Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikosoktól kérdezem: Nektek...

Pánikosoktól kérdezem: Nektek is volt már ilyen érzetetek? Többi bővebben lent.

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök pánikbetegséggel..(Gyógyszert szedek)Hol jobban vagyok, hol rosszabbul. Mostanság egész jól voltam, de pár napja kijöttek rajtam ilyen tünetek: erősen ingadozik a hangulatom, egyik pillanatban jó a kedvem, másik pillanatban nagyon letargikus és sírni tudnék. Aztán másnap jött az az érzés, mintha álomszerűen érezném magam, mintha nem lennék teljesen magamnál, de mindenre tudtam reagálni.. Szintén volt olyan is, hogy nehezen emlékeztem vissza az előző nap eseményeire. Mostanában meg kifejezetten csak 1-2 hozzám közeli személyt érzem álomszerűnek, persze tudom, hogy ott van velem meg minden, csak furcsa.. Hozzáteszem hosszú idő után nemrég óta kezdtem újra szoktatni magam a közlekedéshez (mondjuk egyedül még nem megy csak ha velem van valaki). Nem tudom, arra gondoltam hogy emiatt is lehetnek ezek a tünetek.. ? Megnyugtató válaszokat szeretnék.. XD

2012. ápr. 25. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A legmegnyugtatóbb választ a pszichiáteredtől kaphatod, ha hajlandó veled foglakozni azon tőlm hogy felvakarja a gyógyszereket a vényre és 5 perc után kihajít.


Ha ezt teszi, akkor ideje váltani és másik dokira. A pánikbetegség nem csak gyógyszerrel kezelhető, és ha JÓL kezelik a pánikok mélyén levő problémákat, akkor idővel a gyógyszerre sincs szükség. Pont ez a cél, nem pedig az, hogy életed végéig gyógyszeren élj. De ehez te is kellesz, hogy AKARJ meggyógyulni.

2012. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hangsúlyozom hogy csak saját példámból kiindulva ezt én enyhe depressziónak és/vagy szorongásnak hívnám, a kettő egymást kíséri. Pánikbetegséggel küzdöttem jó ideig, mikor hasonló tünetek formájában, nálam rendszeres szédüléssel, szomorúsággal, hasfájással kiütött rajtam.
2012. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Amit leírsz, az nem éppen pánikos tünet. Jó lenne, ha meglátogatnád a pszichiáteredet, és elmondanád neki is. Lehet, egy másik gyógyszerrel a pánikod is, meg ez az új tünet is kezelve lesz.

2012. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem 5 percig szoktam bent lenni, szóval beszélgetés is van, nem csak receptírás. Viszont nekem az még megnyugtatóbb tud lenni, ha hozzám hasonlóktól is hallok tanácsokat.
2012. ápr. 25. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgymond pánikos vagyok/illetve szorongós, nekem szinte kizárólag ez a tünetem volt, csak néha egészen pánik hangulattá fokozódott, ezt úgy nevezik ,hogy derealizáció, egyike a számtalan tünetnek amit a pánikbetegésgenk tulajdonítanak. Minél inkább elmerülsz ennek megfigyelésében annál inkább elhatalmasodik, tulajdonképpen ez az alapja, az önmegyfigyelés, tereld el a figyelmed a gondolataid, és enyhül megszűnik.
2012. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzá szóló: értem, hát elég kellemetlen érzés.. Ilyenkor a megőrüléstől is szoktam félni, mert lehetetlen dolgot képzelek hozzá, pl. hogy mi van ha csak beképzelem a személyt akivel beszélek, érdekes mást meg nem úgy érzékelek. Valamikor csak 1-2 személyt érzek így, valamikor a kinti környezetet...Aztán valahogy elmúlik, de nem mindig könnyen..

De mindig van valami ami szorongást tud okozni, ha olyan időszakom van, pl. mikor meg kell felelnem egy feladatnál munkában (pályakezdő vagyok és aggódok a jövőm miatt, hogy sikerüljön érvényesülnöm). Ilyenkor utána jönnek a furcsa érzések.

2012. ápr. 26. 16:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Hello! Én régebben tapasztaltam magamon ezeket a tüneteket (hangulatingadozás). Ez szerintem nem pánik feltétlenül, ami viszont az, ha álomszerűnek érzed a környezetedet. Nekem kb az utóbbi 9 hónapban nem volt semmi tünetem, de kb 1 hete újra előjöttek. Eleinte nekem is rossz, majd jókedvem volt. Ez még a jobbik eset szerintem. Tegnap pl. az történt, hogy rohannom kellett, kellett hogy legyen valaki mellettem, mert azt éreztem "bármi történhet". A villamoson se tudtam utazni, helyette gyalogoltam. Eleinte ódzkodtam a gyógyszerektől, de van egy pont, ami után már nem tudsz egyedül kijönni, akkor érdemes valamit bevenni, leginkább nyugtatót (frontin, xanax) és nem túl nagy mennyiségben, aztán érdemes megkérdezni egy pszichiátert is a továbbiakról. A pánik és szorongás sokszor kéz- a kézben járnak, ilyenkor leginkább túlélni lehet a helyzetet. Mindemellett javaslom, hogy olvasgass a Paleolit táplálkozásról is, mert lehetnek olyan anyagok, amik provokálják a pánikot, de erről én se tudok bővebbet.
2012. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!