Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni a szorongás...

Ki lehet gyógyulni a szorongásból? Szeretnék beszélgetni szorongással küzdő emberekkel és olyanokkal is akiknek már sikerült meggyógyulni. Illetve szedtetek -e rá valamilyen gyógyszert? Nekem Xanax 0.25 írtak fel.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 01:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szorongás egy állapot, amit vélt vagy valós félelmek idéznek elő tehát gyógyítható ha feltérképezik ezeket illetve megtanulod kezelni illetve irányítani a dolgokat magad körül.

Én pánik beteg vagyok de a gyógyszereim egy részét már nem szedem.

Némi világ nézet váltás, egy kis önszuggesztió, értékrend átgondolása, ez mind sokat segített. Egy pszichológus sem ártana mi bajod lehetne? Nekem ugyan nem volt de talán jót tett volna.

2012. ápr. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én is nagyon szorongok társaságban...és nagyon örülnék ha letudnám ezt küzdeni...de sehogy sem megy, ha valaki kicsit csúnyán néz rám, már azon kiakadok...
2012. ápr. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
a félelem leküzdésének első lépése, hogy szembenézel azzal, amitől félsz, ha ezt megteszed, utána önbizalmat szerzel, és a szorongás is elmúlik, én ezt saját magamon tapasztaltam. a gyógyszert pedig a kukába dobd. nincsenek csodaszerek, itt egyedül csak az ember létezik és a félelem, amellyel szembe kell néznie.
2012. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! :) köszönöm szépen az eddigi válaszokat:). Érettségi előtt állok, tehát muszáj szednem a gyógyszert addig is, persze utána mindenképp szeretném abbahagyni ! Nekem az iskolában kezdődött fél évet bírtam ki , szinte minden tünetet produkáltam ,amit egy szorongó ember csak tud. Pszichológushoz fordultam akihez járok és ő küldött el pszichiáterhez az érettségi miatt , hogy megtudja csinálni. Már nagyon sokat gondolkoztam azon , hogy mitől van alapból is egy szorongó ember vagyok de , hogy mitől lett ennyire durva..
2012. ápr. 5. 11:46
 5/13 A kérdező kommentje:
UI: A xanaxtól lehet valami bajom később ? kb. 1 hónapja szedem 0.25-t reggel felet, suliban dél körül felet és este egy egészet. Igazából már a fél is sok ,attól is eléggé lenyugszom és rettentő álmos leszek , otthon állandóan csak alszok , amit már kezdek unni.(mellékhatásként kézremegésem és hányingerem van) Tudom , hogy veszélyes mert rá lehet szokni.De már nincs sok az érettségiig addig csak nem szokok rá..
2012. ápr. 5. 12:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Fél is sok neked? Pszichiáter ide vagy oda, szerintem annyit szedjél belőle, amennyit szükségesnek érzel. (Pl. ha nagyon szorongsz, rosszul vagy, csak akkor beveszel egy felet. Vagy csak két felet egy nap, ha ragaszkodsz a rendszerességhez.) Mert ez se normális, hogy most már a gyógyszer mellékhatásaitól is szenvedsz.

Szerintem a xanax durván butít, ezért sem érdemes nagyon kétpofára szedni, pláne, ha vizsgára készülsz.

2012. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jó-jó:)szerintem az alkatom miatt érzem soknak a felet is. (mármint 44kg vagyok és elég alacsony növésű.)
2012. ápr. 5. 19:25
 8/13 anonim ***** válasza:
nem lehetséges hogy azért szorongasz mert nem vagy megelégedve a külsőddel?
2012. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy mennyit érzel soknak, a lényeg, hogy ne "adagold túl", ha ennyire kiüt. Elhiszem, hogy vannak helyzetek, mikor az ember nem engedhet meg magának, rosszullétet, pánikrohamot stb.-t, de ha csak a megelőzés céljából nap mint nap kiütöd magad nyugtatóval az a legrosszabb megoldás.
2012. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem ,már elfogadtam magam,nagyjából megvagyok elégedve magammal, de régen nagyon sok rossz dolog történt a családomban ,ki voltam közösítve általánosban és nagyon sok közeli hozzátartozom halt meg és nem rég is történt egy ilyen eset szerintem ez hozta felszínre és nagyon félek a haláltól.
2012. ápr. 5. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!