/véleményekre és tudása vagyok kíváncsi, nem ajánlgatásokra és üres szövegre.


2012. ápr. 13. 00:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Oké, a csöndes pedig tényleg lehet "csöndes"... A 2. bekezdést just forget.
2012. ápr. 13. 00:02
 2/10 anonim ***** válasza:

"nem szeret, nem szorong, nem tanul"


A személyiségzavart a társadalmi kötelezettségek figyelmen kívül hagyása jellemzi, a hűvös közömbösség mások érzéseivel szemben. A frusztráció toleranciája alacsony, az agresszió nagyon könnyen megnyilvánul, így az erőszak is. Mások hibáztatásának a tendenciája észlelhető, vagy hihető racionalizációi annak a viselkedésnek, ami miatt konfliktusba kerültek a közösséggel (társadalommal).


A pszichopata a többi embert tárgynak tekinti, akiket manipulál és kihasznál, úgy, ahogy többségünk egy csavarhúzót vagy egy papírzsebkendőt használ.



A szociopata gyakran agresszív, nem érez empátiát (bár megjátszhatja) szégyent vagy megbánást a visszaélései miatt.

A szociopaták legnagyobb gyengesége, hogy nem tudják magukat különféle érzelmi helyzetekbe beleélni, mások helyébe képzelni. Ennek következtében általában sikeresek, hiszen céljaikat keményen, sőt kíméletlenül megvalósítják. Egyidejűleg a szociopaták sima modorú, gyakran vonzó és spontán személyiségek, meggyőző beszélőkészséggel. Rosszul viselik a monotóniát hamar elunják magukat, állandó szükségletük van különböző impulzusokra ami felelőtlenséggel párosul. Hazudozók, manipulálják a többieket, nincs lelkiismeret-furdalásuk, gyenge az emocionális életük, érzéketlenek, impulzívak azaz csekély mértékben képesek kontrollálni viselkedésüket. Azt a tényt, hogy csak saját céljaikat követik, legtöbb esetben jól tudják titkolni vagy a gyanakvást elaltatni. Gyakran csak a közvetlen környezetük van azzal tisztában, hogy "valami nincs rendben"."


Szóval nem kell ahhoz vérengezni hogy valaki pszicopata legyen. Elég ha lesząrja a többi embert, nem érdekli senki csak önmaga. Például nem fontos neki, hogy a munkatárs amúgy sem tudja másképp kifizetnia kemoterápiát, egyszerűen kirugatja a profit miatt, és habár tudja, hogy mit tett, teljesen hidegen hagyja.


Ameddig neki jó, nem fontos, hogy mással mi van. A nagy részük úgy van számontartva, mint "az a sząrkavaró g€ci", de mivel eléggé jól álcázzák, lehet hogy még megértő barátnak is tartod őket. (Csak éppen könyörtelenül hátba fog támadni ha neki a legkevésbé is érdeke)


A pszicopata nem antiszociális, sőt. A legtöbb pont a közösség legalább tíz eltérő pontján egyszerre kavarja a sząrt.

2012. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kieg: nekem pl. van egy kolléganőm, aki valószínüleg ez a kategória. Egy besząri alak, de ettől még nem érdekli a többi ember. A saját bőrét félti, azért nem fog gyilkolászni, de két házasságot már tönkre tett, és egy csomó embert kirugatott csak hogy jó beosztásban legyen.
2012. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Minden ember más és más. A pszichopata is.
2012. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a pszichopatak csucsragadozok, az evolucio mintapeldanyai!
2012. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

kieg: nekem pl. van egy kolléganőm, aki valószínüleg ez a kategória. Egy besząri alak, de ettől még nem érdekli a többi ember. A saját bőrét félti, azért nem fog gyilkolászni, de két házasságot már tönkre tett, és egy csomó embert kirugatott csak hogy jó beosztásban legyen.


ennek egy jo kis fsaz kell a pianajaba, adjal neki vagy kuldd hozzam :D

2012. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14:26


Nem valószínű, hogy ez a megoldás, talán túl sok kolbászt is kap. Érzelmileg analfabéta a nő, csak arra játszik, hogy skalpokat gyűjtsőn és utánna a féltékeny "lovagjait" egymásnak ugrassza.

2012. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy 2-es is leírta, az illetőnek nincsenek érzelmei. Valami halvány sztereotíp elképzelésem volt csak arról, hogy mi is az a pszichopata, amíg nem láttam ezt a részt a dr. House-ból :)

[link]


Nem a legautentikusabb forrás, de nagyon jól szemlélteti szerintem. Tehát: pszichopata nem lenni egyenlő kegyetlen sorozatgyilkos.

2013. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én egy intelligens skizofrén vagyok, és szeretek pszichopatákkal beszélni, sokat tanulok tőlük. egyébként az intelligensebb, racionálisan gondolkodó pszichopaták érdekesnek tartják a skizókat. Bateman legjobb haverja is hasonló volt. őt nem bántotta.
2013. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden ember más és más, még a pszichopaták is. Ez abból is egyértelműen látszik, hogy vannak köztük olyanok, akik sorozatgyilkosok, és vannak, akik egész normális életet élnek. Szerintem a jellemük attól is függ nagy mértékben, hogy milyen élmények érték őket.
2015. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!