Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Ha meglátok egy...

Mit tegyek? Ha meglátok egy kullancsot, pánikrohamot kapok, és majd elájulok.

Figyelt kérdés

A pókokkal is hasonlóan van, attól is rosszul vagyok, elkezdek sikoltozni, kétségbe esek. De a kullancsok... A múltkor a kutyámba ment egy, vagyis csak mászott rajta, én meg elkezdtem kiabálni, hogy valaki segítsen... Ilyenkor nem vagyok magamnál. Hozzájuk sem merek nyúlni, rájuk sem bírok nézni. A múltkor az ujjamon mászott egy, kétségbeestem, odajött hozzám egy kislány, hogy levegye, és miközben nyúlt érte, üttöttem a kezét, hogy 'vedd le! vedd le!' ilyenkor elönt a félelem, és nem tudom legyőzni. Most próbáltam képeket nézegetni róluk, de nem ment. Egy darabig még nézegettem is, aztán láttam egy képet, ahol a kutya fülében rengeteg kullancs volt, a hányinger is rám jött. Minden kutyasétaltatás után kifésülöm a kutyám szőrét, áttapogatom, átnézem magam (mindezt már már kórosan, szőrszálról szőrszálra, pedig tudom, hogy ha találnék egyet, pánikrohamot kapnék) sőt, van, hogy legszívesebben nem is engedném a fű közelébe. Pedig jó minőségű nyakörv van rajta, de akkor is.


Mit tegyek, hogyan győzzem le a félelmem? A válaszokat előre is köszönöm.



2012. ápr. 16. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy egyszerű fóbia. Az emberek többségének van pl. a kígyóktól, de a pókoktól is, ahogy írtad. Kerülni kell a "félelem tárgyát", ha nem lehetséges, kérd pszichológus segítségét, vannak ennek elmulasztására jó technikák.
2012. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kullancs nem egy vadállat!Oltasd be magad ellene,fujj magadra 25 liter kullancsirtót,vegyél a kutyádnak is valahol,és mehetsz utadra!Amúgy írd be a google ba,hogy pánikbetegség!AJÁNLATOS!Tégy egy próbát!!!!!!
2012. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. De nem tudom elkerülni, mivel füves, fás környéken lakok, sőt, még az udvarban is akad egy kettő
2012. ápr. 16. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Önuralom az egyik megoldás, másik pedig (ha a kutyádon látod) a segíteni akarás! Ha rajtad segítenek, akkor pedig a bizalom a másik emberben.


Ha valaki rólad szedi le vagy ki, akkor ne nehezítsd meg a dolgát! Ha a kutyádon látod, akkor ne várd meg, míg bele is fúródik!

Még azért is hátrányos, hogy pánikolsz, mert azt a kullancsot meg kellene fogni és MEGSEMMISÍTENI, LEGINKÁBB ELÉGETNI! Azért, hogy az a kullancs már ne kerüljön újra rátok vagy másra és legalább az az egy ne szaporodjon tovább.


Ha az ember bőrén még csak megy a kullancs, akkor is nagyon nehéz lerázni, mert olyan lapos és úgy ragaszkodik. Én egyszer erdőben próbáltam lehessegetni párat a kezemről, miután avarba nyúltam... Hát alig bírtam lepöckölni őket. (Sajnos akkor nem volt nálam semmi, nem tudtam tüzet gyújtani, hogy elégessem őket, tehát csak belegyümiszöltem őket a földbe, nem biztos, hogy meghaltak.) De érted, lepöckölni alig lehet, rólad meg leszedné egy kislány és te még csapkodod a kezét?!

Ilyenkor bízd rá magad, ne nézz oda, gondolj valami másra, énekelj, bármi, csak ne ugrálj és ne akadályozd a segítőt.


A kutyán ha látod, akkor legyél erős, meg kell mentened, ez lebegjen a szemed előtt!


Még annyi, hogy ha kinyúvasztjátok a kullancsot, akkor utána alaposan mossatok kezet, nehogy valami rátok ragadjon. (Ez persze csak akkor van, ha szétnyomjátok. Jobb inkább tűzbe dobni, vagy leönteni sósavval. Wc- lehúzni sem megoldás, állítólag túléli?!)

2012. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
+ Ha van rá lehetőséged, tarts gyöngytyúkokat az udvarban, mert azok megeszik a kullancsot! Ráadásul még tojást is tojnak.
2012. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm, ez nagyon hasznos volt, nem tudom megmondani miért, de érzem hogy ez segíteni fog! :) köszönöm
2012. ápr. 16. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:
pálinka megiszod aztán nem fog érdekelni se kullancs de pók
2012. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó :D nyugi kislány én megértelek... én is így vagyok a pókokkal (képeket végképp nem merek nézegetni róluk) de ugye abból sokkal több van, és például ha a szobámba mászott egy (hiába lett lecsapva) akkor én az ágyamat körülbarikádoztam a réseket eltömítettem takaróval ,ruhákkal alaposan átfésülte a szobát elemlámpával , dugtam be ilyen rovarirtót hajlakkal befújtam a szekrények mögé... biztos ami biztos !!! Meg egyszer még régebben kint voltam a barátnőmnél és egy pók rám mászott , LÁTTAM ahogy a kis vadállat beiszkol a pólóm alá! Hát én abba a pillanatba elkezdtem ugrálni ordibálni , levettem a pólómat és kb 5 percig vizsgálgattam még magam (ott is megnéztem :D ) mindenhol hogy vajon nem maradt-e rajtam! Az ember meg ilyenkor szinte érzi magán hogy ott mászik pedig nem... Ráadásul én b*szki 18 éves férfi vagyok, előbb hadakoznék oroszlánnal mint egy pókkal :D

Van ilyen...

2012. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves kérdező, azóta hogy vagy? Pozitív változás?

Sajnos én 15 éve rettegek ezektől a vérszívóktól, elég rosszul viselem ezt a dolgot. Nekem az, hogy valaha állatom legyen, elképzelhetetlen. Vannak jobb és rosszabb időszakok, de alapvetően a szorongás mindig jelen van. A pókok már sehol sincsenek (kiskoromban azoktól féltem betegesen), ma már simán leütöm őket. De mostanában, hogy egyre enyhébbek a teleink, rosszabbodik az én kullancsfóbiám is. Nem vagyok már gyerek, fel vagyok készülve emennyire tudok, de akkor is rémes érzés, hogy a legtöbben totál idiótának néznek, ha szóba hozom a témát. Sajnos még a közvetlen környezetem is túlzásnak látja. Bár én látnám annak.

2014. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!