Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem mindig úgy magam,...

Miért érzem mindig úgy magam, mintha álmodnék?

Figyelt kérdés
Szinte a nap minden egyes percébe ezt érzem, főleg hogy ha emberek között vagyok (iskola, utca), mintha ott se lennék és nem is számítana mi történik. Nagyon furcsa és rossz érzés :S Tavaly áprilisba kezdődött. Azóta túl vagyok egy gyenge "tudathasadáson" (nem tudom az volt-e), amikor elfelejtettem ki vagyok, milyen vagyok, elvesztettem a személyiségem és csak a mérhetetlen félelem maradt, hogy teljesen megőrültem. Ez már szerencsére elmúlt (nem teljesen). Szörnyű volt ez a tél, a barátaim szinte semmit nem vettek észre a problémáimból, pedig nem egyszer mondtam nekik, de nem tudtak rá válaszolni semmit... Ez egy "kicsit" rosszul esett hogy ennyire nem érdekel senkit mi van velem.. Kezdek beleőrülni ebbe az egészbe, az elmúlt egy évről csak zavaros emlékképeim vannak.. meg itt van ez a folytonos félelemérzet, nem tudom mitől. Bármi jó dolog történik vagy van az életemben mindig csak arra tudok gondolni, hogy mi lesz ha elveszítem. Mit tegyek? Olyan érzésem van, mintha meghaltam volna és nem is én lennék..
2012. ápr. 16. 23:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Elég pontosan leírtad a deperszonalizációs zavar tüneteit.

[link]


Nem nagyon lehet erre semmi konkrétat mondani, ami egy csapásra meggyógyítana. Én is ebben szenvedek, de csak időleges megoldásokat találtam eddig. Egyszer már sikerült kigyógyulnom belőle, azt azzal értem el, hogy visszafejtettem a zavar okát, majd egy hajnalon a nap első sugarát megpillantva ráeszméltem a világ gyönyörűségére. Mindenképpen fejtsd vissza az okát a dolognak. Valószínű fogsz találni egy olyan gondolatmenetet, amiben megkérdőjelezted a valóság valóságosságát, vagy valami megrázó élményt, ami feldolgozatlan maradt.


A tüneteimet az első "hullám" idején enyhítette, rövidebb időkre megszüntette egy SSRI antidepresszáns (orbáncfű, 2g). Most az nem használ, a nyugtató viszont igen. (frontin, 0.25mg) Azt viszont már nem annyira ajánlom, mert rá lehet szokni. Nem is szedem rendszeresen, de megnyugtató, hogy van valami, amivel ki tudom lőni a tüneteket. Érdemes velük kísérletezni, először az orbáncfűvel. Két hétig ha minden nap megiszol egy bögrével napközben, javulást kell, hogy tapasztalj. Persze ha ront az állapotodon, akkor ne csináld végig a kúrát.


Érdemes továbbá lefoglalnod magad valami olyannal, ami teljes koncentrációt igényel. Filmnézés, olvasás. Ha jót választottál, le tud annyira kötni, hogy elszakadj ettől az érzéstől. Engem például a motorozás 100%-osan tünetmentessé tesz, mert olyankor minden figyelmemet a vezetésre kell összpontosítanom. Érdemes a figyelmedet valami alkotómunkára összpontosítani. Kiadod magadból azt, ami van és ez már alapból segít, plusz leköt. Írj, költs, rajzolj, fess, zenélj, barkácsolj, vagy bármi, amivel újat tudsz létrehozni.


A meditációt pedig mindenképpen próbáld ki. Nem egy furcsa, vallásos, elvont dolog, teljesen materialista világszemlélettel is ugyanúgy hasznos, ezt a tudomány is egyöntetűen állítja. Mindenki képes rá. Ha gondolod, segítek, hogyan csináld.


Ha van kedved, írj rám, kiötölhetnénk valamit erre a sz@rra, mert már nekem is elegem van belőle.

2012. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Derealizáció és/vagy deperszonalizáció.


Először is az a kérdés, hogy iszol-e kávét vagy energiaitalt. Ha igen, azt állítsd le. Másodszor, hogy eleget alszol és mozogsz-e. Szorongás okozhatja a fenti tüneteket, és az pedig csökkenthető a megfelelő életmóddal.


El lehet menni az iskolapszichológushoz is. A leírásod alapján a problémád a szorongás, gondolom, 15-17 éves lehetsz, ebben a korban ez nem ritka. Az is súlyosbítja egyébként, ha nagy ügyet csinálsz belőle és azt hiszed, hogy komoly betegséged van.

2012. ápr. 17. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

00:21


"Valószínű fogsz találni egy olyan gondolatmenetet, amiben megkérdőjelezted a valóság valóságosságát"


Egy filozófia tanszéken rendszeresen előfordul, hogy mondjuk bemegy 20 ember egy terembe, másfél órán át vitatkoznak arról, hogy a világ nem létezik, utána pedig gond nélkül elmennek ebédelni mindenféle deperszonalizációs zavar nélkül. Ha azt gondolod, hogy a bajaid oka egy gondolatmenet, az csak utólagos racionalizáció. Az ok sokkal inkább szorongásos zavar, traumatikus élmény vagy drog szokott lenni.

2012. ápr. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nagyon jól megfogalmaztad ami velem is történt, nekem is tavaly kezdődött...ez a szorongás, pánik, depresszió, deperszonalizáció sok féleképpen nevezik, most leginkább a DP van divatban :) Én sokat olvasok és úgymond meditálok, szedek némi SSRI-t, de szigorúan egy megfelelő terápiával egybekötve (találtam egy remek pszichiátert és sokat beszélgetek vele), nyugatót nem voltam hajlandó szedni, mert kiütött, illetve fokozta a valótlanság, személyiségtelenség érzését...Valószinüleg érzékenyebb vagy az átlagnál, és nem tudod lekötni magad illetve egy jó adag elégedetlenség is dolgozik benned a világgal szemben. Van egy jó hírem, mindez megoldható: változtass az életeden, kezdj el tudatosan élni, nem egyszerű de ez a megoldás.
2012. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Úristen nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Igen 16 éves lány vagyok.

Tényleg azzal kezdődött, hogy egyszer ültem a buszon és ilyen álomszerű lett minden. Mondom mi van hogy ha álmodok és ez az egész nem is létezik stb.. Hasonló gondolatok. Azóta van ez.:D

Amúgy ez az egész nekem nagyon régen kezdődött 12 éves koromban. Kényszerbeteg lettem mert nagyon féltem bizonyos dolgoktól. Bár akkor sem mentem orvoshoz (szerencsére már elmúlt ez is).

Úgy látszik tényleg meg kell találnom, hogy mire vezethető ez vissza, ami elég nehéz lesz.:S:D (van pár tippem)

Ha itthon ülök a gép előtt, mint pl. most, akkor úgymond magamnál vagyok. De még mindig kicsit "burokban" érzem magam. Igazából nagyon hullámvölgy az egész.

Ezzel pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell fordulni? vagy ne menjek sehova és próbáljam megoldani egyedül?

Ezt az orbáncfűs izét pedig kipróbálom.:)

2012. ápr. 17. 15:17
 6/26 anonim ***** válasza:
46%

"Úgy látszik tényleg meg kell találnom, hogy mire vezethető ez vissza, ami elég nehéz lesz.:S:D (van pár tippem)"


Szorongásos zavarod van, menj háziorvoshoz, majd megírja a megfelelő beutalót. De iskolapszichológushoz is fordulhatsz. Az orbáncfüvet egyelőre felejtsd el, szerintem kicsit korai még neked gyógyszerfüggővé válni.

2012. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
16 evesen ne szedj semmit, fiatal vagy, valtoztass, kommunikalj az emberekkel, elj. Tudom szaros frazis , de elotted az elet, a problemad jelzes, kiemel a kornyezetedbol, hasznald fel a javadra.
2012. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2012. ápr. 17. 22:57
 9/26 anonim ***** válasza:
37%

Egy szorongó ember nem érzi leválasztva magát a külvilágról, ez tuti deperszonalizáció.


A valóságot amúgy le tudod tesztelni úgy, hogy befogod az orrod és megpróbálsz levegőt venni rajta. Álomban simán lehet befogott orral lélegezni (próbáltam), a valóságban ez persze nem működik.

Ha este felkapcsolod a villanyt és az fel is kapcsolódik, az is egy bizonyítéka annak, hogy a valóságban vagy. Álomban nem működnek a világítótestek: ha fel van kapcsolva, nem lehet lekapcsolni, ha le van kapcsolva, nem lehet felkapcsolni. (szintén próbáltam)

Ha álló helyzetben többször gyorsan körbeforogsz, és amikor abbahagyod, ugyanott vagy, mint előtte, az is egy bizonyítéka annak, hogy a valóságban vagy. Álomban forgás után teljesen új helyre kerülsz. (tapasztalat szintén)

Ha gondolattal nem tudsz embereket, tárgyakat, gondolatokat teremteni, akkor sem álmodsz. Álomban ha végigmegy egy ilyen gondolatsor a fejedben, hogy "de jó/de rossz lenne, ha ez meg ez ott lenne, amikor befordulok az utcasarkon", akkor az a valami biztosan ott lesz. Ez a valóságban nem működik.

2012. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Most komolyan ennyi embernek van derealizációja? Nekem is ez van , július óta ki is írtam már ide jópár kérdést sőt még pár szintén ebben szenvedővel is beszélgettem egy csomót erről.

Mintha csak magamat hallanám. De komolyan minden egyes mondatban. Azért kíváncsian várom a válaszokat. Én járok pszihiáterhez de nem segít. Szóval egyéb tipp?

2012. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!