Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni a félelmet?

Hogyan lehet legyőzni a félelmet?

Figyelt kérdés

Eü-ben fogok dolgozni(jelenleg csak gyakorlat), de félek attól, ha valakit meg kell szúrnom(vérvétel,branül/kanül szúrás stb esetén) és félek, hogy fájdalmat okozok a betegnek(illetve, nem érzem azt, hogy neki mennyire fáj). Ugyanakkor meg egy óriási élmény ilyet csinálni.Elfog ez múlni a félelmem, ha ott lesz a lehetőség, vagy elég, ha felkészítem magam erre lelkileg?


(Felesleges papolásoktól kíméljetek nem ápoló leszek stb)


2012. febr. 3. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem bele jössz simán.főleg ha ezt akarod csinálni.Végül is azért gyakorlat a gyakorlat,hogy bele szokj,tanulj ezekbe a dolgokba,ha először nem is megy még annyira.
2012. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem a legjobb barátnőm egészségügyi nővér.Vele is ez volt az eljén.Mesélte,hogy amikor közelített a tűvel a páciens felé,reszketett a keze,mint a nyárfalevél.Ő már túl van a gyakorlaton és lassan 2 éve dolgozik a szakmájában.Ezalatt elég sok csúnya dolgot látott és olyasmit is kellett csinálnia,amitől nagyon félt,de szépen lassan belejött a dologba.Imádja a hivatását és nagyon jól is csinálja.nekem adott már szurit is és vért is vett tőlem.Olyan ügyesen csinálta,hogy szinte észre sem vettem.

Szerintem ne aggódj,teljesen természetes,hogy aggódsz,hiszen mégis csak élő emberekkel dolgozol és nem akarsz nekik fájdalmat okozni,de ha törekszel és főleg ha szereted amit csinálsz,akkor biztos,hogy nem lesz semmi baj.A kezdeti félelmed szépen lassan el fog múlni,ahogy egyre több tapasztalatot szerzel a szakmádban!:)

2012. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, megnyugtattatok:)
2012. febr. 3. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!