Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám legyőzni ezeket a...

Hogy tudnám legyőzni ezeket a problémákat?

Figyelt kérdés

Mit csináljak magammal? Már kezdek becsavarodni!

Próbálom röviden és érthetően megfogalmazni, hogy mi a probléma.

Kisgyerekként az a típus voltam, akit mindenki körülrajongott, folyton mindenki az én barátom akart lenni, szó szerint körülöttem forgott a világ. Ez egészen 11 éves koromig tartott, amikor is egy költözés miatt iskolát kellett váltanom, és ott, köszönhetően egy jóakarómnak, az egész osztályom megutált. Teljesen egyedül maradtam, az osztályfőnököm pedig alkalmatlan volt rá, hogy segítsen a beilleszkedésben.

Ez aztán úgy tűnik, kihat az egész életemre. Bár sok ismerősömmel jól elvagyok, jól kijövök, igazán közel senkihez nem sikerül kerülnöm. Általában kiderül, hogy egy-egy kapcsolatba túl sokat láttam bele, mint ami valójában volt; sok barátnak hitt emberről kiderült, hogy csak bulipartner, vagy csak lelki szemetesládaként voltam neki jó, esetleg a pénzem kellett. Úgy érzem, nem tudom szimplán élvezni az életet, vagy az emberi kapcsolatokat, mert folyton azon görcsölök, hogy jaj, kedvelnek-e, szeretnek-e. Állandóan megfelelési kényszer van bennem, amivel aztán jól induló barátságokat is tönkreteszek, mert ilyen "nyomás" alatt gyakran tök komoran, természetellenes viselkedek. Amikor pedig egy-egy ilyen kapcsolat nem jön össze, elkezdem magamat hibáztatni, hogy biztos bennem van a hiba, ami aztán öngyilkos gondolatokkal tarkított bőgésekhez vezet... pedig biztos nem vagyok annyira szerencsétlen, mert évek óta van párom, és egy-két olyan ember is van a környezetemben, akiben még nem csalódtam.

Kérlek segítsetek! Mit csináljak, hogy ne foglalkozzak ennyit ezzel a dologgal? Hogy érjem el magamnál, hogy szimplán élvezzem a körülöttem lévő emberek társaságát, és ne akarjak mindenkinek megfelelni?


U.I.: A kérdés más címmel szerepel már a családi kapcsolatok kategóriában. Egy válaszoló tanácsára tettem fel itt is, mert ide talán jobban illik.)


2012. márc. 14. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem inkább azokba fekteted az energiát, akikben még nem csalódtál?Nem kell mindenkinek megfelelned, hisz mindenkivel úgysem alakulhat ki baráti kapcsolatod.Szerintem te nem heverted ki azt a sérelmet, ami akkor a suliban ért téged.De hát kikerültél abból a rossz közösségből, inkább ennek örülj.A hozzáállásodon kellene változtatnod.
2012. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval! Igazából koncentrálj azokra akik melletted vannak. Ne erőltesd :D egy kapcsolatban is minél jobban lekak*lsz valakit vagy kevesebbet foglalkozol vele annál jobban keresi majd a társaságod. Ne ragaszkodj görcsösen ahhoz, hogy barátokat vagy emberek társaságát keresd légy önmagad. Ner vidd túlzásba azt hogy kényeresen meg akarsz felelni. Vegyél egy nagy levegőt mosolyogj, hallgass meg mindenkit (akkor is ha már egyszer hallottad a sztorit) :D Légy egyszerű! Minél kevesebbet tudnak annál több meglepetés éri majd őket az életben amikor többet mutatsz majd mint máskor. Meglepően jó bevált taktika ez! Ne görcsölj mert csak taszítasz másokat. hisz ki akar egy látszólag feszült görcsös emberrel társalogni. Senki. Ezért légy vidám legyél önmagad. Adj kevesebbet és hidd el keresni fogják a társaságod! Ha valaki megakar ismerni úgyis elhív kávézni. Ha meg nem akkor meg miértelme erőltetned azt hogy barátkozz vele.
2012. márc. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod Viktor! Nagyon jó dolgokat írtál. A problémámhoz hozzátartozik, hogy egy barátnőmről most derült ki, hogy olyanokat terjeszt a hátam mögött, hogy meg tudna ölni egy kanál vízben, és egy barátjától megkérdezte, hogy minek születnek olyan emberek a világra, mint én. Úgyhogy jó kapcsolatra tettem megint. :D
2012. márc. 14. 10:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor azt tudom neked mondani gyorsan szüntesd meg a kapcsolatod a hölggyel :D ezekután kapsz még egy kis savat azátn elfellejtődik a dolog talál majd más áldozatot. Egyébként az ilyen lányok akik keresztbe tesznek a másiknak vagy az irígység hajtja, hogy neked van valamid neki nincs, szebb vagy mint ő, boldogabb a kapcsolatod, benned van valami kisugárzó vagy egyéb ilyen apróság. Lehet ez a hobbija csak te akadtál horogra! :D

tudom rossz az önérzetednek és az is rossz, hogy vajon mit gondolhatnak mások ezekután rólad. Élethez hozzá tartoznak az alapvető rosszakarók :D mindig lesz valaki akinek nem vagy szimpi. De vagy nem fogja mondani vagy így reagálja le mint a barátnőd! szóval egy szó mint száz.


"Olykor a célt nem azért tűzzük ki magunk elé,hogy elérjük azt, hanem azért, hogy irányt mutasson!"

2012. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm újból! Már kezdek ott-tartani, hogy csak röhögök az egészen. Azt hiszem, ez jó jel. :D
2012. márc. 14. 14:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van. Élvezd az életet és ne adj okot másnak ilyenre. Az emberek naívak és kreatívak is egybe. Légy boldog felejtsd el a múltat az csak elnyom. A másik nagyon fontos Ne azon gondolkozz mid lehetne, hanem arra koncentrálj ami van és becsüld meg! Az ilyen embereket feljetsd el nézzd levegőnek egy idő után úgyis szúrja majd az oldalát hogy mi a helyzet. :D Csak fel a fejjel! Na leléptem kellemes hétvégét és jó nevetgélést ;)
2012. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!