Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindrómásoknak,...

Asperger szindrómásoknak, illetve magasan funkcionáló autistáknak van valamilyen fórum, levelezőlista, FB csoport, egyéb? (Asperger fórum. )

Figyelt kérdés

Ha nincsen, (az érintettek szerint) lenne rá igény?

Úgy gondoltam, hogy ÉN készítenék egy ilyen weboldalt, ahol a kommunikációs, és ismerkedési lehetőségen túl összegyűjteném egy helyre a fontosabb blogokat, weboldalakat, cikkeket a témában.


Köszönöm a válaszokat, visszajelzéseket, csodás napot!



2012. ápr. 20. 10:28
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Esetleg ezen az oldalon is lehetne publikálni - angolnyelvű scene eléggé etetne egy ilyen törekvést, gyakorlatilag csak fordítani kell.

Ha így alakul, ehhez természetesen szerkesztőtársak is kellenének majd.

A munkatempót, és egyéni óhaj/sóhaj/panasz beépítését nem tudom garantálni. Ha van lelkesedés, és idő, akkor megy, ha nem cseresznye (2 hetes meló, úgyhogy 6 hónap alatt szerintem meg tudnánk oldani...) :)

2012. ápr. 20. 12:58
 2/24 A kérdező kommentje:

Ezúttal NEM a 'Pistike nagyon Aspie, én Róza vagyok a mamája és... váá' típusú vonulat futna - erre már van hivatalos fórum, AOSZ Facebook, meg minden.

Fiatalok 14+ egymás közt, ez a deal.


A legfőbb elv az összetartás, elfogadás, segítség (megértés volna)

2012. ápr. 20. 13:02
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

Bizonyára van.


Annyit azért elmondok: ne éld bele magad abba, hogy sok volna a valódi magasan funkcionáló autista vagy Asperger szindrómás. Ez valamiért divat lett, sokan képzelik be maguknak ezt, mert jobban hangzik, mint a skizoid, vagy a nárcisztikus személyiségzavar.


Éppen úgy, mint ahogyan csak nagyon kevés ún. nagyformátumú skizoid létezik - viszont rengeteg ember képzeli ezt magáról.

2012. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

@3 Igen, azzal kell indítani, hogy kb. leírni a "tüneteket", illetve linkelni jó írásokat a tipikus viselkedésről.

Nagyon sok ilyen esetet nem diagnosztizálnak. Kiskoromban is szorongtam, izgultam, modorosan beszéltem, toporogtam, a kezem tördeltem, pedig ha csak a "szorongás" előkerült volna, már bejjebb vagyunk. Ehelyett: a gyerek gátlásos.

Egyedül játszottam, szokásaim voltak... nyilvánvaló lehetett volna. Tehát az is cél, hogy diagnosztizálásban is segítsünk - vannak szakemberek, akikhez lehet ilyesmivel fordulni (és olyanok is, akik félrediagnosztizálnak).

2012. ápr. 20. 15:50
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

livewithit.blog.hu


van egy privát levlista is, a blogon, kommentben lehet jelentkezni.

2012. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Wrongplanet
2012. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Én vagyok a Róza, Pistike anyukája, és Pistike már 14+...

Pistike ki nem áll semmilyen levlistát, a Facebookot is kényszerként éli meg, még a hivatalos e-leveleit is én figyelem, pedig okos fiú, és számítógép fun - tehát az Aspie-sek egy részét pont emiatt nehéz lesz összehozni. De ha megpróbálod a weblapot, hátha történik egy csoda.

2012. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

@6 : na valami ilyesmi lenne, csak magyaroknak magyarul.

@7 : a gépes kommunikáció nekem tetszik, jobban is megy. Azt hallottam, sokan szeretnek levelezni, nincs szorongás.

De ha "csoda" kellene, hogy működjön (értelme legyen az egésznek) inkább hagyom.


@5: ismerem a blogot, nagyon jó. A listát nem, így nem tudom mekkora a forgalom, és mennyire hatékonyan működik.

2012. ápr. 21. 11:29
 9/24 A kérdező kommentje:

Nos itt egy remek E-mail cím megosztós, levelezőlistás lehetőség, kezdetnek szerintem jó

[link]


Köszönet Semotoidnak, a blog gazdájának!

2012. ápr. 22. 15:58
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Róza vagyok. Pistike most nyitott egy új g-mailes fiókot, ahova az összes Facebookos levelét átirányítja, hogy "ne szemetelje össze" a postaládáját. Azt a címet soha sem nézi meg...


Egyébként Pistike abszolút nem szorong, ha másokkal kapcsolatba kell kerülnie, csak szimplán nem érdekli a másik ember véleménye. A sajátját szívesen elmondja, többször is. :(


De biztos vannak másféle Aspik is.

2012. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!