Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék kitörni ebből a...

Hogy tudnék kitörni ebből a depresszióból-lehetőleg pszichológus nélkül-? Tippeket szeretnék.

Figyelt kérdés

Nem orvos diagnosztizálta depresszióról van szó, sok összetevője van a problémámnak:

-munka elhanyagolása, feltételezhetően a sikertelenség a munkában okozója részben a mostani helyzetemnek. Itt kéne hagynom, de ezzel feladnám, hogy valaha is pHD-t szerzek ill. beismerése lenne a kudarcomnak

-számítógépfüggés (Gyk olvasása többek között)

-személyes higénia/egészség hanyagolása

-szerencsejáték-függés -mert "vissza akarom nyerni", valójában tőzsde, de kb. úgy megy nálam mint a rulett.


Próbáltam már, hogy erőt veszek magamon és elkezdek melózni, de mostanában már kicsit se megy.. különleges helyzetből kifolyólag tolerálták ezt eddig a munkahelyemen, de már nem sokáig lesz így. Félek a barátnőm se nézi majd ezt el (jelenleg távkapcsolatban vagyunk).


tippeket szeretnék, hogyan változtathatnék az életemen.. szimpla elhatározás kevésnek tűnik, orvosi segítséget ha lehet nem szeretnék..



2012. ápr. 13. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Töltsd ki ezt a tesztet, és ha tényleg depisnek érzed Magad, próbáld ki a Remotiv extra nevű készítményt. Ez tiszta növényi hatóanyagú gyógyszer, orbáncfüvet tartalmaz. Kb. 2 hét után kezd hatni, és a nevéhez híven "remotivál". Nekem bejött, az árán kívül mást nem veszíthetsz vele.

2012. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A teszt annyit mond, hogy keressek szakembert minél hamarabb..
2012. ápr. 13. 23:33
 3/6 pacsi ***** válasza:

sok tippem nincs. egyedül az utolsóra tudok mondani valamit. Szerintem valamit nem csinálni sokkal könnyebb, mint csinálni. Ahhoz, hogy ne tőzsdézz, csak annyi kell, hogy ne csináld. Lehet, túl egyszerűen hangzik, de egyszerűen csak hagyd abba. Könnyebb abbahagyni mint tovább csinálni. Tudom, a függőség pont az, hogy nem tudod abbahagyni, de ha mégis abbahagyod, akkor csak az elején lesz rossz, utána elmúlik a függőség. Ha az elejét kibírod, akkor már jó vagy.


Mondom, könnyebb valamit nem csinálni, mint csinálni, ezért nincs ötletem a munkádra meg az egészségedre, mert ezekhez már kéne csinálni is valamit. Rávenni magad arra, hogy csinálj valamit, az kemény dió, én is szeretném tudni, hogy kell.

2012. ápr. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Orvoshoz kell menni.


A "depresszió" nevű betegség egy hangulatzavar. Ha munkahelyi kudarcok miatt nyomott a hangulatod, az nem betegség, hanem logikus következménye egy objektív helyzetnek. A megoldása az, hogy változtatsz a helyzeteden, megváltoztatod a céljaidat, gondolkodásodat stb. Sok diák kerül bajba amiatt, hogy nem mer segítséget kérni. Ha jól értem, PhD-hallgató vagy, vagyis sok tudós vesz körül, akikhez fordulhatnál segítségért.


A gyk, személyes higiénia stb. csak tünetek: a gyk menekülés a valóság elől, a higiénia elhanyagolása pedig a fáradtság és rossz hangulat következménye.


A tőzsdézést sürgősen fejezd be, ahhoz tiszta fej és sok tudás kell, nem egy depressziós PhD-hallgató lesz benne abban az 5%-ban, amely elnyeri a másik 95% (köztük prodi alapkezelők) pénzét. Jól értelmezed a helyzetet, hogy ez rulett. Különbség: a ruletten mindig a pirosra rakni hosszú távon majdnem 0 eredményt hoz, a tőzsde ennél sokkal rosszabb.


Ha viszont menne a munka, csak azért romlott le a teljesítményed, mert hangulatzavarban szenvedsz, akkor menj orvoshoz.


Ha valamilyen okból idegenkedsz az orvosi kezeléstől, akkor kísérletezhetsz a szokásos természetes gyógymódokkal:


- sport, sok napfény és friss levegő, kerti munka

- baráti társaságba járás

- szex

- B-vitamin és cink pótlása

- alvásmegvonási terápia


Az orbáncfüvet ajánlgatók remélem a "kockázatokkal és mellékhatásokkal" is tisztában vannak.

2012. ápr. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy agycsere kellene hogy megtudjak változni, mert semelyik pszichológus senki sem tud segíteni a problémáimon, és ez csak egyre rosszabb...4fal között élek:( Lépnék, de nagyon sokszor nem merek,és a pénz is befolyásoló tényező, meg a környezet..nem egy nagy város:(
2012. ápr. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés a tőzsdézést leszámítva (ami helyett van a TV), és azt, hogy nem vagyo Phd hallgató, viszont értelmiségi körökben vagyok/dolgozom én is rám illik...


Jó lenne valóban kimászni ebből a gödörből. Vagy legalább nem mélyíteni azt!

2012. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!