Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változhatnának az...

Hogyan változhatnának az alkoholfogyasztási szokásaim?

Figyelt kérdés
22 éves koromra eljutottam odáig, hogy alkoholista vagyok. Ha elkezdek inni akkor szinte alig van olyan alkalom, hogy megállok amíg van ital (többnyire csak akkor ha bnőmmel vagyok) Ez még annyira nem is probléma, mert bulikban szalad el velem a ló csak, viszont a személyiségem teljesen megváltozik. A jókedv és felszabadultság helyett közönyös leszek és kicsit agresszív is (nem fizikai értelemben, inkább szavakban) Hogyan lehetne azt elérni, hogy a piától jókedvem legyen?
2012. ápr. 16. 11:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Hasonló tüneteim voltak nekem is. Mértéktelen ivás, "agresszió". Sokszor utólag mesélték miket csináltam. Rendőrautót megállítottam az utca közepén, stb. Az egyik dolog, ami nálam bevált, az hogy nem ittam töményet, csak sört. Néha így is sikerült elhajolni, de ha nem iszol túl sokat, és túl gyorsan fenntartható a jókedv fázis. Saját magad ismeretében esetleg tervezd meg, hogy mennyit iszol mikor, és tartsd be. Részegen, ezt már nem fogod tudni átlátni, hogy még ihatsz-e vagy sem.


Általában úgy volt nálam, hogy iszok, iszok aztán egyszer beüt hirtelen a semmiből a gonosz én :). Figyelni kell a jeleket, ha érzed, hogy már elérted az ittas fázist vissza kell venni a fogyasztást, le kell állni egy időre. Persze akkor jó ötletnek tűnik még többet inni, hogy még jobb kedved legyen, de sajnos nem ez lesz a hatás.


Most én úgy döntöttem egyáltalán nem iszok egy ideig, ezt 4 hónapja sikerül is tartani.

2012. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!