Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg személyiségzavarral...

Tényleg személyiségzavarral küzdene?

Figyelt kérdés

Osztálytársam olyan dolgokat művel amikről semmit nem tudtam. Az egyik legdurvább az volt, amikor csinált egy facebook profilt (álnevekkel és infókkal)és a legjobb barátnőjének rossz/bántó dolgokat írt hónapokon keresztül, amíg végül rá nem jött, hogy kicsoda is ő (3 órán keresztül tagadta, végül bevallotta). Saját magának írogatott fb-n hogy milyen szép, stb.

Meg azt hallottam, hogy állítólag szereti a fájdalmat (egyszer műtötték a lábát, nekem azt mondta, hogy hiányzik az érzéstelenítő, pedig igazából vígan sétálgatott, mert szereti a fájdalmat.)

Egyszer a cipője törte fel a sarkát és úgy ment el futni, tiszta vér volt a zoknija, de nem is érdekelte. Körzővel karcolgatja magát, állandóan filmeket és sorozatokat néz.

Egyik éjjel 3 horrorfilmet nézett meg egyhuzamban. Azt mondta, azért nézi őket, mert akkor nem kell a saját problémáival foglalkozni. Mesélt az álmairól, milyen durvákat szokott álmodni (összevarrják a szemét és a száját tűvel, aztán lehúzzák az arcáról a bőrt), de ezek sem zavarják.

Mindig azt hiszi, hogy kibeszélik, vagy, hogy rosszat gondolnak róla, pedig ez nem igaz. A szülei alig engedik el otthonról.

Pedig nagyon rendes és kedves lány, ilyeneket sosem képzeltem volna el róla. Mit lehet ilyenkor csinálni? Beszéljünk a szüleivel? Nem valami jó a kapcsolatuk.


2012. ápr. 19. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez elég durván hangzik!

Mennyire vagy jóban a lánnyal, és hány évesek vagytok?

2012. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én 16 ő 17

Már szinte LB szinten vagyunk-

De tényleg olyan kedves meg minden. Annyira nem akartam elhinni, hogy tényleg ilyen. Mindig segít másokon, nekem is egyszer kifizette a fagyimat, mert nem volt elég pénz nálam, mindig szépen ki vannak festve a körmei. Sokszor járunk a városba sétálni, sütizni. Egyáltalán nem látszik rajta, hogy ilyen problémája lenne.

2012. ápr. 19. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:

ki mondta, hogy személyiségzavaros?

kinek nincs kamu profilja?!

ki nem néz horror filmeket?!

ha kamuprofilt csinált, honnan tudod, hogy máskor nem kamuzik, mondjuk arról, hogy nem zavarják a rémálmok?!

Ha nem engedik el otthonról, akkor mi mást csinálhatna a filmnézésen kívül?

A szülei meg hülyék, hogy nem engedik el otthonról. Meg az is fura, hogy hagyja hogy dirigáljanak neki.

14 évesen engem sem akartak elengedni, de én rosszkislány voltam és elmentem engedély nélkül :)

2012. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj, ez nagyon sok infó! Na megpróbálom szépen sorban átnézni!


- Nekem van egy imádóm, aki rossz jelzőket mond rám mindenki előtt, és nekem is, közben körülbelül két éve még a gondolataimat is ellopja, egyszerűen mindent, amit felteszek netre, lemásol. Arra jutottam, hogy skizoaffektív személyiségzavara lehet.

- A fájdalomhoz csak annyit tudok hozzászólni, hogy több ilyen ember van, mint hinnéd...

- Én sorozatfüggő vagyok, pont ugyanezért nézem: olyankor nem kell gondolni semmi másra. Szerintem ugyanaz mint bármilyen függőség, csak legalább a testedet nem teszed tönkre.

- Mindig azt hiszi, vagy csak ha társaságban van? Mert én spec. attól is rettegek mostanában, hogy mi van ha valaki rám gondol. Azt hiszem, ez a szociális fóbia egyik velejárója.


Tanácsot nem tudok mit adni. Az a baj az ilyen emberekkel, hogy soha, de SOHA nem fogják azt mondani, hogy neked van igazad, és ők a hülyék. Ettől függetlenül szerintem mindenképp beszélj a szüleivel, csak kösd a lelkükre, hogy segítőszándékkal álljanak a lányukhoz!

2012. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

"csinált egy facebook profilt (álnevekkel és infókkal)és a legjobb barátnőjének rossz/bántó dolgokat írt hónapokon keresztül"


Unatkozott és ezt találta ki magának. Kissé hülye volt, amúgy fiatalság = bolondság.


"Meg azt hallottam, hogy állítólag szereti a fájdalmat ... Egyszer a cipője törte fel a sarkát..."


Kísérletezett magán. Kamaszokkal előfordul.


" állandóan filmeket és sorozatokat néz"


Mint a felnőtt magyar lakosság 95%-a.


"Mindig azt hiszi, hogy kibeszélik, vagy, hogy rosszat gondolnak róla"


Tipikus tinilányprobléma.

2012. ápr. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Beszélj a szüleivel,és ahogy előttem is mondták,mondd meg nekik,hogy kedveled a lányt,és szeretnéd,ha maximálisan jól érezné magát,mert rosszul éreznéd magad,ha a lány továbbra is ilyen maradna,mert ez nincs rá jó hatással,hogy állandóan horrorfilmeket néz.

Próbálj meg neki te is segíteni,figyelj rá,és ha azt hinné, hogy kibeszélik,akkor szépen nyugodtan mondd el neki,hogy ilyenről szó sincs.Az álmok miatt pedig valami szakembert fel kellene keresni,mert gondolom ti is tudjátok, hogy ez nincs rá valami pozitív hatással.

2012. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!