Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális a pszichiáterem, ha...

Normális a pszichiáterem, ha ennyi gyógyszert írt fel?

Figyelt kérdés
Napi 3x1 Attarax szorongáscsökkentő, Citapram 1x fél tbl. depresszióra, este 1x0,5mg Frontin plusz Sanval altató alvászavarra. Nem lesz ezektől bajom?? (emellett ráadásul még fogamzásgátlót, és még 3 napig antibiotikumot is szedek..) Nem akarom magamat tönkre vágni.
2012. ápr. 27. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Velem is szedetett a pszichiáter 4 félét, sőt volt, hogy többet is. Kibírtam. De azért mindig mondd el neki, hogy milyen egyéb gyógyszereket szedsz, mert bizony lehet negatív interakciós hatás is, és az gáz. Ha biztosra akarsz menni, megnézheted, hogy állnak egymáshoz a dr. info-n, kb. tíz perces munka, de megéri.
2012. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondtad neki, hogy fogamzásgátlót szedsz? Mert némely pszichiátriai gyógyszer, sőt az antibiotikum is csökkentheti a hatását.
2012. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennyi gyógyszert nem szednék be. Nekem is írt olyan adagban gyógyszert, hogy szerintem annyitól örökre el lehetett volna aludni. Minden szervezet más. Ha te úgy érzed neked ez sok, akkor csak az antidepit és valamelyik nyugtatót próbáld meg szedni.
2012. ápr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha már te megkérdőjelezed, hogy kell e ennyi minden, érdemes lenne másik orvoshoz is ellátogatni.

Bevallom ennyi gyógyszert kapó emberről azt képzelném, hogy annyira ki van idegileg, hogy szó nélkül bevenne bármit, hogy enyhüljön a szenvedése, de aki kétkedik, az annyira nem lehet súlyos, hogy a fél patikát magával vigye.

(Hisz azért valljuk be, mentális problémánál sokat számít az ember lélekjelenléte, "akarni" tudása.)

2012. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23:56-os vagyok. Az utolsó hozzászólóval egyet értek. Egyébként az antibiotikum sem jó az idegekre, meg biztos ami miatt szeded az miatt is idegeskedsz. A fogamzásgátló is egyeseknél felturbózza az idegeket. Mielőtt mindent bevennél, próbáld meg kivárni még lemegy az antibiotikum kúra.
2012. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 x) ***** válasza:
Általában akkor szoktak ennyi bogyót írni ha nincs jobb ötletük. De azért próbáld ki és ha rosszabb lesz tőle akkor ne szedd.
2012. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a fogamzásgátlót ezek mellett el is felejtheted... annak már egy algopyrin is betehet, nem hogy a citalopram meg a frontin, meg az altató. semmi hatása nem lesz.

hogy sok-e az relatív, apukámnak pl. 14 gyógyszert kell szednie a szív-érrendszeri betegségeire. én azt mondom, hogy ha soknak érzed, keress fel egy másik pszichiátert is, illetve ezek önmagukban nem tesznek helyre, fontos lenne pszichoterápiára is járnod a gyógyszerek mellett.

2012. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az orvosoddal beszéld meg a gyógyszereidet, ne itt a GyK-n. Ennyi felelőtlen levelezőt még nem hordott a hátán a fórum. Az orvosnál kell elmondani, hogy ezt meg ezt a gyógyszert szedem, jól van ez így? És nem utólag kritizálni az orvos tevékenységét. Egyébként ha nem akarod, ne szedj be semmit sem. Azt annyi.

2012. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!