Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érzetétek azt, hogy...

Mikor érzetétek azt, hogy hiányzik a munka?

Figyelt kérdés
Amikor már úgy érzed, visszamennél, jó lenne dolgozni, hiányzik az, hogy emberek között legyél, ügyeket oldj meg, mert a főzés, mosás, pelenkázás már nem elég?
2012. márc. 26. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem most 11 hónapos a lányom. A munka e téren nem hiányzik, mert ékszereket készítek, így alapvetően ez továbbra is meg van, maximum kisebb intenzitással. :) Emberekkel is e téren találkozom, amikor jönnek átvenni, nekem ami nagyon hiányzott és erre csak szombaton jöttem rá, egy kis nyugalom és csend. Voltam anyagot beszerezni, és mivel aránylag messze, ezért a férjem addig babázott, én pedig elmentem, és egyszerűen felemelő volt az a majdnem egy óra oda, egy óra vissza, csak csendben, utazni, ücsörögni a buszon és nézelődni, és nem figyelni semmire. :)
2012. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem mikor megszültem, annyira új volt a helyzet, hogy szinte rögtön hiányzott a munka. Olyan másfél hónapig éreztem ezt. Úgy éreztem a régi életemet akarom. Utána annyira elkezdtem élvezni a babázást, hogy most jó itthon vele, kíváncsi vagyok mikor fogok újra visszavágyni a munkahelyre. Amúgy nagyon szeretem a munkámat, szerintem ettől is függ ki mikor vágyik vissza. A babám most 5 hónapos.
2012. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem 11 hónapos lesz a kisfiam. Szerettem a munkahelyemet, a közösséget és a munkát is. Nem egyhangú munka, az biztos. 1-2 hete érzem ezt. Az elején, azaz pont 1 éve vagyok itthon, jó volt, pihi, aztán most már úgy vagyok vele, hogy jó lenne dolgozni.
2012. márc. 26. 09:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem érzem,sőt. 13 hónapos a babám és egyre jobban azt érzem nem szeretnék újra dolgozni. Nálam inkább ez fokozódik. Volt egy pillanat, amikor azt éreztem, hát ennél még a munka is könnyebb volt, de visszamenni akkor sem akartam.
2012. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon pörgős, stresszes munkahelyről jöttem el, beosztásomból adódóan napi 24 órában, heti 7 napon kellett elérhetőnek lennem, mivel cégvezető mellett dolgoztam, és elvárás volt, hogy akár este 10-kor, vagy hajnali fél 6-kor is elérhető legyek, ha ő a világ másik felén van éppen időeltolódásban. Nekem emiatt nem hiányzik a munka egy picit sem, 20 hónapos lesz a kislányom, születése előtt 1 hónappal hagytam abba a munkát. Az első év inkább a csecsemőgondozásról szólt, de ez a 2. már annyira a kislányom személyiségéről, hihetetlen, hogy minden nap újat mutat, cserfes és okos, igazi kis társaság lett. Sokszor inkább arra gondolok, hogy milyen lesz, amikor elválunk egymástól, és majd az oviban, suliban tölti a napjait. Annyira jó most még együtt lenni vele, és látni, hogy amit mondok vagy mutatok neki, azt leutánozza, megtanulja, és emellett a saját kis ötletei is kezdenek már bejönni a képbe. Nagyon jópofa! Nekünk most érkezik a kistesó is, mire a lányom 2 éves lesz, így az ovikezdésig még együtt leszünk itthon. Az biztos, hogy a csend és a nyugalom nekem is hiányzik néha, egy gyerek nem olyan, hogy kikapcsolod, de ha reggel és este apa vigyáz rá egy órát, az nekem bőven elég, hogy kicsit ki tudjak kapcsolni. Nekem a kert az, ami feltölt, és már alig várom, hogy együtt figyelhessük a lányommal, hogy hogy nőnek a virágok, gyümölcsök, zöldségek. :-)
2012. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
amikor még dolgoztam,mindig arra vágytam hogy otthon lehessek, sétáljak, babázzak. A gyerekek között 2 év van,és amikor a kisebbik 14 hónapos lett,akkor tartottam ott,hogy elég volt az otthonlétből, bezártságból és el keztem intézni a munkába állásomat. De mivel nem egyszerű volt a feladat, így csak a kisebbik 28 hós korában vettek vissza, tehát még 14 hónapot itthon voltam, ami idő alatt nagyon beteg is lettem, pánikrohamok törtek rám a bezártság, monotonitás miatt. Összessen 4.5 évet voltam itthon, számomra felüdülés a munka.
2012. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos a lányom,és már érzem.Kellene is a pénz nagyon,de nem megyek dolgozni majd csak 2 éves korában.
2012. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!