Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A vagdosást felváltotta a nem...

A vagdosást felváltotta a nem evés?

Figyelt kérdés
Februárban tettem le a pengét. 3 évig csináltam. Mindegy, hogy miért. Ami furcsa, hogy nagy az étvágyam, és miért alakult ez ki nálam, hogy nem tudok enni. Keresem az okokat, de nem találom. Sok ideje nem vagdosom magam, és nagyon sokszor hiányzott, de erős voltam, és büszke voltam magamra, és a búcsú is olyan "szép" volt, hogy nem akartam megint belemenni. Testalkatommal sohasem voltam megelégedve, mert apám erős, hízós testtípusát örököltem. Anyámtól szinte minden nap kaptam csipkelődő megjegyzéseket, de lepergett rólam, jó vicc volt. Furcsa, hogy a régebbi nagy étvágyú lusta lányt, valami más váltotta fel. Anyám sokat dolgozik, így a háztartást nekem kell(ene) vezetnem. Amit csinálok, a legkisebb porszem is zavar, riasztó eddig nem így volt. Ő persze ennek nagyon örül, és az ő nevelésének tudja be a változást. Nem bírok szinte semmit enni, sokszor megszédülök, de igazából éhségérzetet nem érzek. Miért van ez? Tudom, vannak komolyabb problémák, amiket most nem írnék le. Pszichológus nem jöhet szóba. Valahogy nekem kellene magam helyre tenni, ahogy eddig? Mitől alakulhatott ki az éhezés élvezete? Valakinek van ötlete, a megoldásra? 17/L

2012. ápr. 22. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A vagdosás is a problémák megoldását jelentette - hisz a fizikai fájdalom elnyom mindent -, az éhezés most dettó. Hisz erős vagy, tudsz nem enni...


Próbálj belőle még most kiszállni, különben nagyon rácsszel. Miután nagyon belemászol, iszonyat nehéz visszajönni.


Egy gyógyuló anorexiás.

2012. ápr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Pszichológus nem jöhet szóba.


miért? pedig szakember kéne!!!

2012. ápr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rossz tapasztalatok miatt. Nem bírnék bárkihez is menni..Miért kellene szakember?
2012. ápr. 23. 15:35
 4/13 anonim ***** válasza:
mert ezt az éhezést normálisnak gondolod, pedig nem az
2012. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem gondolom normálisnak, épp ezért keresem az okát. :(
2012. ápr. 23. 16:11
 6/13 anonim ***** válasza:
nos mivel szted nem normális és az okát keresed amit nem fogsz tudni ugysem kideriteni kell valaki aki megoldja és ki oldja meg? az orvoos igen 5ös.vagy ha nem akkor nem mész,te tudod.egyik ismerösöm ugyanaezt csinálta suicid tipus volt aki tépkette a haját hogy érezze hogy él. 3 hónapig volt az akut osztályon és most normális*** mint bárki más..
2012. ápr. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Az a gáz ha te se vagy tisztában hogy BETEG vagy!!! Általában azokat nyilvánítják őrültnek akik maguk tagadják hogy azok lennének. Szerintem a szüleid is hibásak hiszen tudniuk kéne az öncsonkításról. Egyik ismerősöm is vagdosta magát, de észrevették a hegeket. Pszichiátriai osztályon kezelték asszem antipszichotikumokkal tömték. Szerintem neked is gyógykezelésre lenne szükséged, keress fel egy szakembert minnél előbb!!
2012. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem. Mert akkor már nem bírtam volna...Tisztában vagyok azzal, hogy gondok vannak, és azzal is, hogy kell némi segítség. (ami bizonyos értelemben van, mert havonta egyszer találkozok valakivel, aki nekem sokat segít, bár nem pszichológus, hálistennek.) De szerintem a gyógyszeres kezelés, több mint túlzás lenne. Apám elhagyott, meg sok mocskos dolga volt, inkább nem firtatom. Anyum egyszer észrevett 1! db. vágást, és megkérdezte, hogy mitől van, és olyan hirtelen jött, hogy nem tudtam kamuzni. Teljesen kiakadt, azt mondta, ha mégegyszer csinálom bevisz a pszichiátriára, állandó felügyeletre. Aztán egy darabig nem csináltam, és ő el is felejtette az egészet...Vannak hegeim, de mindig is ésszel csináltam, amit csináltam, így annyira nem látszanak, csak én látom őket, meg az aki tud róla. Pengével is lehet úgy, mélyen vágni, hogy később annyira nem látszódjon! Több év alatt ki lehet tapasztalni. De most nem ez aggaszt, mert ez a múlté. Inkább a jelenlegi helyzetet próbálom megoldani...valahogy..
2012. ápr. 25. 14:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Valóban nem jöhet szóba pszichológus - mert már réges-régen pszichiáternél KÉNE lenned!
2012. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Miért? Érdekel miért látod így.
2012. ápr. 25. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!